Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Temos - Greddy

Puslapiai: [1]
1
Voltero tipas / Voltero tipo vaizduotė
« Įrašytas: Kovo 25, 2020, 04:36:10 pm »
Sveiki.

Iškilo vat toks noras giliau panagrinėti Voltero tipo vaizduotę. Įdomu būtų sulaukti pačių volterų subjektyvių pastebėjimų, kas "krenta labiausiai į akis" kalbant apie nuosavos vaizduotės veiklos ypatybes. Būtų įdomu ir Liutauro nuomonė, kuo iš esmės ji skiriasi nuo kitų? Nepaisant to, kad volteras, linkolnas ir darvinas turi teorinę vaizduotę, kyla klausimas, ar volteras turėdamas dar kartu ir bendrąją didžiausią vaizduotę, kartu įtaką daro ir teorinei vaizduotei? Čia tik vienas iš daugelio klausimų, tiesiog būtų labai įdomu šį fenomeną išnagrinėti daug giliau ir aiškiau.

2
Antrosios pusės paieškos, pažintys / Instinktyviųjų santykių poros
« Įrašytas: Gruodžio 02, 2015, 09:39:12 pm »
Panaši tema buvo, Volteras+Linkolnė, kurią pats sukūriau. Tačiau noriu panagrinėti šį "fenomeną" kiek plačiau. Esmė tokia, kad praktiškai su visomis linkolnėmis, su kuriomis vienaip ar kitaip kontaktavau per pastaruosius metus, o jų buvo pakankamai, santykiai pasisuka identiškai. Iš pradžių vyksta susidomėjimas, atsiranda simpatija, kalba eina kaip "per sviestą", tada maždaug po labai trumpo laiko tarpo simpatija visiškai išnyksta (čia viskas iš mano pusės(, dingsta seksualinis/romantinis suvokimas, išlieka tik geras susikalbėjimas. Aš suprasčiau, kad tai būtų su 1-2 atvejais, tačiau patirtis gerokai didesnė. Nieko panašaus nėra su bronsonėmis, su jomis atrodo, kad aistra gali degti belekaip ir belekiek :D Su ramzėmis panašiai kaip su linkolnėmis, per didelis emocionalumas kartais išmuša. Tai va. Ką manote dėl instinktų? Įdomios jūsų nuomonės.

3
Linkolno tipas / Thor Heyerdahl
« Įrašytas: Gruodžio 22, 2014, 09:39:27 pm »
Vienas žymiausių norvegų keliautojų ir etnografų, kuris turėjo išsilavinimą zoologijoje, botanikoje ir geografijoje. Jis labai pagarsėjo savo "Kon-Tiki" ekspedicija, vykusia 1947 metais, kurioje Ramiuoju vandenynu nuplaukė 8 tūkst. km., nuo Pietų Amerikos iki Tuamotu salų, savos gamybos plaustu. (!!!) Šia ekspedicija jis norėjo pademonstruoti, kad senieji žmonės galėjo atlikti ilgas keliones jūromis, taip inicijuodami kontaktus tarp visiškai skirtingų kultūrų. Toks kultūrinis vystymasis yra priskiriamas difuzionistiniam modeliui.



Primena D. Cameron


Su žmona platone.


Su kita žmona, taip pat platonė.





Ryžtis tokiam nuotykiui reikia neeilinės valios, bebaimiškumo ir atsparumo.

"Heyerdahl never gave in or gave up, though, continuing to write books, launch new projects, befriend both Fidel Castro and Mikhail Gorbachev and even claim that Christopher Columbus knew about Leiv Eriksson’s voyage to New Foundland. He remained in conflict in many areas but did reconcile with daughter Anette before she died of cancer in 1990.
Kvam notes how Heyerdahl was visionary and ahead of his time in many ways, not least in warning about pollution and a looming climate crisis. He built bridges among nations during the Cold War. He remains arguably the most famous Norwegian ever."

Abejojau tarp linkolno ir platono. Manau, kad šie atsiliepimai padeda galutinį tašką, jog tai yra Linkolno tipas.

4
Linkolno tipas / Vitalija Katunskytė ir jos dukra Monika
« Įrašytas: Gruodžio 22, 2014, 08:47:54 pm »
Panašu, kad Katunskytė yra linkolno tipo.





Iš dešinės - platono tipo grupės narys.


Kaip suprantu, šioje nuotraukoje jis yra pirmas iš kairės (kitaip ir būt negali ;D).



