Sportas > Sporto psichologija

Sporto psichologija

(1/1)

Leotaurus:
Apie sportą yra išleista begalė psichologinių knygų, visame pasaulyje dirba šimtai tūkstančių sporto psichologų trenerių kurie daro atranką, nustato asmenybės savybes. Tipų teorija yra viena efektyviausių teorijų kurios pagalba galima atrinkti sportininkus pagal tipus ir jų pasiekimus. Mes žinome žmogaus fizines ir psichologines savybes todėl auginant jaunimą dideliems sportiniams pasiekimams galime padaryti geriau už visus pasaulio psichologus kartu sudėjus.
Dabartinis klaidų metodas kuris plačiai taikomas sporte yra neefektyvus, tipų atrinkimas pagal jų sudėjimą, savybes, psichiką yra pats efektyviausias.

1) Viršuje: Bendroji psichologija
2) Kairėje: Pažinimų procesų psichologija (Kaip žmogus suvokia save ir aplinką) suvokimas, atmintis, dėmesys, mąstymas, jautrumas t.t.
3) Viduryje: Asmenybės psichologija:  psichinės asmenybės būsenos, temperamentas, charakteris, valia, jausmai, jausmai t.t.
4) Dešinėje: : psichologiniai bendravimo aspektai, santykiai t.t.

Tipų teorija tiksliausiai gali tai pamatyti. Tipai ir jų pasiekimai sporte yra taip gerai matomi žinant Tipų teorija, kad nei viena teorija, nei vienas sporto institutas nesugebėtų tai pamatyti.

Justinas999:
TED Talk apie apie tai, kad ne vien tik medicinos laimėjimai padeda sportininkams pasiekti geresnių rezultatų, bet ir technologijos bei specifinių kūno proporcijų atranka.

http://www.ted.com/talks/david_epstein_are_athletes_really_getting_faster_better_stronger#t-853500

Leotaurus:
Medicinos stebuklai yra laikini, kurie turi šalutinius poveikius. Geriausiai parinkti žmogų ir jį psichologiškai paruošti.Amstrongas galėjo viską atiduodi dėl pergalės.

Justinas999:
Šalutiniai poveikiai gresia kai:
- steroidai yra vartojami arkliškais kiekiais, IFBB profai būtų to pavyzdys, nes net olimpiniai atletai tiek nenaudoja.
- naudojami nevisai švarūs juodosios rinkos produktai
- naudojami veterinariniai produktai skirti paskutinėms gyvulių gyvenimo savaitėms, ne taip kaip žmonėms skirti preaparatai kurie skirti pagerinti gyvenimo kokybę, ilgaamžiškumą, sumažinti ar visai panaikinti senatvinių ligų tikimybę, sumažinti vėžio riziką (progesteronas moterims), kovoti su krūties vėžiu (Drostanolonas) ir t.t.

Navigacija

[0] Pranešimų sąrašas

Eiti į pilną versiją