Filipinai pirmauja pasaulyje pagal Dievu tikinčių žmonių skaičių, be to, visose šalyse į didžiausią religingumą yra linkę pagyvenę žmonės, rodo trečiadienį JAV paskelbti tyrimo rezultatai.
Tikėjimas Dievu kone stipriausias Jungtinėse Valstijose ir katalikiškose valstybėse, o silpniausias - Skandinavijoje ir buvusiose sovietinėse valstybėse, rodo tyrimas, kurį atliko Čikagos universiteto tyrimų grupė NORC.
Tyrimas rėmėsi duomenimis iš 30-ies pasaulio valstybių - beveik visų, kuriose gyventojų daugumą sudaro krikščionys. Šiose šalyse tikėjimas Dievu tiriamas nuo 1991 metų.
Filipinuose 94 proc. žmonių sako, kad visuomet tikėjo Dievu. Antroje vietoje šiuo požiūriu yra Čilė, kur tą patį sako 88 proc. žmonių. JAV Dievu visuomet tikėjo 81 proc. gyventojų.
Mažiausiai Dievu tikinčių žmonių yra buvusioje Rytų Vokietijoje (13 proc.) ir Čekijoje (20 procentų).
Tyrimas parodė, kad ateizmas labiausiai paplitęs Skandinavijoje ir buvusioje Sovietų Sąjungoje ir kad tikėjimas Dievu bendrai visame pasaulyje, išskyrus Rusiją, Slovėniją ir Izraelį, nyksta.
Ataskaitoje sakoma, kad tvirčiau Dievu tiki pagyvenę žmonės. Vidutiniškai 43 proc. respondentų, kurių amžius - 68 metai ar daugiau, yra tvirtai įsitikinę Dievo buvimu. 27 metų ir jaunesnių žmonių grupėje tokių yra vos 23 procentai.
"Lyginant amžiaus grupių skirtumus, (matyti), kad didžiausias tikėjimo Dievu padidėjimas dažniausiai įvyksta tarp tų, kurių amžius - 58 metai ar daugiau", - sakė Tomas Smithas, kuris ir parašė minimą ataskaitą "Belief About God Across Time and Countries".
"Tai rodytų, kad tikėjimo Dievu padidėjimas ypač tikėtinas vyriausių (žmonių) grupėse, galbūt, reaguojant į didėjančią mirties nuojautą", - sakė T.Smithas.
1991, 1998 ir 2008 metų apklausos daugiausia buvo vykdomos Europos šalyse, bet taip pat buvo atliktos Čilėje, Japonijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Australijoje.
http://www.delfi.lt/news/daily/world/paaiskejo-kuriose-salyse-labiausiai-tikima-dievu.d?id=58262924#ixzz2UDzqqVx3Pasaulio religijos:
Krikčionių tikėjimas pagal šalis
Agresyviausias islamas atsiranda dėl voltero agresyvaus moralinio tikėjimo. Voltero tipo tikintysis atveda religija prie radikalumo.
Islamo paplitimas
http://en.wikipedia.org/wiki/South_Korea#ReligionKuo tiki Pietų korėja
No religion 46.5%
Buddhism
22.8%
Protestantism
18.3%
Catholicism
10.9%
Others 1.7%
Azijoje Kinijoje, Korėjoje dėl aukščiausios bronsono tipo kultūros ateizmas užima pagrindą.
Didžiausias religinis absurdas yra aptinkamas bronsono šalyse kurios labai tiki. Filipinai garsėja reginiais kliedesiais arba religijos sukelta depresija.
Bronsonai kopijuoja ramzio tipo Jėzų
Bronsono religiniai kliedesiai, dėl religijos sutrinka intuityvių tipų elgesys ir griūna psichika.
Depresyvus bronsonas pakartoja Jėzaus kančias.
Masinė silpnaprotystė dėl bronsono per didelio tikėjimo.
Seni žmonės atranda tikėjimą dėl hipokampo sumažėjimo. Hipokampas yra limbinės sistemos dalis. Limbinėje sitemoje yra intuicija. Bronsono tipas kuris tiki slopina intuicija.