Viskas iki šiol kaip ir aišku, tačiau toliau prasideda įdomybės:

Monika Katunskytė

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai yra grynakraujė bronsonė. Veido proporcijų braižas labai tiksliai atitinka bronsono bruožus: didelis žandikaulis, niekuo neišsiskiriantis nosikaulis, standartinė kakta ir smakras.


Profilinėje nuotraukoje matosi bent vidutinis nosikaulis, ir čia jau išryškėja linkolno bruožai.




Labai galimas daiktas, kad didelio žandikaulio įspūdį sudaro esamas antsvoris. Kita vertus, sekanti nuotrauka:


Antsvorio nematyti, žandikaulis masyvus. Įdomus fenomenas.

5
Lenktyniavimo sporto šakos / The Kanjozoku: Osaka's Infamous Street Racers
« Įrašytas: Rugsėjo 28, 2014, 02:33:16 pm »


Labai įdomus video. Jame pasakojama apie japonišką automobilių kultūrą. Japonai, kaip ir kitose gyvenimo sferose, taip ir automobilizme, linkę sureikšminti tam tikrus praeities dalykus. Šiuo atveju pabrėžiama, kaip yra svarbu išsaugoti nacionalinės JDM kultūros (Japanese domestic market) originalumą, "tikrąsias" vertybes, labai žavimasi senaisiais Civic'ais, apskritai visuo tuo, kas turi "dvasią", t.y. tam tikrą autentiškumą, unikalumą. Įdomus intuicijos fenomenas.

6
Platono tipas / Steve M. Newman - keliautojas po pasaulį pėščiomis
« Įrašytas: Rugpjūčio 13, 2014, 11:45:40 am »


Stev'as M. Newman'as yra keliautojas po pasaulį, oratorius, laisvai samdomas rašytojas, autorius ir profesoriaus padėjėjas. Nuo 1983 balandžio iki 1987 balandžio jis vienas pėsčiomis apėjo aplink pasaulį ir tapo žinomas kaip "Keliautojas po pasaulį pėsčiomis".

Jau būdamas vidurinėje jis tapo gerai žinomu dėl savo ultra ilgų bėgimo žygių ir gavo pravardę "Bebe", pagal garsų tuometinį Kenijos maratonininką. Platono tipas nenustoja stebinti savo sunkiai suvokiamomis atsparumo ir ištvermės galimybėmis.


7
Bronsono tipas / Mergina groja trimis instrumentais vienu metu
« Įrašytas: Rugpjūčio 10, 2014, 10:31:50 am »


Bronsono tipo mergina meistriškai įvaldžiusi neeilinį grojimo būdą. Tikrai pavydėtinas talentas. Regimosios sritys ir dėmesys turbūt veikia 120% pajėgumu..

8

JAV mokslininkai identifikavo genų mutaciją, kuri yra bendra žmonės, kurie bandė ar įvykdė savižudybę. Atradimas paprato testo būdu gali nuspėti savižudybės riziką ir užkirsti jai kelią.

SKA2 genas suvaržo negatyvias mintis ir kontroliuoja impulsyvius veiksmus. Kai šio pakankamai nėra, arba jis yra pakitęs, smegenys išleidžia labai didelius kiekius streso hormono kortizolo.

The discovery is based on a small study by researchers at Johns Hopkins University in Baltimore, Maryland and was published on Wednesday in The American Journal of Psychiatry.
“We have no consistent way to predict those who are at increased risk of killing themselves,” said lead author Zachary Kaminsky, an assistant professor of psychiatry and behavioral sciences at the Johns Hopkins University School of Medicine.

“With a test like ours, we may be able to stem suicide rates by identifying those people and intervening early enough to head off a catastrophe.”
Such a test is years away from being widely available to the public.

For now, researchers say they have found a chemical change in a single gene, called SKA2, which is linked to how the brain responds to stress hormones.
gThis gene “plays a significant role in turning what might otherwise be an unremarkable reaction to the strain of everyday life into suicidal thoughts and behaviors,” said the study.

Researchers found it by examining brain samples from people who had killed themselves, and found that levels of SKA2 were significantly reduced compared to healthy people.

They also tested blood samples from 325 people in a prevention study at JHU and found that changes in the gene could predict with 80 percent certainty those who were experiencing suicidal thoughts or who had attempted suicide.

Among certain groups, the accuracy of the test was even higher.

