Terminus "ekstravertas" ir "introvertas" tipų teorijos kūrėjai pasiskolino iš Karlo Jungo, kurio idėjomis pagrįstos tiek MBTI, tiek socionika (jos yra Jungo 16 asmenybės tipų teorijos atšakos), tačiau Minas teisingai pabrėžė, kad ekstravertizmas ir introvertizmas tipų teorijoje reiškia ne visai tą patį, ką reiškia šie terminai MBTI terminologijoje (nors orginalioje Jungo terminologijoje introvertizmo ir ekstravertizmo reikšmės beveik sutampa su tipų teorijos supratimu, ekstravertizmo ir introvertizmo klaidingas suvokimas atėjo vėliau dėka vėlesnių MBTI "ekspertų" polinkio idėjas supaprastinti, ypač tas tendencijas galima pastebėt internete).
Tipų teorija neatsirado ant tuščio pagrindo. Teisingos idėjos (nors ir pakoreguotos) buvo įtrauktos iš kitų jau egzistavusių teorijų.
Tam, kad nekiltų nesusipratimų galiu net išvardinti, kas į tipų teoriją buvo įtraukta iš kitų teorijų:
* Ekstravertizmas/introvertizmas - terminologija perimta iš Karlo Jungo
* Tipų teorijos sudėjimai yra perimti iš Ernsto Kretšmerio kūno sudėjimo tipų (pyknikai, atletikai ir astenikai). Tiesa, sudėjimų išvaizda, priklausymas konkretiems tipams ir savybės gerokai sukonkretintos ir teisingiau apibrėžtos.
*depresijos ir šizofrenijos sąvokos perimtos iš standartinės medicinos/psichiatrijos terminologijos. Reiškiniai sukonkretinti ir patikslinti.
* Idėja tipus pavadinti pagal tam tikras garsias asmenybes kilo iš socionikos (nuo kurios studijavimo prasidėjo tipų teorijos kūrimas). Socionikoje visi 16 tipų turi ne tik raidinius kodus (panašiai kaip MBTI), bet ir tipo pavadinimą pagal garsią asmenybę (robespjero, štirlico ir t.t. tipai).
Pavadinimas pagal garsią asmenybę suteikia vartojimo bendrinėje kalboje patogumo (lyginant su įvairiais kodais ir kodinėmis raidėmis) ir tam tikrą orientyrą, kokių savybių tame tipe galima tikėtis.