Vyresnio amžiaus suaugusieji, kurie pasakoja apie jų gyvenimą pakeitusius religinius potyrius, tikriausiai turi sumažėjusį hipokampą – smegenų dalį, atsakingą už mokymąsi ir atmintį. Tai atskleidė nauja studija, praneša „Health Day News“.
Remiantis šiuo tyrimu, tiek protestantai, tiek katalikai, ar net ir netikintys žmonės, teigiantys, jog įtikėję į Dievą „tarsi gimė iš naujo“, turėjo labiau atrofavusį hipokampą nei tie protestantai, kurie nesijautė atgimę.
Naujoji studija buvo paskelbta internetiniame portale „PloS ONE“.
Žmonėms senstant kažkiek atrofuojasi ir jų smegenys. Hipokampo mažėjimas taip pat siejamas su depresija, demencija ar Alzheimerio sindromu.
Naujame tyrime mokslininkai paklausė 268 žmonių nuo 58 iki 84 metų amžiaus apie jų religines pažiūras, dvasines praktikas ir gyvenimą pakeitusius religinius potyrius. Per laikotarpį nuo dvejų iki aštuonerių metų hipokampo pokyčiai buvo stebimi atliekant magnetinio rezonanso peršvietimus.
Mokslininkai mano, kad stresas dėl visuomenėje ne itin populiarių religinių įsitikinimų turėjimo gali paaiškinti tokius rezultatus.
„Viena mūsų atradimo interpretacijų – daugumos religinių grupių nariai paprastai turi mažiau atrofavusias smegenis lyginant su ne tokiomis populiariomis religinėmis grupėmis – yra ta, kad kai jauti, jog tavo pažiūros ir įsitikinimai kažkiek prieštarauja visuomenėje išplitusiems požiūriams, tai gali sukelti ilgalaikį stresą ir turėti neigiamų pasekmių smegenims“, – teigia viena studijos autorių ir Duke universiteto medicinos centro mokslinė bendradarbė tyrimams Amy Owen.
Studijos autoriai taip pat mano, kad gyvenimą keičiantys religiniai potyriai gali priversti žmogų suabejoti savo ligšioliniais įsitikinimais ir taip sukelti stresą.
„Kitos studijos paskatino mus manyti, kad tai, ar naujos dvasinės patirtys yra suvokiamos kaip atpalaiduojančios arba sukeliančios stresą, priklauso nuo šių potyrių suderinamumo su tavo ir tave supančių žmonių dabartiniais religiniais įsitikinimais, – sako kitas studijos bendraautorius Davidas Haywardas iš Duke universiteto. – Ypač vyresnio amžiaus suaugusiems žmonėms šie netikėti nauji potyriai gali privesti prie dvejonių dėl ilgalaikių religinių pažiūrų ar prie nesutarimų su draugais ir šeima“.
Tyrėjai pažymi, kad kiti faktoriai, susiję su hipokampo atrofija – amžius, depresija ir smegenų dydis – bei kiti religiniai faktoriai – malda ir meditacija – negali paaiškinti studijos išvadų.
http://mokslas.delfi.lt/mokslas/gyvenima-pakeite-religiniai-potyriai-ir-smegenu-mazejimas-susije.d?id=46000053#ixzz2UE2nXBdnReligija darvino tipui sukelia šizofrenija.
http://www.orionpharma.lt/OP-vaistais-gydomos-ligos/izofrenija/Pomirtiniais šizofrenija sirgusių pacientų tyrimais nustatyta, kad jų smegenų bazaliniuose ganglijuose bei limbinėje sistemoje (ypač migdoliniuose kūnuose, hipokampe) yra didesnis D2 receptorių skaičius. Dopaminerginį šizofrenijos mechanizmą patvirtintų ir tai, kad faktiškai visi veiksmingi antipsichoziniai vaistai veikia dopaminerginius receptorius - juos blokuoja. Kuo didesnis vaistų afinitetas dopaminerginiams receptoriams, tuo veiksmingesni jie gydant psichozes.
Slopinama intuicija paveikia hipokampą darvino tipui todėl asmenybė suserga šizofrenija. Darvino tipo yra labai mažai tarp religinių lyderių.
Darvino tipas yra valdomos intuicijos žmogus.