Viskas apie smegenis > Smegenys

Cesare Lombroso - teorija

(1/1)

filosofas:
Iš XIXa. serijos, kuomet buvo gajos įvairios pseudomokslinės frenologijos ir panašaus plauko teorijos. Susipažinkime:

Cesare Lombroso - italų medikas, kriminalogas, pozitivistinės kriminalogijos mokyklos įkūrėjas. Jis aiškino, kad žmogaus polinkis nusikalsti atsispindi kaukolės ir veido fizionomijoje, taip atmesdamas klasikinį kriminalogijos aiškinimą, jog polinkis nusikalsti yra charakterio bruožas. C.Lombroso sukūrė savo antropologinę kriminalogijos teoriją, pagal kurią žmogaus kaukolės ir veido bruožai išduoda ar šis linkęs nusikalsti, teorija remiasi social-darvinizmu, psichiatrija, degeneracijos teorija ir pnš. Pozitivistinėje kriminalogijoje,  žmogus turintis įgimtus veido defektus bus linkęs nusikalsti, ir yra skaitomas "laukinių" (savage).
--
apie jį plačiau: https://en.wikipedia.org/wiki/Cesare_Lombroso
--
Jo sukvalifiktuoti išvaizdos bruožai, atitinkantis įgimto nusikaltelio modelį:
--
If criminality was inherited, then Lombroso proposed that the "born criminal" could be distinguished by physical atavistic stigmata, such as:

large jaws, forward projection of jaw,
low sloping forehead,
high cheekbones,
flattened or upturned nose,
handle-shaped ears,
hawk-like noses or fleshy lips,
hard shifty eyes,
scanty beard or baldness,
insensitivity to pain,
long arms relative to lower limbs.
šaltinis: http://www.newworldencyclopedia.org/entry/Cesare_Lombroso
--
Pagal aprašymą, panašu, kad C.Lombroso gerai matė bronsono, ramzio ir nortono tipo nusikaltelius, kurie buvo labai sunkios depresijos ir augo sudėtingom sąlygom.
--
Lombroso nuotraukos


--
jo tipologijos galerija:
Leotaurus:
Nėra nusikaltėlio bruožų ir atskirų savybių. Visi tipai nusikalsta vieni labiau kiti mažiau. Tai yra todėl, kad pas vienus tipus yra silpnesnės savybės pritaikytos vyriškajai lyčiai. Nusikalstamumas priklauso nuo kultūros, šeimos ir tipų santykių. Platono tipas vyrauja tarp  vyrų nusikaltėlių dėl mažesnio įgimto vizualumo. Asmenybės kurios dažniau sutrinka tos ir nusikalsta.
Frenologija yra totali nesąmonė, eugenika taip pat.

Justinas999:
Ironiška, bet Tipų teoriją atradau būtent ieškodamas informacijos apie šitą veikėją, nes vaikystėje buvau matęs jo knygos ištrauką laikraštyje ;D
Googlinau googlinau kadaise, "veido tipai" , "psichologija pagąl veido bruožus" ir panašius vėjus ir Tipų teoriją :)

Leotaurus:
Justinai is tikro Frenologija Tipu teorijai nesa zala. Prasideda visokie lyginimai. Tipu teorija lenvai ir skaudziai paneigia frenologija ir antropologinius tipus. Mus populiarina veidotyra, kuri is dalies yra sena kaip pasaulis, bet neturi rysio su igimtais tipais.

Navigacija

[0] Pranešimų sąrašas

Eiti į pilną versiją