Autorius Tema: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai  (Skaityta 10284 kartus)

Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Įrašytas: Rugsėjo 27, 2013, 08:21:36 pm »

Platono tipo vaikinas dėl alkoholio taps didžiausiu nusikaltėliu.
https://www.facebook.com/justinas.maciulevicius.5
Įtariamasis - Krašto apsaugos savanorių pajėgų karys, pėstininkas jau trejus metus. Tarnyboje jis problemų nekėlė.

Policijai jis žinomas dėl chuliganiško elgesio. Vyras įtikinėjo, kad dėl nusikaltimo mažai ką gali paaiškinti, esą tuo metu jis buvo gerokai apsvaigęs nuo alkoholio, todėl ir elgesys buvęs neadekvatus.

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/taksisto-nuzudymo-byla-vienas-itariamuju-prisipazino-ir-pateike-savo-versija.d?id=62695581#ixzz2g7AFgE8a
http://provita.vdu.lt/pv/nark.htm

I. NARKOTINIS NUODAS

    Alkoholis – C2H5OH yra stipriai veikiantis mutageninis, neurotropinis, protoplazminis, kancerogeninis, teratogeninis, hiperten-zinogeninis, depresinis, narkotinis nuodas.
    1975 m. Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) 28 sesija pripažino alkoholį narkotiku, ardančiu sveikatą. (Veikia kaip protoplazminis nuodas. O narkotinė savybė - po kelių kartų atsiranda prisirišimas, kuris vadinamas alkoholine priklausomybe).
    „Alkoholis priklauso prie narkotinių nuodų, kuris iš visų kūno audinių labiausiai veikia į CNS. (А. И. Введенский: „О вменяемости алкоголиков", М., 1935 г). (6)
    V. K. Fiodorovas, artimiausias I. P. Pavlovo mokinys, straipsnyje „О начальном влиянии наркотиков (алкоголя и хлоралгидрата)" tvirtina, kad  ,,alkoholis yra narkotikas ir kaip kiekvienas narkotikas turi savo ypatumus, ir tik detalėse skiriasi nuo kitų narkotikų: visos alkoholio poveikio fazės į CNS yra ištemptos ... euforija naudojant alkoholį labiau matoma, kuo ir paaiškinama žmogiškos visuomenės trauka prie alkoholio.“ („Труды физиологической лаборатории И. П. Павлова", 1949 г.). (4), (6)
     ,,Alkoholis priklauso riebios prigimties narkotinėms medžiagoms, kurios paralyžiuojančiai veikia į kiekvieną gyvą ląstelę ... ypač į galvos smegenų žievės ląsteles ... daro paralyžiuojantį poveikį į centrinės nervų sistemos (CNS) aukščiausius skyrius ir nebestabdo žemesniųjų skyrių mechanizmų. Tuo paaiškinamas (alkoholio) paveikto žmogaus elgesys, nes stabdomasis procesas aukštuosiuose skyriuose jau nukentėjo.“  А. Н. Тимофеев „Нервно-психические нарушения при алкогольной интоксикации" (Л., 1955 г.) (4), (6).
     „Alkoholio veikimas į organizmą visuose jį turinčiuose gėrimuose (degtinės, likeriai, vynai, alūs ir t.t.) panašus į narkotinių medžiagų ir tipinių nuodų (tokių kaip chloroformas, efyras, opijus ir kt.) veikimą.“Н. Е. Введенский (П. С. П., т.7, Л., 1963 г., ст. „О действии алкоголя на человека") (6)
    В.Т.Кондратенко и А.Ф.Скугаревский knygoje "Алкоголизм" (Минск, 1983 г.) rašo: ,,Pagrindinis farmakologinis alkoholio veikimas į centrinę nervų sistemą (CNS) yra narkotinis.“ (4)
    Sovietų standartas ГОСТ 18300-72: ,,Etilo spiritas – lengvai užsiliepsnojantis, bespalvis skystis su specifiniu kvapu, priskiriamas prie stipriai veikiančių narkotikų, pradžioje sukeliančių sužadinimą, o po to CNS paralyžių.“ (9)
    Sovietų standartas №1053 ГОСТ 5964-82: ,,Alkoholis - etilo spiritas, priklauso stipriai veikiantiems narkotikams.“
    Большая Советская энциклопедия т.2 стр.116: Alkoholis priklauso stipriai veikiantiems narkotikams.“
    Visos Rusijos kovos su girtavimu suvažiavimas 1910 m. (tarp delegatų buvo 150 gydytojų ir mokslininkų medikų) nutarė: ,,Maistiniu produktu gali būti tik absoliučiai nekenksmingas organizmui dalykas. Alkoholis, kaip narkotinis nuodas, bet kuriose dozėse, atneša žmogui milžinišką žalą. Nuodydamas ir ardydamas organizmą, jis sutrumpina žmogaus gyvenimą vidutiniškai 20 metų.
    XI-tas rusų gydytojų suvažiavimas Pirogovske dar 1915 m. priėmė rezoliuciją: ,,Alkoholis negali būti priskirtas prie maistinių medžiagų. Apie tai būtina supažindinti gyventojus.“
    1990 m. 1700 Rusijos gydytojų kreipėsi į vyriausybę, prašydami oficialiai pripažinti alkoholį ir tabaką narkotinėmis medžiagomis ir pritaikyti jiems gyventojų apsaugos nuo narkomanijos įstatymą. (Liko be atsako). (4).
    Alkoholis yra narkotikas. O natūrali narkotiko tendencija - vartoti juos vis dažniau ir dažniau, o ne atvirkščiai. (16) p108
