Bronsono tipo Noreen von Cramon-Taubadel
Seniai žinoma, jog gyvenimo būdas veikia žmogaus sveikatos būklę. Antropologijos mokslų daktarė iš Jungtinės Karalystės Kento universiteto Noreen von Cramon-Taubadel tikina: gyvenimo būdas keičia ir žmogaus žandikaulių formą, skelbia „ABC News“.
Ekspertė atidžiai išmatavo prieš kelis tūkstančius metų gyvenusių 300 skirtingų kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų žmonių kaukolių ir žandikaulių apimtis. Kai kurie jų buvo klajokliai medžiotojai-rinkėjai, kiti priklausė primityvioms kaimo bendruomenėms.
Taigi, ekspertė nustatė, jog medžiotojų-rinkėjų žandikauliai buvo ilgesni ir siauresni, o tų, kurie gyveno primityviose kaimo bendruomenėse, žandikauliai buvo trumpesni ir platesni.
Gavusi tokius rezultatus, ekspertė nusprendė juos susieti su klimato ir geografinėmis sąlygomis, genetika ir žmonių gyvenimo būdu. Paaiškėjo, jog žandikaulių formos skirtumai nulemti ne genetinių veiksnių.
Galima daryti išvadą, jog svarbiausias veiksnys, nulemiantis žandikaulio formą, yra maistas. Medžiotojams-rinkėjams tekdavo daugiau kramtyti (jų maistas buvo kietesnis, o valgymo įpročiai – nereguliarūs). Kaimo bendruomenėse gyvenę ir primityviu žemės ūkiu užsiiminėję pirmykščiai žmonės valgė minkštesnius maisto produktus. Be to, šią teoriją, jog žandikaulių forma priklauso nuo gyvenimo būdo, pagrindžia ir faktas, jog gyvūnų, besimaitinančių minkštu maistu, žandikauliai yra 10 proc. mažesni.
http://www.delfi.lt/news/daily/health/antropologai-issiaiskino-kodel-keiciasi-zandikaulio-forma.d?id=52030627#ixzz2gZcKefRTTaip išeina, kad ramzio, nortono, bronsonai, darvino tipo atstovai daugiau kramto? Platonai, linkolnai, volterai mažiau kramto?
Yra žmonių kurie turi masyvius žandikaulius ir vartoja lengvą maistą.
Pasimatė teorijos absurdiškumas.