Autorius Tema: Susan Cain: intravertų galia  (Skaityta 3853 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

 • Administrator
 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 3825
 • Karma: +0/-0
 • Lytis: Vyras
 • Darvinas
  • Žiūrėti profilį
  • Tipų teorija
Susan Cain: intravertų galia
« Įrašytas: Vasario 25, 2013, 08:24:38 pm »
Dabartiniu metu tapo madinga būti intravertu, nes daugelis pamatė, kad tarp įžymių žmonių dominuoja intravertai.
Net ekstravertai panoro būti uždarais žmonėmis pranašesniais už daugumą ekstravertų.

Pasirodo introvertai yra jautruoliai kurie reguoja i smulkmenas ir nemoka bendrauti. Bet ar taip yra? Bendravimu tipai intravertai mažai skiriasi nuo ekstravertų. Yra ekstravertų kurie bendrauja mažai, yra intravertų kurie bendrauja daug.
Gyvenime man teko matyti žmogų Linkolno tipo kuris dirbdamas finansų direktoriumi ir dirbdamas gryname bronsono kolektyve bendravo daugiau už pačius bronsonus. Šis Linkolnas buvo labai didelis lyderis, daug juokėsi, gynė liberalias tiesas, atrodo viskas tvarkoj. Bet viena jo blogybė buvo alkoholis, jis girdavosi savo ilgomis išgertuvėmis ir džiaugdavosi pamatęs vyno butelį ar alaus bokalą. Iš tikro tai buvo silpnas uždaras žmogelis kuris mokėjo puikiai apgaudinėti aplinkinius, o juo juokeliai buvo apgailėtinos asmenybės slėpimas ir ironizavimas. Už tai šis menkas žmogus susikurdavo super šaunuolio įvaizdį. Bet vidutinis Linkolno tipo atstovas nors neturėdamas atristizmo ir moteriško čiauškėjimo atrodo geriau. Vidutinio Linkolno vaizduotė ir protas lenkia ši artistą.

Dauguma žmonių atrodo, kad tokie Linkolnai yra gryni ekstravertai, o labai sveikos psichikos ir mažo humoro bronsonai yra introvertai. Iš tikro tai yra tik išorinis įvaizdis kurį galima keisti. Linkolnas kuris dirba tarp bronsonu ir daug geria ir daug bendrauja nėra pilnavertis. Toks žmogus yra sutrikusios vaizduotės žmogus, kurio vaizduotės sutrikimai pasireikšdavo juokeliais ir kikenimu, besaikio alkoholio vartojimu.

Mes kartais manome kaip žmogus atrodo toks jis yra iš tikro mes klystame, yra žmonių kurie psichologiškai apsimetinėja, yra introvertų kurie apsimetinėja bendraujančiais. Bet yra žmonių kurie būdami santūrus ir protingi ekstravertai atrodo intravertais.

Iš tikro introvercija ir inroversija lemia ne žmogaus noras ar nenoras bendrauti, bet genetika kuri yra paveldima. Užsidaręs ekstravertas niekada nebus intravertu nors išoriškai jis mums taip atrodys. Santūrumas ir kuklumas nėra introverto įgimtas bruožas. Santūrių būna ir platono ir bronsono tipo atstovų. Dauguma veikėjų kurie buvo gryni intravertai daug bendravo. Toks buvo voltero tipo Styvas Džobsas, ramzio tipo Bilas Geitsas. Klausimas ką jie laikė pirmiau ar bendravimą ar veiklą? Aišku veiklą. Nors Styvas Džobsas neturėjo jokio santūrumo bet jis buvo tikras neapsimetęs intravertas, kurio realybės laukas buvo iškreiptas.

Iš tikro simpatijų antipatijų turėjimas sukuria ekstraversiją, o valios intraversija. Valios žmonės gali puikiai bendrauti, bet jie nejaus didelio malonumo iš bendravimo taip kaip jaučia ekstravertai turintys simpatijas antipatijas. Ekstravertai užsiima veikla kuria verslą, bet jiems pati veikla yra žemiau už kolektyvinį bendravimą, jie veikia vedami bendravimo. Veikdami ekstravertai daug bendrauja.

O dabar pakalbėkime apie Susan Kain (Susan Cain) kuri į  sausakimšą salę susirinkusiems platonams ir bronsonams ekstravertams aiškino kaip gera būti intravertu. Žmonės tiesiog susižavėjo intraversija, dauguma jų panoro būti didžiais išradėjais intravertais, kiti tiesiog pamilo intravertus. Kartais būti mažuma kuri yra kūrybinga arba būti išskirtiniu yra tiesiog madinga. Tai dabar tiesiog atėjo intraversijos mada, kai prisipažinti tuo ko ankščiau buvo gėda prisipažinti tapo labai vertinga.

http://www.thepowerofintroverts.com/sixteen-things-i-believe/
http://www.ted.com/talks/susan_cain_the_power_of_introverts.html

Susan Kain yra ramzio tipo. Pagal ją ekstravertai neskaito knygų, yra tik kolektyvo sielos, ekstravertai nėra santūrus. Depresivus ekstravertas bus intravertu, o politikas visuomenės veikėjas volteo tipo bus ekstravertas.
Nežinodami tipų teorijos žmonės gali manipuliuoti, apgaudinėti kitus ir save. Tik detali klasifikacija parodo tiesą. Kartais yra suklystama nustatant tipą, bet dauguma ir esmė išlieka nepakitus.
Siūlau pažiūrėti Susan Kain Ted prezentaciją ir pamatyti, kaip papulti ant bangos ir uždirbti milijoną iš nepilnos sėkmės psichologijos.
« Paskutinį kartą keitė: Gegužės 19, 2014, 08:48:04 am sukūrė Leotaurus »