“Those with more severe risk of suicide were predicted with 90 percent accuracy,” said the study.

“In the youngest data set, they were able to identify with 96 percent accuracy whether or not a participant had attempted suicide, based on blood test results.”
The SKA2 gene works to inhibit negative thoughts and control impulsive actions. When there isn’t enough of it, or it is altered, the brain releases abnormal levels of the stress hormone, cortisol.

Previous studies have shown that people who try to kill themselves, or who commit suicide, have an abnormal cortisol release.
Kaminsky said more research is needed to determine if a blood test could predict suicide in a larger group of people.

Komentaras

Iš pažiūros atrodo, kad tai yra labai gera naujiena, tačiau.. Pati problema nėra konkretaus geno koncentracijos pakitimas, tai tik pasekmė. Jeigu jau žmonės ryžtasi tokiems drąstiškiems veiksmams, sustabdymas nuo tokių poelgių galimas tik pašalinus priežastį, o daugeliu atvejų priežastis yra dabartinis sociumas, kuriame sveikai psichikai egzistuoti yra labai sunku. O dabar gaunasi lyg ir "nekaltas" grąžinimas į ten, kur žmogus nebenori būti.

9
Smegenys / 10 mitų apie smegenis: alkoholis jų nežudo, o galvosūkiai negydo
« Įrašytas: Rugpjūčio 10, 2014, 09:34:41 am »


 
Moksliniais tyrimais jau seniai paneigta daugelis mitų apie svarbiausią ir sudėtingiausią žmogaus organą – smegenis. Nepaisant to, vis dar yra daugybė žmonių, manančių, kad alkoholis naikina smegenų ląsteles, galvosūkiai gerina atmintį, o vyrai yra protingesni, nes jų smegenys didesnės.

Dailymail.co.uk pateikia dešimt gajų mitų apie smegenis, kurie buvo paneigti moksliniais tyrimais.

1. Naudojame ne 10 proc. smegenų

Yra teigiančių, kad žmonės neišnaudoja savo smegenų galimybių, o didžioji dalis jų visuomet ilsisi. Tačiau mokslininkai atmeta paplitusią nuomonę kaip nepagrįstą. „Idėją, kad 90 proc. smegenų nieko neveikia, paneigia analizių rezultatai“, – sakė Kembridžo universiteto klinikinės neuropsichologijos profesorė Barbara Sahakian.

Anot jos, visas organas yra nuolat aktyvus – vien jums skaitant šį straipsnį dirba daug skirtingų smegenų dalių, atsakingų už regą, suvokimą, įsiminimą ir kt.

Maža to, kol jūs skaitote, smegenų kamienas (lot. truncus encephali) ir smegenėlės (lot. cerebellum) rūpinasi jūsų sėdėjimu, kvėpavimu, kraujo cirkuliacija, maisto virškinimu ir kitais procesais, o hipofizė (lot. hypophysis) ir pogumburis (lot. hypothalamus) reguliuoja hormonus, kūno temperatūrą ir kt.

2. Alkoholis nenaikina smegenų ląstelių

Nors viena papildoma taurelė gali gerokai apsunkinti kai kuriuos kasdienius įgūdžius, tokius kaip judėjimas ar sklandus šnekėjimas, atsakingas ir saikingas alkoholio vartojimas smegenims žalos nedaro.

„Alkoholis negali „žudyti“ smegenų ląstelių, – aiškina Karalienės Elizabethos ligoninės Birmingame konsultantas neurologas Nickas Daviesas. – Jis gali tik laikinai apriboti smegenų ląstelių normalų funkcionavimą.“

2012 metais Vašingtono universitete atliktas tyrimas parodė, kad net tiesiogiai į smegenis suleidus alkoholio jis ląstelių nesunaikino. Jis tik trukdė smegenims siųsti signalus taip, kaip jos įpratusios. Todėl gėrimas paveikia tokias funkcijas, kaip šneka, koordinacija ar sprendimų priėmimas.

Vis dėlto ilgalaikis, chroniškas alkoholio vartojimas padidina neurologinės žalos riziką ir gali pakenkti atminčiai. Tai iš dalies lemia svarbių medžiagų stygius alkoholyje, ypač vitamino B1 trūkumas (jo yra grūdinėse kultūrose, pupelėse, riešutuose ir mėsoje), kuris itin svarbus nervinei sistemai.