    Mes geidžiame narkotikų tik todėl, kad esame suklaidinti tikėjimo, jog jie suteiks mums realų malonumą ar pagelbės situacijoje. Kai kartą ši apgaulė pašalinama, dingsta ir geismas. (16)p.164
    PSO skiria 3 alkoholizmo stadijas arba alkoholinę priklausomybę. Pirmoji, kai geriantis žmogus neįsivaizduoja Naujųjų Metų sutikimo, šventės, ar draugų sutikimo be spiritinių gėrimų, bet vienas negeria. Antroji, kai ieško bet kokios priežasties išgerti. O jei neranda, geria vienas, geria slapta. Trečia, - kai žmogus neįsivaizduoja gyvenimo be vyno ir nusileidžia į visuomenės dugną. (6)
    Saikingo gėrimo skelbėjų, priešingai nuo pilno alkoholio susilaikymo šalininkų didžiulė apgavystė yra tame, kad jie mano, neva, prie ,,saikingo“ spiritinių gėrimų vartojimo galima sulaikyti dabartinę žmoniją nuo alkoholio piktnaudojimo. Tai gilus klystkelis. Visi duomenys, visa daugelio metų patirtis skirtingose šalyse nepaneigiamai įrodo šio požiūrio neatitikimą. Ir jį gali ginti tik akli, vaikščiojančių minčių šalininkai, ir kvailų įpročių vergai. Utopininkai ne mes - visiško susilaikymo šalininkai, o visuotinio saikingumo skleidėjai. Saikingas spiritinio gėrimo vartojimas veda link lėto, nepastebimo fizinio ir dorovinio tautos išsigimimo. Augustas K. Forel, (Žymus mokslininkas, Ciūricho universiteto profesorius.) ,,Studentas“ 1910 m., 12-13 p. (12)
    Aš niekada nebegalėčiau vėl tapti priklausomas, net jei mėginčiau iki savo gyvenimo pabaigos, nes iš tiesų priklausomybę sukelia ne pats narkotikas, o iliuzija, kad iš jo gaunate malonumą ar ramstį. Tai būdinga visiems sukčiavimo triukams - kai kartą jį perprantate, nebepavyksta iš naujo juo įtikėti. (16) p244.
    Kodėl žmonės geria? Jei trumpai, tai geria todėl, kad tai narkotikas, plačiai reklamuojamas ir laisvai pardavinėjamas. Geria todėl, kad alkoholį padarė legalizuotu narkotiku ir pigiai parduoda. Geria todėl, kad nežino tiesos apie alkoholį. Tai pagrindinė priežastis.
    Jei paklaustumėte 100 geriančių žmonių, kodėl jie geria, jūs, ko gero, negautumėte dviejų vienodų atsakymų. Ir vis dėlto pagrindinė priežastis nėra jokia paslaptis. Esmė yra paprasta: alkoholis - tai narkotikas, kuris legalizuotas, prieinamas ir įgavo labai plačią ir efektyvią reklamą.
    Ir Lietuvoje dirbama vynų, likerių, konjakų. Bei štai ką nesenai (1923 10 03 „Lietuvos“ laikraštyje) pranešė prof. P. Juodakis apie tuos gėrimus. Mūsų valstybinė chemijos laboratorija, kurios direktorius yra tas profesorius, ištyrė kelių mūsiškių dirbtuvių dirbamus svaigiuosius gėrimus ir rado baisių dalykų: vynuose, konjakuose ir likeriuose rado metilinio (medinio) alkoholio, anilinių dažų, aliuminio ir geležies, vario, cinko, dar gi kai kur net sacharino. Visos, tos priemaišos yra nuodingi daiktai. Pavyzdžiui, nuo metilinio alkoholio žmogus apanka. Taigi tie gėrimai sveikatai yra labai kenksmingi. Tačiau jie yra ramia sąžine dirbami ir pardavinėjami, O žmones geriausiu noru tuos nuodus perka, didelius pinigus mokėdami, ir geria save žudydami. (18)
    Svaiginančiuose gėrimuose esančios mikropriemaišos yra šimtus kartų kenksmingesnės žmogaus organizmui nei etilo alkoholis.
    ACETALDEHIDAS (acto  aldehidas) — bespalvis aštraus kvapo skystis, gerai tirpstantis vandenyje ir alkoholyje. Ribinė kvapo jutimo koncentracija 0,0001 mg/l; esant 0,004 mg/l  jaučiamas stiprus, aštrus kvapas. 0,1— 0,4 mg/l koncentracija sukelia lengvą gleivinės susierzinimą; nuo didesnės koncentracijos padažnėja pulsas, naktimis prakaituojama.
    ETILACETATAS (acto rūgšties etilo esteris) — malonaus kvapo, narkotizuojanti, nestipriai erzinanti gleivinę medžiaga, kurios kvapas jaučiamas esant 0,0006 mg/l.
    FUZELIAI — aukštesniųjų alkoholių mišinys. Jie gerai erzina gleivinę, odą ir kvėpavimo takus. Apsinuodijus amilo alkoholiais (30—50 g) degina vidurius, pykina, vemiama, skauda galva. METANOLIS (metilo alkoholis) — pati nuodingiausia priemaiša. Tai bespalvis  būdingo  kvapo  skystis,   geras daugelio  medžiagų tirpiklis,  su  vandeniu maišosi bet kokiu santykiu. Nuo mažo  kiekio metanolio (5—10 ml)    apankama,  o didesnė  nei 30 ml dozė — mirtina.
    METILACETATAS (acto rūgšties metilo esteris) — lengvai narkotizuojanti, nestipriai erzinanti gleivinę medžiaga. Jo kvapas juntamas esant 0,0005  mg/l koncentracijai. (Blaivioji Lietuva)

