Autorius Tema: Adomas Mickevičius  (Skaityta 1013 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3616
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Adomas Mickevičius
« Įrašytas: Balandžio 15, 2017, 12:43:57 am »

Adomas Bernardas Mickevičius (lenk. Adam Bernard Mickiewicz, 1798 m. gruodžio 24 d. Zaosėje netoli Naugarduko – 1855 m. lapkričio 26 d. Konstantinopolyje, Osmanų imperija) – Lietuvos ir Lenkijos poetas.
https://lt.wikipedia.org/wiki/Adomas_Mickevi%C4%8Dius

Didžioji Adomo Mickevičiaus ramzio tipo mūza Marilė yra pasakiusi, kad kiekvienas, atsidūręs šalia jo, taps nemirtingas. Galima sakyti, kad visoms moterims, lydėjusioms A. Mickevičių jo gyvenimo kelyje, ši pranašystė išsipildė. Jų mintys, žodžiai, žvilgsniai, šypsenos ir siluetai visiems laikams pasiliko jo kūriniuose, amžininkų atsiminimuose, poeto biografų knygose, muziejų ekspozicijose.

Skaitykite daugiau: http://kultura.lrytas.lt/istorija/adomas-mickevicius-visas-savo-myletas-moteris-paverte-nemirtingomis.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

„Sulaukęs trisdešimt šešerių Adomas Mickevičius pagaliau 1834 metais Paryžiuje vedė bronsono tipo Celiną Šimanovską (Celina Szymanowska-Mickiewiczowa), bičiulės Marijos Šimanovskos dukrą, tuo metu jau tapusią visiška našlaite. Šeimoje vienas po kito gimė dvi dukros ir keturi sūnūs. REKLAMA Tačiau poetas beveik visiškai liovėsi kurti. Jį įsuko buities rūpesčiai, lenkų emigrantų politinė veikla ir tarpusavio nesutarimai, viską dar labiau apsunkino skurdas, be to, jis įsitraukė į mistiko Andriaus Tovianskio sektos „Dievo reikalas“ veiklą, tapo niūrus ir irzlus“, – knygoje „Vilnius: meilės stotelės“ rašo Liuda Matonienė. Pateikiame šios knygos skyrių „Adomas ir jo mūzos“ apie poeto Adomo Mickevičiaus mylimąsias.

Skaitykite daugiau: http://kultura.lrytas.lt/istorija/adomas-mickevicius-visas-savo-myletas-moteris-paverte-nemirtingomis.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy