Autorius Tema: Neonacių lyderis Csanadas Szegedi sužinojo, kad yra žydas  (Skaityta 3232 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3854
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Neonacių lyderis Csanadas Szegedi sužinojo, kad yra žydas
« Įrašytas: Spalio 23, 2013, 09:06:35 pm »


Neįtikėtina istorija nutiko su antisemitinės partijos „Už geresnę Vengriją“ veikėju Nr. 2 – Csanadas Szegedi, sužinojęs apie savo genealoginį medį, per televiziją viešai paprašė atleidimo. Tai tapo sunkiu smūgiu jo dešiniųjų radikalų partijai, kuri ir taip patiria sunkumų pasikeitus Viktoro Orbano vyriausybės kursui, rašo laikraštis „La Repubblica“.

C. Szegedi buvo antras asmuo neonacistinėje ir antisemitinėje partijoje „Už geresnę Vengriją“ („Jobbik“), kuri yra trečioji pagal dydį politinė jėga šalyje. Tik jos lyderis Gaboras Vona galėjo pasigirti didesne charizma bei puikesniais oratorystės gebėjimais ir štai staiga kažkas pasikeitė, radikaliai ir visiškai atsitiktinai – C. Szegedi sužinojo apie savo žydiškas šaknis.

Ieškodamas prarasto ryšio, jis paliko vadovaujančius postus ir išstojo iš partijos.

Dabar jo bendrapartiečiai nežino, ką daryti: grasinti jam, niekinti jį ar ignoruoti, kad būtų nors kiek sumažinta didelė šios istorijos partijos įvaizdžiui padaryta žala. Tai didelė netektis neonacistams būtent tą akimirką, kai konservatyvių pažiūrų partijai „Fidesz“ atstovaujančio premjero V. Orbano vyriausybė pagaliau ėmė klausyti patarimų ir pasiduoti Angelos Merkel, Baracko Obamos ir Jose Manuelio Barroso spaudimui, koreguodama kursą: švelnesnė žiniaksklaidos kontrolė, „draugiškesni“ santykiai su užsienio investuotojais ir, svarbiausia, nauji griežti įstatymai prieš antisemitizmą ir negacionizmą (istorijos interpretavimą savaip).

C. Szegedi iki paskutinės akimirkos atakavo bet kokius žydų gyvenimo ir kultūros aspektus. Tada ištiko šokas, sužinojus apie savo šaknis. Todėl jis kreipėsi per televiziją, norėdamas viešai atgailauti: „Buvau žmogus, kuris teikė skausmą kitiems, dar blogiau buvo, kai kalbėjau apie čigonus ar žydus ir kursčiau neapykantą jų vaikams“.

C. Szegedi užmezgė kontaktą su rabinu Shlomo Koevesu ir išplatino savo atgailavimą visoje žiniasklaidoje. Jis teigė: „Kuo aš benorėčiau būti, genealoginis medis aiškiai rodo – aš esu žydas“.

http://www.delfi.lt/news/daily/world/tragedija-neonaciu-lyderis-suzinojo-kad-yra-zydas.d?id=63105822#ixzz2iZNpK0st