http://provita.vdu.lt/pv/nark.htm

JAV. National Academy of Sciences (NAS), Institute of Medicine kongresui 2003 m. paskelbė pranešimą "Reducing Underage Drinking: A Collective Responsibility", kuriame nurodo alkoholio vartojimo kainą (53 milijardai dolerių nuostolių).
Smurtiniai nusikaltimai: $29 368 000 000
Automobilių avarijos: $19 452 000 000
Gaisrai: $189 000 000
Paskendimai: $426 000 000
Bandymai nusižudyti: $1 512 000 000
Pražūtingas Alkoholio sindromas: $493 000 000
Apsinuodijimai alkoholiu: $340 000 000
Gydymas: $1 008 000 000
VISO: $52 788 000 000 http://www.marininstitute.org/Youth/costs_underage_drinking.htm


« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjo 27, 2013, 08:26:28 pm sukūrė Leotaurus »

Neprisijungęs Justinas999

 • Pilnavertis narys
 • ***
 • Įrašai: 454
 • Karma: +1/-0
 • Bronsonas
  • Žiūrėti profilį
  • The beauty of...
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #1 Įrašytas: Rugsėjo 27, 2013, 10:40:30 pm »
Smoke some weed and chill out people ;D
p.s. ne visiems tipams vienodais kiekiais ir vienodas rūšis galima naudoti. Kada vėliau bus galima tai smulkiau aptarti 8)
>Bipolar, Borderline Personality Disorder , Social Anxiety, ADD/ADHD<

Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #2 Įrašytas: Rugsėjo 27, 2013, 11:29:19 pm »
Teko bendrauti su vienu normaliu Platonu, kuris alkoholinės būsenos nužudė žmogų. Niekas netikėjo, kad jis tai padare. Vaikinukas pamėgo alkoholį, kuris pažeidė jo smegenis.
Apgirtę geri paaugliai gali tapti beprociais, kurie žudo ir prievartauja. Blaivūs jie to nedarytų ir net apie tai negalvotų. Tokie vaikinai papuolę į įkalinimo įstaigas tampa dar didesniais nusikaltėliais.
« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjo 28, 2013, 10:02:32 am sukūrė Leotaurus »

Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #3 Įrašytas: Rugsėjo 28, 2013, 10:05:05 am »


Platono tipo Jakubaitis, dėl alkoholio ir narkotikų poveikio tapo žiauriu nusikaltėliu.

Prieš septyniolikmetės iš Dembavos nužudymą įtariamieji įsivėlė į muštynes ir spruko nuo policijos
Pašaipų objektas

33 metų J. Jakubaitis gyveno Panevėžyje, bendrabučio tipo daugiabutyje priešais „Vasario“ prekybos centrą - vietą, kur, tyrimo duomenimis, įtariamieji ir pamatė merginą.

Vietiniai gyventojai netruko sužinoti, kad jų kaimynas tapo įtariamuoju itin žiauraus nusikaltimo byloje.

Prie bendrabučio sutikti jauni vaikinai pasakoja, kad J. Jakubaitis čia buvo gerai žinomas.

„Vaikščiojo visada kaip apdujęs. Ar jis mums nekėlė baimės? Greičiau jis visų bijojo“, - pasakoja vaikinai.

Trankūs vakarėliai nebuvo retas reiškinys trečiajame aukšte esančiame J. Jakubaičio bute, kuriame jis gyveno kartu su motina. Bendrabučio gyventojai pasakoja, kad kiek anksčiau pasilinksminimai buvo rengiami pakankamai dažnai, tik pastaruoju metu kiek rečiau.

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/pries-septyniolikmetes-is-dembavos-nuzudyma-itariamieji-isivele-i-mustynes-ir-spruko-nuo-policijos.d?id=62419093#ixzz2gAWCyKa7

„Sekundės“ žiniomis, per apklausą D. Antanaitis ir J. Jokubaitis pasakojo tą naktį užsukę į „Puntuko“ naktinį klubą gėrę brendį, vėliau panoro ir rimčiau užkąsti – nuvažiavo į netoliese, miesto centre prie „Meno“ teatro, esančią greitojo maisto užkandinę kebabų.


17-metė Evelina D., kurios gyvybės atėmimas lygiai prieš savaitę sukrėtė visą Lietuvą, šeštadienį šarvojama Panevėžyje, o sekmadienį atguls Šilaičių kapinėse.

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/sestadieni-panevezyje-gedulas-del-evelinos-56-372786
« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjo 28, 2013, 10:41:04 am sukūrė Leotaurus »

Neprisijungęs filosofas

 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 1303
 • Karma: +1/-0
  • Žiūrėti profilį
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #4 Įrašytas: Rugsėjo 28, 2013, 10:13:42 am »
Alkoholis, narkotikai, humoras daug dalyku kurie visuomenėjė yra "ant mados" tačiau absoliučiai neneša jokios naudos žmogaus psichikai, organizmui, sveikatai ir t.t Esu prieš tai ne dėl moralinių įsitikinimų ar aukštesnių materijų, tačiau dėl biologinių, cheminių priežaščių ir t.t
Kinas, teatras, koncertai bendri pietus, vakarienes su draugais ir t.t Atsipalaidavimų formų galima išmąstyti visokių svarbiausiai, kad tai neeitų prieš gamtą  :)

Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #5 Įrašytas: Rugsėjo 28, 2013, 10:25:56 am »
Iš tikro esi teisus, manau galima skiepyti vaikui ir paaugliui, kad atsilaiduoti ir laisvai bendrauti  galima be visokių psichiką keičiančių medžiagų.
Alkoholinėje būsenoje jaunuolis sėdęs už vairo tampa žmogžudžiu. Dauguma šių vaikinų negerdami būtų geri žmonės pavyzdingi tėvai ir šiaip laimingi žmonės. Bet vartodami narkotikus, alkoholis yra labai stiprus narkotikas, susigadina ne tik sau bet ir kitiems žmonėms gyvenimą.
Reikėtų iš maisto parduotuvių panaikinti psichiką veikiančius nuodus. Užtenka kraupių nepaaiškinamų žmogžudysčių kurių kaltininkas yra C2H5OH.
Daug kas pasakytų, kad reikia saikingai gerti, bet ar galima saikingai kartis, saikingai vogti, protingai važiuoti išgėrus?
« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjo 28, 2013, 10:41:52 am sukūrė Leotaurus »

Neprisijungęs Justinas999

 • Pilnavertis narys
 • ***
 • Įrašai: 454
 • Karma: +1/-0
 • Bronsonas
  • Žiūrėti profilį
  • The beauty of...
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #6 Įrašytas: Rugsėjo 29, 2013, 12:44:26 am »
Daug kas pasakytų, kad reikia saikingai gerti, bet ar galima saikingai kartis, saikingai vogti, protingai važiuoti išgėrus?
1.Taurė vyno prie steiko.
2.Autoerotinė asfikcija.
3.Vogti po truputį, kad nesuostų niekas ir dokumentus "tinkamai" tvarkyti.
4.Taurė vyno su steiku ir važiuoji. (visus skirtingai veiki alkoholis ir t.t.) Arba tris promiles įvaręs pirmu bėgiu vienas lenktynių trasoj važiuoji :D

Nei vieno iš viršui išvardintų dalykų nedarau, beje esu visiškai negeriantis, bet viską suversti alkoholiui yra labai jau primityvu.
Reikia žiūrėti kokioi aplinkoj jie augo, kokį smurtą ir t.t  nuo mažens patyrė. Plius dar požiūris į moteris ir jų teises koks lietuvui. Kultūra yra panaši į:

-"Tavo rūbai mus seksualiai provokuoja einam pas mus į plotą.
-"Aš turiu teisę rengtis kaip noriu ir su jumis niekur neisiu.
...................................................

-"Išpisam tą kūrvą, ką jinai čia dabar išsikalinėja, juk ji mus išprovokavo savo apranga, todėl męs turime teisę taip elgtis!!!
____________________________________________________________________________________________________

p.s. aš nežinau, kaip ta mergina buvo apsirengus ir tai visiškai nesvarbu.
p.s.s bet taip, stripriai abejoju ar jie būtų taip pasielgę jei nebūtų buvę apsvaigę.


« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjo 29, 2013, 01:01:39 am sukūrė Justinas999 »
>Bipolar, Borderline Personality Disorder , Social Anxiety, ADD/ADHD<

Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #7 Įrašytas: Rugsėjo 29, 2013, 07:58:06 pm »
Šalčininkų r. girtutėlis kombaino vairuotojas mirtinai suvažinėjo devynmetę

Šalčininkų rajone girto kombaino vairuotojo pasivažinėjimas baigėsi šeimos tragedija. Vyras pražudė mažametę mergytę.

Apie kraupų įvykį bendruoju pagalbos telefonu pranešta sekmadienį kiek po 14 val.

Pirminiais duomenimis, visiškai girtas kombaino vairuotojas Pėpių kaime mirtinai sužalojo mergytę.

Atskubėję pareigūnai rado girtutėlį kombaino vairuotoją, gimusį 1978 m. Alkoholio matuokliu vyrui nustatytas sunkus, 3,33 prom. viršijęs girtumas.

Vyrą pareigūnai nuvežė į komisariatą, jis sulaikytas. Pirminės apklausos metu išsiaiškinta, kad kombainą vyras vairavo laukuose. Ten apsisukdamas ratu pervažiavo vieną žaidusių vaikų. Devynmetė mergytė žuvo vietoje.

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/salcininku-r-girtutelis-kombaino-vairuotojas-mirtinai-suvazinejo-devynmete.d?id=62913559#ixzz2gIlZvkAr


Alkoholis gerą žmogų paverčia nusikaltėliu. Kaip jam jaustis, jis neš šią naštą visą gyvenimą.

Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #8 Įrašytas: Sausio 15, 2014, 03:44:56 pm »
Su alkoholio poveikiu susiduriantys medikai teigia jau nebesistebiantys 20-25 metų pacientais, mirštančiais nuo kepenų cirozės.

Tačiau kai paskutinė kepenų cirozės stadija diagnozuojama dar moksleiviui, tai sukrečia net daug mačiusius specialistus. Pats 18-metis, daug metų vartojęs, regis, visiškai „nekaltą“ gėrimą – sidrą – taip pat nesitikėjo tokios baigties.

Pačiame gražiausiame žmogaus amžiuje – gyvenimo saulėlydis

Lietuvos provincijoje išaugęs jaunuolis dėl tos pačios priežasties yra netekęs mamos. Prieš metus ji taip pat mirė nuo alkoholio sukeltos kepenų cirozės. Taigi alkoholis šeimoje buvo kasdienybė, šeimos gyvenimo būdą perėmė ir jis. DELFI šaltinių teigimu, su alkoholiu jis pažįstamas nuo šešerių metų – gerdavo kartu su motina, kuri nesiskyrė su alkoholiu net tada, kai laukėsi sūnaus.