Be to, ilgalaikis piktnaudžiavimas alkoholiu gali sustabdyti naujų smegenų ląstelių gaminimąsi. Sveikų žmonių smegenyse naujos ląstelės nuolat gaminasi hipokampe – smegenų dalyje, kuri yra siejama su atsiminimais, mokymusi ir emocijomis. Šis procesas, vadinamas neurogeneze, vyksta iki senatvės.

JAV su pelėmis atliktas tyrimas parodė, kad padidinus alkoholio kiekį kraujyje nervinių ląstelių gamyba hipokampe sumažėjo beveik 40 proc. Mokslininkai mano, kad ilgalaikis alkoholio vartojimas gali pakenkti gebėjimui mokytis.

3. Na ir kas, kad vyrų smegenys didesnės?

Vidutinės vyro smegenys yra maždaug 10 proc. didesnės nei moters – iš esmės dėl to, kad vyrai yra aukštesni ir stambesni nei moterys. Tačiau smegenų dydis neatspindi protingumo: Alberto Einsteino smegenys svėrė apie 1,2 kilogramo – kone 200 gramų mažiau nei vidutinės vyrų smegenys tuo metu.

Šiuo metu suaugusiojo smegenys sveria apie 1,5 kg. Palyginimui, vidutinės banginio smegenys sveria apie 8 kg.

„Viskas yra proporcinga, – aiškina Karališkosios Hampšyro grafystės ligoninės Vinčesteryje konsultantas neurologas Wojtekas Rakowicz. – Jei kažkieno galva yra didesnė, smegenys bus didesnės, tačiau smegenų ląstelių nebus daugiau – jos pačios bus didesnės. Tai neatspindi žmogaus proto. Moterų smegenys yra mažesnės nei vyrų, bet tai neatspindi sugebėjimų.“

Anot Didžiosios Britanijos tyrėjų, protingumą lemia tai, kaip veikia sinapsės – jungtys tarp dviejų neuronų, pritaikytos signalams perduoti.

Be to, kai kurie tyrimai leidžia manyti, kad atminties gerinimas gali padidinti kai kurias smegenų dalis. Ištyrus Londono taksi vairuotojų smegenis (jie turi mintinai žinoti visas didmiesčio gatves) nustatyta, kad jų hipokampas yra didesnis nei eilinių žmonių.

Hipokampas yra smegenų dalis, siejama su atmintimi ir navigaciniais gebėjimais. Londono universitetinio koledžo tyrėjai mano, kad šie įrodymai gali turėti didelės įtakos gydant žmones, sergančius smegenų ligomis ar, pavyzdžiui, Parkinsono liga.

Anatomiškai vyrų ir moterų smegenys visiškai nesiskiria. Tiesa, pernai Pensilvanijos universitete beveik tūkstančio jaunų vyrų ir moterų smegenis nuskenavę tyrėjai pastebėjo jungčių skirtumų.

Moterų smegenys turėjo geresnius susijungimus tarp kairio ir dešinio pusrutulio – tai gali paaiškinti, kodėl moterys dažnai geriau atlieka intuityvias užduotis.

Tuo tarpu vyrų smegenyse užfiksuotas didesnis aktyvumas atskirose dalyse, ypač smegenėlėse, kurios yra atsakingos už judesius. Be to, vyrų smegenyse patikimesni ryšiai tarp priekinės ir galinės dalies, o tai jiems padeda greičiau apdoroti informaciją ir staigiai priimti sprendimus (pvz., vairuojant automobilį ar įvykus nelaimei).

4. Galvosūkiai proto neįkrės

Galvosūkiai ir panašūs „smegenų treniravimo“ žaidimai žmogaus nepadaro protingesniu. Tai atskleidė dar 2010 metais atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 8,6 tūkst. žmonių nuo 18 iki 60 metų amžiaus. Jų buvo paprašyta bent tris kartus per savaitę po mažiausiai 10 minučių žaisti internetinius žaidimus, skirtus pagerinti atmintį, loginį mąstymą ir kitus gebėjimus.

Jų rezultatai buvo palyginti su daugiau nei 2,7 tūkst. žmonių, kurie šį laiką skyrė paprasčiausiam naršymui internete, rezultatais.

Anot tyrėjų, po 6 savaičių smegenis „mankštinusių“ žmonių grupė nepademonstravo geresnių rezultatų atliekant testus, kuriais tikrinta atmintis ir mokymasis. O kai kuriais atžvilgiais „naršytojai“ juos net aplenkė.

