Autorius Tema: Ambivertai  (Skaityta 3583 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ambivertai
« Įrašytas: Gruodžio 21, 2018, 05:45:58 pm »

Pradžioje Jungas atrado ekstravertus intravertus pagal bendravimą. Jungas buvo teoretikas https://en.wikipedia.org/wiki/Extraversion_and_introversion
Nebendraujantys depresuojantys ekstravertai save priskirdavo introvertams ir kraipė teoriją. Introvertas pasižymi mažesniu bendravimo noru, bet depresija turintis žmogus dėl savo elgesio taip pat turi mažą bendravimą. Jungo teorija kuri skirstė žmonės pagal bendravimą iškaro turėjo didelių trūkumų kurie šią teoriją ateityje turėjo iškraipyti.
Jungo pagrindu buvo sukurtas Socionika ir MBTI abi teorijas kūrė moterys kurios gražiai išdėliojo kvadratėlius.
Atsirado daugiau teoretikų kurie kaip ir lyčių atveju įvedė psichologinį "genderizmą" sukuriant ambivertus. Teorija buvo iškraipyta. Jungas kape tikriausiai apsivertė ant šono. O socionika ir vakaruose paplitusi MBTI iškart sugriuvo. Nes ambivertų teorija paneigė socionikos ir MBTI modelį.
Tipu teorija introvercija ir ekstrovercija sugrupavo ne pagal Jungo bendravimo mechanizmą kuris yra iš dalies teoriškai teisingas bet pagal žmogaus vaizduotės savybes.
Vaizduotės simpatijas antipatijas priskyrė ekstravertams, nes buvo pamatyta, kad ne visi žmonės turi simpatijas antipatijas ir jas rodo, ne visi tipai jas turi. Tipai kurie neturėjo simpatijų antipatijų turėjo vaizduotės valią specializuotą planavimo procesą kurio neturi ekstravertai. Iš dalies visi tipai kurie turėjo didelius nosikaulius bendravo mažiau bet jie buvo stipresni veikloje ir valioje(ne veltui dideliais nosikauliais vadovai buvo diktatoriai), mažais nosikauliais tipai pasižymėjo kolektyviškumu ir simpatijomis antipatijomis, jiems bendravimas buvo stiprus. Bet darvino tipo vyriškoji pusė turinti mažus nosikaulius taip pat neturėjo simpatijų antipatijų ir pasižymėjo valia pav. Elonas Muskas, Albertas Einšteinas ir daugelis fizikų teoretikų darvino tipo mažai bendravo bet stipresnę turėjo valią. Tipų teorija pamatė, kad intravertai ir ekstravertai yra įgimti priklausomi nuo įgimto paveldimo tipo. Žmonių tipų hibridų nebuvo. Dideliais nosikauliais žmonės kurie turėjo vaikų su mažais nosikauliais neįgavo bendrų hibridu turinčių vidutinius nosikaulius. Apatinė momens smegenų sritis atsakingą už vaizduotę padidino nosikaulį, pirma žmogus neturėjo didelių nosikaulių. Pas žmogų evoliucijos eigoje didėjo nosikaulis, kaktinė dalis ir smakras. Smegenys yra susijusios su pleištakauliu https://lt.wikipedia.org/wiki/Plei%C5%A1takaulis todėl jų didėjimas ir mažėjimas keičia veido struktūrą.
Ekstravertai turėdami simpatijas antipatijas turės daugiau galimybių bendravime, bet pasitaikys nebendraujančių depresija turinčių ekstravertų kurie su žmonėmis elgsis blogiau, rodydami daugiau antipatijų ir neigiamų emocijų. Apie savižudybę galvojantis ekstravertas labai mažai bendraus, o labai veiklus intravertas bus priverstas daugiau bendrauti.