Pagrindinis vaikino gėrimas buvo sidras, nors greičiausiai neatsisakydavo ir stipresnių gėrimų. Alkoholį jis vartojo kasdien ir dideliais kiekiais. Galiausiai atėjo riba, kai pernai jam prireikė medikų pagalbos. Vaikino kūnas pagelto. Šiuo metu medikai jam gali padėti tik švelnindami simptomus, tačiau įvykę kepenų pokyčiai – negrįžtami. Jaunuolis jaučia didelį bendrą silpnumą, kenčia nuo tinimų liemens srityje ir kojose, nevaikšto.

Kiek 18-mečio kepenys dar funkcionuos – niekas negali pasakyti. Šiuo atveju net mėnuo gali būti daug. Pats vaikinas, DELFI šaltinių teigimu, yra sąmoningas. Jam nupasakota jo situacija: gydytojai neslepia, kad tikimybė išgyti lygi nuliui. Tačiau priimti tokią informaciją, suprantama, sudėtinga, ypač jaunam žmogui, todėl jo reakcijos nėra adekvačios. Jis atsisako valgyti pagal jo ligą subalansuotą maistą, gerti vaistus. Vaikinas vis dar tikisi būklės pagerėjimo, neįsisąmonina savo būklės tragiškumo, mąsto kokius gėrimus dar galės vartoti, kai išeis iš ligoninės.

Esant dideliems kepenų pažeidimams, žmogus, kamuojamas įvairiausių nemalonių simptomų, gali išgyventi vos keletą mėnesių. Jei jis nesilaiko medikų rekomendacijų nevartoti alkoholio, mirtis ateina dar greičiau.

Jauniems žmonėms tenka svarstyti ne apie išgijimą, bet kiek liko gyventi

Alkoholis iš visų žmogaus organų pirmiausiai pažeidžia kepenis. Mat alkoholio koncentraciją organizme lemia išgertas jo kiekis, o išgeriama jo, ypač sidro, tikrai daug. Be to, šiame gėrime yra kitų kenksmingų medžiagų – dažiklių ir konservantų. Visa tai sudėjus, jaunas žmogus gauna pakankamą kiekį kenksmingų sveikatai medžiagų, kurios ilgainiui negrįžtamai pakenkia organizmo funkcijas.

Pasak Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėjos Sigitos Goštautaitės, sidras yra tokio pat stiprumo, kaip alus. Juk tai tas pats alkoholis ir viskas priklauso nuo išgeriamo jo kiekio.

„Tenka susidurti su žmonėmis, kurie per dieną išgeria iki 5 litrų sidro. Tiesiog gurkšnoja jį po truputį, dėl to nuolat jaučiasi šiek tiek apsvaigę ar euforijoje. Kai pakliūna pas mus, jau linksma nebūna. Nors kepenis alkoholis suėda ne iš karto, reikia keleto metų stabilaus vartojimo, mes matome tikrai daug įvairaus amžiaus pacientų, kurių komplikacijas sukėlė silpnieji gėrimai, tarp jų ir sidras. Didžiausia sidro bėda, kad jo poveikis kaupiamasis. Iki komos paprastai apsinuodijama nuo stiprių gėrimų, o nuo sidro tiesiog nejučia vystosi priklausomybė. Labai dažnai jaunimas pradeda nuo sidro, o po to pereina prie stipresnių gėrimų. Reikia žinoti, kad sidras – ne limonadas, nors dažnai pateikiamas būtent taip. Alus, sidras – taip pat jau labai priklausomų žmonių gėrimas, kurie stipresniam alkoholiui nebesukrapšto pinigų. Be to, su silpnaisiais gėrimais susijusi trečioji alkoholizmo stadija. Vystantis alkoholizmui, iš pradžių didėja tolerancija alkoholiui, žmogus gali išgerti vis daugiau, tačiau paskutinėje stadijoje ši tolerancija vėl ima mažėti, kadangi trinka kepenų veikla. Taigi žmogui užtenka mažesnių alkoholio kiekių ir jis vėl pereina prie silpnesnių gėrimų“, - aiškino medikė.

Į S. Goštautaitės vadovaujamą skyrių pacientai patenka jau dėl kepenų cirozės komplikacijų. Neretai komplikacijos būna tokios rimtos, kad žmonėms tenka svarstyti ne apie išgijimą, bet kiek liko gyventi. Jei nustatomas paskutinė kepenų cirozės stadija, pusė ligonių miršta per metus.

Kepenų cirozė – lėtinė kepenų liga, kurios metu nyksta normali kepenų struktūra ir vystosi jų nepakankamumas. Kepenų cirozė dažniausiai būna besimptomė, klinikiniai simptomai atsiranda tik prasidėjus komplikacijoms (sutrikus normaliai kraujotakai per kepenis). Ji skirstoma į 4 stadijas. Pirmos ir antros stadijos mirštamumas siekia 1-3,4 proc., trečios ir ketvirtos – 20-57 proc.

Mergina dėl pinigų sidrui sumušdavo močiutę

Respublikinės Vilniaus klinikinės ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriaus gydytojas Robertas Badaras teigė susidūręs su ne vienu jaunu žmogumi, mirštančiu nuo alkoholio paveiktų kepenų cirozės.

