Viskas apie smegenis > Smegenys

Smegenu anatomija ir funkcijos

(1/1)

Leotaurus:

Su vienu dalyku nesutinku, kad limbineje srityje yra emocijos ir nuotaika.

feniksas:
Jūs kitaip traktuojate emocijas. ŠIaip visuomenė ir dauguma mokslininkų emocijas vadina visas žmogaus reakcijas į supančią aplinką (pyktis, nustebimas, baimė, džiaugsmas ir t.t.). Šios funkcijos išties atrodo yra valdomos limbinės sistemos, kuri apima hipokampą, migdolą, limbinė žievę ir t.t.

Pavyzdžiui buvo nustatyta, kad aktyvesnį migdolą (amygdala, limbinės srities dalį) turintys asmenys yra uždaresni, labiau reaguoja į pavojų. Taip pat nauja studija nustatė, kad asmenys turintys didesnį migdolą yra linkę į konservatyvesnes-dešiniąsias pažiūras.

Studija tikrinta dalyvavusių tyrime dalyvių smegenų skenavimo rezultatais. Pas konservatyvias pažiūras turinčius asmenis dešinysis migdolas buvo didesnis. Vienas iš migdolo funkcijų yra baimė ir jaudinimosi emocijos, tad nenuostabu, kad turintys didesnį migdolą yra konservatyvesni, nes yra atsargesni.

Liberalių asmenų dešini migdolai atvirkščiai buvo mažesni ir didesnis žemutinis juostos vingis (Anterior cingulate cortex), atsakingas už norą ir anticipaciją daryti naujus sprendimus ir jų priėmimą.www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1342239/Brain-study-reveals-right-wing-conservatives-larger-primitive-amygdala.html
newsmine.org/content.php?ol=nature-health/society/amygdala/blame-shy-on-amygdala.txt

Navigacija

[0] Pranešimų sąrašas

Eiti į pilną versiją