Autorius Tema: Honkonge - naujas Maidanas  (Skaityta 3040 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3852
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Honkonge - naujas Maidanas
« Įrašytas: Spalio 02, 2014, 01:17:02 pm »

Oficialusis Pekinas nusprendė, kad 2017-aisiais Honkonge numatyti rinkimai turi vykti pagal centrinės valdžios primestą scenarijų. Nors Honkongo piliečiai turės balsavimo teisę, tačiau jie galės rinktis tik iš tų kandidatų, kuriuos pasiūlys Kinijos komunistų partija. Tad pirminiai protestai ten kilo dėl to, kad didelė dalis honkongiečių yra nepatenkinti dėl ribojamų pasirinkimo galimybių - t.y. jie galės rinktis tik iš tų žmonių, kuriuos nurodys oficialusis Pekinas.

Pirmieji pradėjo protestuoti studentai. Kinijoje būtent studentai yra tokia socialinė grupė ar net politinė jėga, kurios labai prisibijoma. Reikia pasakyti, kad Honkongo universitetai yra aukšto lygio, turintys gausybę puikių dėstytojų, pasižyminčių laisvamaniškumu tiek ekonominiu, tiek ir politiniu požiūriu. Tie dėstytojai, be abejonės, taip pat paskatino studentus dalyvauti protestuose. Apskritai Honkongas visame Kinijos kontekste gali pretenduoti į demokratijos idealistų centrą.

Akivaizdu, kad Kinijos komunistų partija šiuo atveju apsiskaičiavo - nereikėjo jiems taip vienareikšmiškai kištis į Honkongo politiką, juolab kad jokių rimtesnių separatistinių tendencijų ten nebuvo, o ir laikotarpis yra kaip niekada jautrus (šiandien švenčiamos 65-osios Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo metinės). Tai tikrai nėra Donbaso atvejis, tai labiau Maidano atvejis. Honkongo gyventojai yra kinai, nors ir turi savo atskirą tapatybę, kurią labai gerbia ir puoselėja. Partija, matyt, labiau šiuo atveju bijo ne tiek dėl separatizmo, kiek dėl tokių protesto nuotaikų išplitimo po visą Kinijos teritoriją.

Priminsiu, kad Honkongas nuo 1997 m. Kinijos sudėtyje atsidūrė pagal labai specifinį susitarimą tarp Jungtinės Karalystės ir Kinijos. Pagal šį susitarimą Honkongas išsaugo labai plačią autonomiją, kartu ir politinę. Tad per šiuos 17 metų, kai Honkongas vadinamuosiuose „vienos valstybės - dviejų sistemų“ rėmuose tapo Kinijos dalimi, komunistų partija vis labiau bando kištis į šios teritorijos politinį valdymą ir, daugelio dabar protestuojančių studentų nuomone, nesilaiko nei tų susitarimų, nei Honkongo de facto Konstitucijos. Kinijos viešojoje erdvėje iki šiol nesutariama dėl abiejų pusių argumentų.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/honkonge__naujas_maidanas/,print.1


Bronsonė protestuoja.

Azijoje tarp bronsonų nemažai darvino tipo žmonių.