„Mačiau devyniolikmečius – tikrai ne vieną ir ne du, ir ne tik vyriškos lyties. Vienai savo pacientei, jaunai merginai, vis sakydavau: „Bet tu gi mirsi, jei nesiliausi“. O ji: „Aš tik sidrą geriu“. Ta mergaitė taip ir numirė tikėdama, kad sidras praktiškai ne alkoholis. O močiutė nieko negalėjo padaryti – mergina ją primušdavo, atimdavo jos pensiją ir gerdavo sidrą. Apie priklausomybės pripažinimą tokiais atvejais paprastai nėra nė kalbos – kai žmogus pradeda gerti nuo 10-12 metų, neturi jokių galimybių suvokti problemą, nes smegenys neišsivysčiusios tiek, kad galėtų atlikti tokią refleksiją. Paprastai tai žmonės, kurių šeimose buvo keista tolerancija alkoholiui, vaikai net buvo skatinami gerti. Esu girdėjęs ne vieną pasakymą, kad su tėvu gėrė nuo aštuonerių. Taigi vyras vis dėlto! Tokius tėvus reikėtų kuo greičiau atriboti nuo vaikų – tai vaiko teisių apsaugos tarnybų reikalas. Deja, tokių žmonių yra.

Gulėjo pas mus ne kartą kitas jaunas vyras. Jam daug kartų buvo pasakyta, kad gerti negalima, tačiau jo mama, net kai jis jau nebegalėjo vaikščioti, nešiojo jam alkoholį: „Taigi, daktare, indus (kraujagysles) reikia praplėsti. Tai ką man daryti?“ Jai gydytojų nuomonė yra visiškas nulis: nesvarbu, kad gerti negalima, bet gerti reikia, nes reikia praplėsti kraujagysles. Žmogus su tokiu savo tvirtu įsitikinimu nužudė savo vaiką“, - pasakojo klinikinis toksikologas.

Pasak jo, didžiausias silpno alkoholinio gėrimo pavojus, kad niekas neįžvelgia jo pavojų, nors tai lygiai toks pats alkoholis, kaip ir visi kiti. Alkoholis matuojamas pagal gryno alkoholio kiekį jame, o jo ten visai nemažai, tikrai ne mažiau nei aluje. Dėl to nėra ir jokių specifinių sidro sukeltų pakenkimų. Jie tokie patys, kaip ir nuo bet kokio kitokio alkoholio – ar tai būtų vynas, ar konjakas, ar odekolonas.

„Turiu pažįstamą, kuris tikrai nėra beprotis, bet savo paaugliams vaikams pirko sidrą, įsivaizduodamas, kad tai limonadas. Vaikai, aišku, džiaugėsi, bet kai jis suprato, ką jie geria, labai pyko.  Taigi viskas prasideda nuo smagumo, bet kai jie atsiduria pas mus, smagumo dažniausiai jau būna mažai. Jauni žmonės čia atsiduria su kasos, kepenų, smegenų pakitimais. Vienintelis privalumas, kad kai jau yra išeičių stadija, kinta suvokimas, vystosi encefalopatija, kitaip tariant, Dievulis prieš galą atima žmogui protą ir jis nebesuvokia savo būties baisumo. Atvirkščiai, dažniausiai jam viskas yra gerai. Guli žmogus su pilvu, tarsi 18-tą mėnesį būtų nėščias, visas geltonas, rankytės plonos, išsekęs, tačiau stebisi: „O ko jūs jaudinatės, daktare? Kame problema?“ Adekvačios reakcijos nebėra ir šiam gyvenime nebebus“, - teigė R. Badaras.

Beje, pagal užsienio mokslininkų sudarytą klasifikaciją, sidras su kitais silpnaisiais gėrimasi pagal pavojingumą užima antrą vietą ir seka iškart po alaus. Pasak mokslininkų silpnieji gėrimai ypač pavojingi todėl, kad yra saldūs. Deja, juos dažniausiai vartoja paaugliai, kurie dar iš viso neturėtų „pažinti“ alkoholio skonio. Dar blogiau, jei juose yra kofeino, kuris „maskuoja“ girtumą, todėl žmogus atrodo sau blaivesnis nei yra iš tikrųjų.

http://www.delfi.lt/news/daily/health/sokiruoti-net-visko-mate-medikai-sidras-moksleiviui-suede-kepenis.d?id=63755238#ixzz2qTSzegZl

Pakenks reputacijai

Kardinolo A.J.Bačkio kritika įžeidė sidro gamintojus, tačiau nė vienos dienraščio kalbintos bendrovės atstovai dėl neva klaidingų kaltinimų neketina kreiptis į teismą.

„Blogai vertinu tokius pareiškimus, bet nejaugi pulsi dabar ką nors sakyti kardinolui?“ – svarstė bendrovės „Anykščių vynas“ direktorius Marius Gudauskas.

Kitos sidrą gaminančios bendrovės „Ragutis“ generalinis direktorius Vytautas Meištas nustebo sužinojęs, kad Bažnyčios hierarchai nepasitiki sidro gamintojais. Lietuvoje sidro gamyba reglamentuojama, anot jo, griežčiau nei kitose ES valstybėse, todėl menkinti lietuviško gėrimo kokybę yra neetiška. Jis pritaria kardinolui, kad sidras gali būti nuodas, tačiau tik tada, jei šis alkoholinis gėrimas vartojamas nesaikingai.

http://www.delfi.lt/verslas/verslas/sidro-gamintojai-kratosi-ajbackio-kaltinimu.d?id=15728255#ixzz2qTTJ9eve


„Ragutis“ sidro pardavimus pernai padidino 72 procentais (1)
JT naujienos ir lrytas.lt inf. 2007-01-29 14:53

Lengvųjų alkoholinių gėrimų gamintoja bendrovė „Ragutis“ pernai pardavė 9,1 mln. litrų sidro – 72 proc. daugiau nei 2005 metais.