Tiesa, sudėtingų galvosūkių (pvz., kryžiažodžių) sprendimas gali padėti atitolinti Alzheimerio ligą. Neseniai JAV atliktas tyrimas atskleidė, kad kortomis, šaškėmis žaidžiančių, kryžiažodžius ir panašius uždavinius sprendžiančių žmonių smegenyse dalys, siejamos su Alzheimeriu, yra labiau išvystytos.

Ankstesni tyrimai taip pat leidžia manyti, kad palaikant smegenų aktyvumą galima padidinti „kongityvinį rezervą“, t.y. smegenys gali ilgiau atsilaikyti prieš ligas. Tačiau tai negali visiškai apsaugoti nuo ligos vystymosi.

5. Susitrenkėte galvą? Nieko tokio

Galvos trinktelėjimas (pavyzdžiui, į sieną ar baldą) smegenų ląstelių nesunaikins ir žalos nepadarys. „Smegenys yra atsparios, jas saugo kaukolė. Visa tai „sukonstruota“ tam, kad jos pakeltų įprastus, kasdien galinčius įvykti smūgius“, – aiškina W.Rakowicz.

Žalos smegenims gali padaryti tik itin stiprus smūgis – tarkime, toks, po kurio žmogus praranda sąmonę. Net jei kaukolė lieka nepažeista. Kokią įtaką tai turės priklauso nuo to, kuriai smegenų sričiai smūgis pakenkė.

Pavyzdžiui, smegenų kamieną sudaro daug gyvybiškai svarbių ląstelių, kurios yra atsakingos už tokias funkcijas, kaip kvėpavimas, kraujagyslių, širdies veikla. Taigi net nedidelis šios dalies pažeidimas gali turėti katastrofiškų padarinių.

„Vis dėlto smegenys yra neįtikėtinai plastiškos ir sugeba prisitaikyti, kompensuodamos ląstelių pažeidimus“, – sako Rajas Kapooras, Londono Nacionalinės neurologijos ir neurochirurgijos ligoninės neurologas. Kitaip sakant, jei kažkuri smegenų dalis yra pažeista, jos gali perkelti šias funkcijas į kitą sritį.

6. Visa tiesa apie „mamneziją“

Besilaukiančios moterys neretai užmiršta dalykus, kurių iki tol neužmiršdavo. Tačiau nėra jokių įrodymų apie smegenų struktūros pokyčius nėštumo metu. Mokslininkai suprastėjusią atmintį yra linkę sieti su hormonų pokyčiais.

„Nėštumo metu smegenis „marinuoja“ 15–40 kartų daugiau progesterono ir estrogeno“, – sakė Kalifornijos universiteto San Franciske moterų daktarė Louanna Brizendine. Iki vaiko gimimo šie hormonai daro įtaką daugeliui smegenų ląstelių, taip pat ir toms, kurios yra atsakingos už atmintį.

2010 metais Bradfordo universitete atliktas tyrimas parodė, kad hipokampo veikla nėštumo metu gali suprastėti dėl hormonų, tokių kaip kortizolis, kuris gaminasi patiriant stresą.

7. Aktyvusis pusrutulis neturi reikšmės

Dešiniarankių veiksmus lemia kairysis smegenų pusrutulis, kairiarankių – dešinysis. Kadangi kairysis smegenų pusrutulis yra atsakingas už kalbą, informacijos apdorojimą, matematinius skaičiavimus ir panašias užduotis, dešiniarankiai geriau atlieka logines ir analitines užduotis. Tuo tarpu dešinysis pusrutulis apdoroja vaizdus ir garsus, todėl kairiarankiai yra kūrybingesni, artistiškesni.

Toks įsitikinimas tebėra gajus, bet, anot mokslininkų, neturi jokio pagrindo. Pernai Jutos universitete ištyrus daugiau nei tūkstančio žmonių smegenis neatrasta jokių įrodymų, kad kokių nors žmonių vienas smegenų pusrutulis būtų aktyvesnis už kitą. Mokslininkų teigimu, abu smegenų pusrutuliai naudojami taip pat aktyviai: jie dirba kartu, nuolat bendraudami tarpusavyje ir vienas kitą papildydami.

Visgi tiesa yra tai, kad dešinysis pusrutulis valdo kairę kūno dalį, o kairysis – dešinę. Taigi dešinės smegenų pusės trauma gali sukelti kairės kūno dalies neįgalumą ir atvirkščiai.

