Autorius Tema: Vilma Fiokla Kiurė  (Skaityta 5499 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3854
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Vilma Fiokla Kiurė
« Įrašytas: Spalio 30, 2013, 05:38:37 pm »



[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WgEs06shGpM[/youtube]
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lietuvos-himna-perdirbusioms-feministems-gresia-pussy-riot-likimas.d?id=62447297
Performansą „Po Kudirka, arba patriarchams paliepus, mums panorėjus“ sukūrusi menininkė Vilma Fiokla Kiurė ramybės neranda ir Anykščių rajono kaime, kuriame turi sodybą.

Praėjusią savaitę ją su vyru užpuolę girti kaimynai ne tik koneveikėsi, bet ir puolė su basliu bei išvadino tautos prieše.

V. F. Kiurė DELFI pasakojo, kad incidentas įvyko praėjusį sekmadienį sodyboje Anykščių rajone. Su vyru Benu į kaimą atvykusi menininkė išsikrovė daiktus ir ruošėsi sodinti augalus. Netrukus juos per tvorą ėmė užkabinėti šeši girtavę kaimynai – trys moterys ir trys vyrai.

„Galiausiai jie atėjo į mūsų kiemą ir pradėjo sakyti, kad mane matė per televiziją, sakė, kad esu tautos priešas, kad man nieko nėra švento. Vis dainavo Lietuvos himno pirmąjį stulpelį – daugiau, tikriausiai, nemokėjo. Kiek žinau, jie jau visą savaitę geria“, – pasakoja V. F. Kiurė.

Konfliktas įsisiūbavo – pasigirdo kaltinimai, kad V. F. Kiurė su vyru užėmė kažkada kaimynų seneliams priklausiusią žemę. Kaimynai aiškino, kad kaimas ir visi jame esantys daiktai priklauso jiems. Atvykėlius puolė keturi vietiniai – likę nepastovėjo ant kojų. Vienas jų menininkės vyrą puolė su basliu, tad šiam ginantis teko panaudoti lopetą. V. F. Kiurė blaškėsi ir bandė kviestis pagalbos.

„Iš pradžių drebančiomis rankomis rinkau vietinio įgaliotinio telefoną, tas liepė skambinti Bendrajam pagalbos centrui, kuriame atsiliepusi kažkokia priekurtė kokius penkis kartus liepė pakartoti, koks tai kaimas... Po mano desperatiško klyksmo, kad mus tuo galbūt nužudys, pagaliau buvau sujungta su policija, o tada pasikartojo tie patys klausimai – koks tai kaimas, koks mano vardas...“, – pagalbos šaukimo ypatumus prisimena menininkė. Suvokusi, kad pagalbos greit neprisišauks, pora sušoko į automobilį ir spruko net neužrakinusi sodybos ir palikusi visus daiktus bei nepaliestus sodinukus.

„Vėliau gretimame kaime ramiai pakalbėjau su policija, iš kokio 20-to karto išsiaiškinom geografines kaimo nuorodas, dar po 18 min. sulaukėme ir patrulių, kurie, pasirodo tegali tik užjausti, kad nusipirkome blogą sodybą su blogais kaimynais... Taip, kaimynai pas mus tikrai labai blogi. Iš vienos pusės asocialūs girtuokliai, iš kitos – kryžiais apsistatę doruoliai, kurie įsitikinę, kad turi tiesioginį ryšį su dievu“, – apibendrina pašnekovė.

Puolė „patriotiškai nusiteikę degeneratai“

Atvykusi policija esą nurodė nieko negalinti padaryti ir situaciją įvertino kaip asmeninį buitinį konfliktą. Patruliai palaukė, kol bus užrakinta sodyba. „O kaimynai, net ir atvykus policijai, toliau vaipėsi, mus įžeidinėjo. Policija nieko nedarė, tik mus apsaugojo nuo jų“, – piktinasi V. F. Kiurė.

Jos tvirtinimu, dėl kaimynų į policiją teko kreiptis ir anksčiau, tik šį kartą buvo peržengtos visos ribos. Pašnekovė sakė vien šįmet policijai parašiusi penkis pareiškimus, tačiau tai rezultatų nedavė.
Ją užpuolusius kaimynus menininkė vadina „patriotiškai nusiteikusiais degeneratais“ bei „savaitę geriančiais zombiais“. Vienas jų esą agresyvus, nenuspėjamas ir praeityje baustas už močiutės suspardymą bei žmonos sumušimą.

Vieną iš padarytų konflikto garso įrašų menininkė patalpino svetainėje youtube.com. Jame girdėti girtų kaimynų įžeidinėjimai, girdėti, kaip girtuokliai bando giedoti himną ir svaidosi necenzūriniais žodžiais. Šeima dėl incidento parašė pareiškimą policijai.

Anykščių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Valdas Palionis DELFI patvirtino, kad policija praėjusį sekmadienį važiavo gelbėti menininkės ir jos vyro.

„Mačiau medžiagą, ją pareigūnams pavesta tirti, bus išsiaiškintos įvykio aplinkybės, nustatyta, ar tie asmenys elgėsi chuliganiškai, ar darė kažką daugiau. Tokiu atveju jų atžvilgiu gali būti pradėtas ir ikiteisminis tyrimas, jie gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė V. Palionis.

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ituze-kaimieciai-zinoma-menininke-puole-su-basliu.d?id=63172414#ixzz2jDiaqvFO
« Paskutinį kartą keitė: Spalio 31, 2013, 08:06:38 am sukūrė Leotaurus »

Neprisijungęs Paulius

  • Jaunesnysis narys
  • **
  • Įrašai: 133
  • Karma: +0/-0
    • Žiūrėti profilį
Ats: Vilma Fiokla Kiurė
« Atsakymas #1 Įrašytas: Lapkričio 08, 2013, 09:27:52 am »
Feministė... Lietuvos(ir ne tik) atmatos, viskas turi būti tik pagal jas, o kitaip- ne, nors tikrai nesu patrijotas, bet man nepatinka kito žmogaus jausmų ižeidinėjimas. Kokią ji teisę turi ižeidinėti kitus žmones?