„Daugiausia įtakos mūsų rezultatams turėjo tai, kad nuolat tiriame sidro mėgėjų poreikius ir pristatome naujas sidro rūšis. Pirmieji pradėjome gaminti kriaušių sidrą Lietuvoje. Žmonės vertina išskirtinį mūsų natūralios fermentacijos būdu gaminamo gėrimo skonį“,- pranešime spaudai teigė „Ragučio“ prekybos ir marketingo direktorius Dalius Rutkauskas.

„Ragučio“ duomenimis, pernai Lietuvoje iš viso parduota virš 20 mln. litrų sidro, o vienam šalies gyventojui teko apie šešis litrus sidro – keturis kartus daugiau nei prieš dvejus metus.

Iš „Ragučio“ gaminamų sidrų labiausiai augo „Fizz“ pardavimai. Pernai buvo parduota 3,6 mln. litrų šios rūšies sidro. Lietuvoje tai pat sparčiai populiarėjo ir netradicinio skonio sidrai „Fizz Summer Party“ ir „Fizz Winter Party“.

Pasak D.Rutkausko, šiemet laukiama ne mažesnio augimo nei pernai. Tikimasi, kad sidro pardavimai ypač išaugs prasidėjus naujam vasaros sezonui.

„Ragutis“ šiuo metu užima apie 40 proc. Lietuvos sidro rinkos.

Ragutis“ taip pat gamina alų ir alkoholinius kokteilius bei importuoja ir platina sultis bei sulčių gėrimus „Aura“ ir „Heineken“ alų, taip pat alkoholinius kokteilius „A. Le Coq Gin“.

Suomijos alaus darykla „Olvi“ per Estijos alaus daryklą „A. Le Coq“ iki 2006 metų rugpjūčio vidurio valdė 98,96 proc. „Ragučio“ akcijų. Pernai rugpjūčio 17 dieną „A. Le Coq“ pradėjo įgyvendinti savanorišką oficialų pasiūlymą supirkti likusias „Ragučio“ akcijas (1,04 proc.).

http://www.lrytas.lt/-11700752741169184839-ragutis-sidro-pardavimus-pernai-padidino-72-procentais.htm#.UtaQKbSTp-8

Sidras yra jaunajai pradedančiai rinkos daliai sukurtas alkoholinis gėrimas.  Alkomafija uždirbdama iš šio narkotiko žudo mūsų vaikus.
Ar vaikas turi saiką alkoholiui?

Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #9 Įrašytas: Sausio 19, 2014, 06:57:17 pm »
Naktinės išgertuvės Vilniuje: nužudytas dailininkas, kino režisierius sulaikytasPlatonui prie meno išvis negalima gerti.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Vilniuje, Dūkštų g., bute, buvo girtaujama. Balius baigėsi nužudymu.

Policijai apie žmogžudystę pranešta 4.37 val. Du išgertuvių dalyviai susipyko ir vyriškis (gim. 1958 m.) peiliu smogė oponentui (gim. 1961 m.) į šlaunį. Matyt, pataikė į arteriją - žmogus greit mirtinai nukraujavo.

Įtariamasis sulaikytas.

Vėliau paaiškėjo, kad tragiškai pasibaigusio vakarėlio dalyviai - žinomi menininkai. Į areštinę uždarytas įtariamasis - žinomas kino režisierius Algimantas Maceina. Nužudytasis - dailininkas Naglis Karvelis, garsaus aktoriaus Rimgaudo Karvelio sūnus.

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/naktines-isgertuves-vilniuje-nuzudytas-dailininkas-kino-rezisierius-sulaikytas.d?id=63787356#ixzz2qreHgOfw


Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #10 Įrašytas: Sausio 19, 2014, 07:04:03 pm »

Po apsilankymo Šiaurės Korėjoje D. Rodmanas atsidavė medikams


Buvusi krepšinio žvaigždė Dennis Rodmanas pradėjo gydytis nuo alkoholizmo klinikoje JAV Rytų pakrantėje, praneša CNN.

Jis atsigulė į ligoninę trečiadienį, kai tik grįžo iš Šiaurės Korėjos.

Anksčiau D. Rodmanas alkoholio poveikiu aiškino savo elgesį per sausio pradžioje Pchenjane įvykusias parodomąsias rungtynes, kuriose dalyvavo NBA veteranai. Tada D. Rodmanas, atsakydamas į klausimą apie amerikietį Kenneth1 Bae, Šiaurės Korėjoje nuteistą 15 metų kalėti, pareiškė, jog gali būti, kad tas JAV pilietis nusipelnė tokios bausmės. Krepšininko pareiškimas sulaukė plataus atgarsio Jungtinėse Valstijose. Vėliau jis atsiprašė Pė šeimos.

D. Rodmano vizitas kartu su NBA veteranais į KLDR buvo skirtas Šiaurės Korėjos lyderio Kim Čen Uno (Kim Jong-un) gimimo dienai. Pačias parodomąsias rungtynes D. Rodmanas pavadino dovana Kim Čen Unui. Jis taip pat sudainavo jam dainą "Su gimimo diena".

D. Rodmanas ne kartą lankėsi Šiaurės Korėjoje ir vadino Kim Čen Uną savo draugu.

http://www.delfi.lt/news/daily/world/po-apsilankymo-siaures-korejoje-d-rodmanas-atsidave-medikams.d?id=63788922#ixzz2qrfJx8Cx

Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #11 Įrašytas: Kovo 11, 2014, 05:39:38 pm »
Dar vienas nusikaltimas prieš save dėl nesupratimo.

