Jau dabar procesorių sukūrimas vyksta be žmogaus, tai atlieka mašinos į kurias yra žmogus surašęs savo dėsnius. Žmogau fiziškai būtų sunku išdėlioti šimtus milijonų tranzistorių, bet dėsnius ar formules kurių pagalba mašina atlieka veiksmus yra padaryti visai nesunku. Teko matyti procesorių projektavimo formules, jos tokios paprastos ir nesudėtingos, bet norint jas sukurti reikėjo didelio genialumo.
Tą patį, ką ir su procesoriais galima padaryti su pasaulio informacija, žmogus ar šimtai žmonių nesugebėtų išanalizuoti pasaulio informacijos, bet specialiai suprojektuotos supermašinos sugebėtų tai nesunkiai atlikti. Tam reikalui reikia parašyti atitinkamas programas. Įsivaizduok, jeigu žmogų sektu per mieste įrengtas kameras ir tas žmogus atliktų nusikaltimą tai mašina perduotų informacija apie nusikaltimą geriau negu vienas žmogus kuris sektu visas miesto kameras.
Greičiausiai superkompiuteriai bus sukurti klasterių pavidalų. kompiuterių klasteris - spartaus ryšio kanalais sujungtų kompiuterių grupė, kuri vartotojo požiūriu veikia kaip vieningas įrenginys.
Po 10 metų IT sritis gerokai pasikeis, bet kažin ar keisis žmogaus elgesys ir ekonomika. Ateityje reikės nebe stichinės pelnų monetarinės ekonomikos, o valdomos teoriškai mąstančių žmonių ekonomikos.