Autorius Tema: Jung galima Šiz.  (Skaityta 4160 kartus)

Blyksns

  • Svečias
Jung galima Šiz.
« Įrašytas: Gruodžio 18, 2013, 12:10:51 pm »
CGJungas. Būdamas 38 patyrė didelius vidiniu vaizdinių antplūdžius, pradėjo girdėti balsus.Tokius didelius kad net atsimerkės negalėjo savo noru iš jų išeiti. Pats teigė kad tai tebuvo lemiamas susitikimas su jo pasamonė ( arba jo sąvokomis kalbant šešeliu, užslopinta psyches dalimia kur gali slypėti tiek teigiami tiek neigiami dalykai ). Kiti kalbėjo tai buvo jo šiz. Viską apraše knygoje "Red Book".
Šiaip jo tas moksliškas ir mistinis mastymo dvilypumas labai idomus.
Pagydė keletą šiz grynai psichoanalitiškai, tikėjo kad tai geriausias būdas.
Gerai išmanė psichiką, susidorojo su šiz tikėta senatvėja.

Jo mintys apie šiz.

“…in schizophrenia the complexes have become disconnected and autonomous fragments, which either do not reintegrate back to the psychic totality, or, in the case of a remission, are unexpectedly joined together again as if nothing happened” (1939). "


“Why is the mind compelled to expend itself in the elaboration of pathological nonsense? Our new method of approach gives us a clue to this difficult question. Today we can assert that the pathological ideas dominate the interests of the patient so completely because they are derived from the most important questions that occupied him when he was normal. In other words, what in insanity is now an incomprehensible jumble of symptoms was once a vital field of interest to the normal personality” (1914)"

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3852
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Ats: Jung galima Šiz.
« Atsakymas #1 Įrašytas: Gruodžio 18, 2013, 12:37:21 pm »
Nereikia sureikšminti šios ligos. Aš neneigiu, kad Jungas jos neturėjo.

Jungas tarnavo tuometiniai valdančiajai ideologijai arba gerai ją geriausiai atitiko, ir dabar neprieštarauja.
Materialistinė psichologija vakarų pasaulyje kaip ir materialistinė istorija yra antrame plane. Tipų teorija yra materialistinė psichologija kuri sunkiai bet prasimuš į viešumą. Niekas pradžioje  jos nešlovins ir niekas jos nepastebės, kaip buvo šlovinamos psichologijos "tėvo" Jungo idealistinės psichologijos idėjos.

Mano manymu jeigu biologijoje išsiviešpatavęs materializmas, tai ir psichologijoje jis yra būtinybė. Objektyvieji idealistai kurdami mokslą prisideda prie materialistinio mokslo to sąmoningai nesiekdami.

Žmogus turi gebėjimą kurti ir suvokti materiją.

Todėl psichologija turi būti orientuota į materialias žmogaus smegenis, o ne į kažkokias besmegenes dvasias ar idealistinę pasąmonę.
« Paskutinį kartą keitė: Gruodžio 18, 2013, 01:04:39 pm sukūrė Leotaurus »

Blyksns

  • Svečias
Ats: Jung galima Šiz.
« Atsakymas #2 Įrašytas: Gruodžio 20, 2013, 08:14:33 am »
aš tai matau viena sunkumą. Kaip paiškinti kas esu Aš ( the Self) ? Aš esu smegenys kurios jaučia pačios save? Čia taip man protu nesuprantama. Ar aš tie maži elektros impulsai keliaujantis smegenu tinklais ?
Idealistine psichologija turi trūkumų, bet ju turi ir materialistinė.

Neprisijungęs filosofas

  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 1303
  • Karma: +1/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: Jung galima Šiz.
« Atsakymas #3 Įrašytas: Vasario 04, 2016, 05:02:55 pm »
Įmanomas variantas, kad Carl Jung buvo platono tipo.







Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3852
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Ats: Jung galima Šiz.
« Atsakymas #4 Įrašytas: Vasario 04, 2016, 05:38:17 pm »
Jungas ir Froidas labai į platonus panašūs.

Jungas Vaikystėje


Zigmuidas Froidas ir Jungas





Adleris darvino tipo.

Vakarų psichologija kūrė ne teoriniai žmonės.
« Paskutinį kartą keitė: Vasario 05, 2016, 08:13:20 am sukūrė Leotaurus »