Bronsono tipo 18-metė britė Jayde Dinsdale dėl savo poelgio turės sveikatos problemų visą gyvenimą.
Mirtinas kokteilis: 4 „stikliukus“ išgėrusi 18-metė patyrė 3 širdies smūgius
Dažnas jaunuolis, vos sulaukęs pilnametystės, pradeda naudotis savo privilegija lankytis baruose ir vakarėlių metu vartoti alkoholį. Tačiau jie dažnai nesusimąsto, kad net iš pažiūros „nekaltas“ gėrimas gali kainuoti ir gyvybę.

Dažnas jaunuolis, vos sulaukęs pilnametystės, pradeda naudotis savo privilegija lankytis baruose ir vakarėlių metu vartoti alkoholį. Tačiau jie dažnai nesusimąsto, kad net iš pažiūros „nekaltas“ gėrimas gali kainuoti ir gyvybę.

18-metė britė Jayde Dinsdale po darbo nusprendė susitikti bare su draugais ir linksmai praleisti laiką. Mergina užsisakė gėrimą, pavadinimu „Jagerbomb“, kurį sudaro stiprus alkoholinis gėrimas „Jagermeister“ ir energetinis gėrimas. Šis gėrimas patiekiamas mažoje, liaudiškai „stikliuku“ vadinamoje taurelėje. Kai kurie barai ir naktiniai klubai atsisako šį gėrimą pardavinėti, nes jo sudedamųjų dalių kombinacija – itin pavojinga padauginus kofeino, esančio energetiniame gėrime. Tačiau nepaisant to, jaunimas vis vien dažnai renkasi šį gėrimą teigdami, kad nori greičiau ir mažiau išleisdami apgirsti.

Jayde tą vakarą išgėrė 4 „Jagerbomb“, teigė, kad jautėsi gerai, ir grįžusi namo žygiavo tiesiai į lovą. Tačiau kitą rytą prasidėjo Jayde šeimos košmaras: jos mama rado dukrą gulinčią ant grindų vonioje, jos veidas buvo pamėlęs. „Tai – pats baisiausias bet kurio tėvo košmaras“, - pamatęs dukrą vos gyvą pasakojo jos tėtis Darrylas. Jis greitai atsiminė televizijos reklamą apie dirbtinį kvėpavimą ir kol jo žmona kvietė greitąją pagalbą, jis bandė dukrą atgaivinti. Atvykę medikai iškart pasakė, kad be šių veiksmų Jayde vargu ar būtų išgyvenusi iki kol atvyko pagalba.

Nugabenus Jayde į ligoninę paaiškėjo, kad jai įvyko net du širdies smūgiai, o ligoninėje įvyko ir trečiasis. Tuomet gydytojai, norėdami apsaugoti merginos širdį ir smegenis, sukėlė jai dirbtinę komą, trukusią 52 valandas. Jayde buvo įstatytas širdies stimuliatorius, nuo šiol merginai teks kas 5 metus atlikti operaciją.

„Nesuprantame, kodėl taip įvyko, juk mūsų dukra ir anksčiau yra vartojusi alkoholinius gėrimus“, stebėjosi Jayde tėtis. Tačiau kokteiliai su energetiniais gėrimais – itin pavojingi. Žmogus per parą turėtų neviršyti 400mg kofeino (tiek kofeino turi maždaug 4 kavos puodeliai), suvartojus jo daugiau iškyla grėsmė širdžiai. Stiklinėje energetinio gėrimo gali būti net 200mg kofeino, tačiau ši informacija ne visuomet aiškiai nurodoma ant pakuotės. Todėl labiausiai tikėtina, kad Jayde smarkiai „perdozavo“ kofeino, o sumaišytas su alkoholiu jis gali būti mirtinas...

http://www.panele.lt/straipsniai/zmones/mirtinas-kokteilis-4-stikliukus-isgerusi-18-mete-patyre-3-sirdies-smugius.d?id=64243140#ixzz2vfXQQavM


Mergina ne ten nukreipė savo jaunatvišką prieštaravimą.

Prisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Ats: Alkoholis – C2H5OH ir nusikaltimai
« Atsakymas #12 Įrašytas: Gegužės 15, 2014, 09:38:28 am »

Ekspertai teigia, kad yra tiesioginė sąsaja tarp sumažėjusio piktnaudžiavimo alkoholiu bei smuktelėjusio smurtinių nusikaltimų skaičiaus. Jų teigimu, dėl išaugusių alkoholio kainų Anglijoje ir Velse tokių nusikaltimų sumažėjo 12 proc., rodo naujausias tyrimas.

Kaip skelbia naujienų kanalas „Sky News“, Kardifo universiteto mokslininkai nustatė, kad praėjusiais metais po smurtinio incidento ligoninėse buvo gydoma mažiau nei 235 tūkst. žmonių, o tai yra beveik 33 tūkst. mažiau nei 2012 metais.

Specialistų teigimu, yra tiesioginė sąsaja tarp šio sumažėjimo ir alkoholio, kurio kainos pastaraisiais metais išaugo. „Sumažėjo girtuokliavimo mastas, o visai alkoholio nevartojančių jaunų žmonių skaičius pastaraisiais metais gerokai išaugo, – sakė tyrimui vadovavęs profesorius Jonathan'as Shepherd'as. – Po kelių dešimtmečių, kuomet alkoholis darėsi vis prieinamesnis, nuo 2008 metų jis tapo mažiau prieinamas. Labiausiai į smurtą linkusiems 18-30 metų asmenims pajamų sumažėjimas veikiausiai buvo didžiausias lemiamas veiksnys“.
http://www.anglija.lt/straipsniai/naujienos/ekspertai_del_pabrangusio_alkoholio_jk_sumazejo_smurtingu_nusikaltimu.html
« Paskutinį kartą keitė: Gegužės 15, 2014, 10:03:47 am sukūrė Leotaurus »