8. Kraujas smegenų neužtvindys

Net jei atsistosite aukštyn kojom, kraujas į smegenis nesutekės. „Smegenys valdo kraujo tekėjimą ir spaudimą visame kūne. Taigi jos negali būti tiesiog užtvindytos krauju“, – sako neurologas Rolandas Ettis.

Kraujo tekėjimą į galvą ir smegenis gali paskatinti stresas – ir tai yra naudinga. Pietų Kalifornijos universiteto tyrėjai nustatė, kad sveikiems žmonėms supykus ar patiriant stresą, jų kaklo arterijos išsiplečia ir į galvą prateka daugiau kraujo. Tai leidžia smegenims greičiau dirbti esant įtemptai situacijai, pavyzdžiui, nutikus nelaimei.

Tiesa, aukštą kraujo spaudimą turinčių žmonių kaklo arterijų plotis nepakito, taigi jie patirdami stresą „greitesniu galvojimu“ pasigirti, matyt, negali.

9. Kaip užauginti protingą vaiką?

1993 metais tyrėjai iš Kalifornijos universiteto paskelbė, kad paklausius Mozarto muzikos dalies jaunuolių mąstymas pagerėjo. Tiesa, apibendrinus viso tyrimo rezultatus jokių ryškių pokyčių nepastebėta. O 2010 metais apibendrinus daugiau nei 40-ies tokio pobūdžio tyrimų rezultatus neatrasta jokių įrodymų, kad klasikinė muzika gali pagerinti smegenų veiklą.

„Jei mėgstate klasikinę muziką, nieko nenutiks, jei leisite jos klausytis ir savo vaikui, – sako R.Kapooras. – Bet tai neturės įtakos jo protui.“

Visgi teiginiai apie smegenims naudingą ir žalingą maistą pagrindo turi. Remiantis 2013 metais Adelaidės universitete atliktu tyrimu, vaikų, kurie iki šešių mėnesių amžiaus buvo maitinami krūtimi, o iki dvejų metų maitinosi sveiku maistu (ankštiniai augalai, sūris, vaisiai ir daržovės), intelekto koeficientas sulaukus 8 metų buvo dviem punktais didesnis už vidutinį. O tų, kurie kimšo sausainius, šokoladą, saldainius, gazuotus gėrimus ir traškučius, IQ buvo iki dviejų punktų mažesnis.

10. Senatvės privalumai ir trūkumai

Sulaukus 70-ies smegenų signalai sulėtėja ir mąstymas tampa lėtesnis nei iki tol. Tačiau tai nereiškia, kad priešaky – nuokalnė: dešimtmečius kaupta patirtis ir išmintis niekur nedingsta, tad kai kuriems šis amžius yra ypač reikšmingas.

„Tai gali būti ypatingų protinių sugebėjimų metas, – sako Londono imperatoriškojo koledžo profesorius Paulas Matthewsas. – Nors smegenys dirba nebe taip greit, tai yra labai naudinga priimant gerai apsvarstytus sprendimus. Lėtesnis mąstymas gali reikšti teisingesnius sprendimus, kuriems mažiau įtakos turėjo emocijos ar trumpalaikis įspūdis. Tai – viena iš priežasčių, kodėl Aukščiausiojo teismo teisėjai yra garbaus amžiaus.“

Tiesa, senatvėje suprastėja atmintis – pavyzdžiui, užsimiršta retai naudojami vardai. Mokslininkai tikina, kad tai yra sveiko senėjimo požymis.

Parengė Gediminas Gasiulis

http://it.lrytas.lt/laboratorija/10-mitu-apie-smegenis-alkoholis-ju-nezudo-o-galvosukiai-negydo.htm#.U-cH0Pl_ttg


Įdomios kai kurios išvados. Verta paanalizuoti teiginį: "Anatomiškai vyrų ir moterų smegenys visiškai nesiskiria".

Greičiausiai tyrime buvo masiškas platonų, bronsonų skaičius. Tik šių ir dar nortono tipo abiejų lyčių smegenys neturi jokio stuktūrinio skirtumo. Tačiau jau vien tik ramzio vyro ir moters nosikaulių dydžio skirtumas lemia skirtingus valios ir vaizduotės dydžius, linkolno vyro ir moters smegenys taip pat skiriasi valia, bendrąja vaizduote ir teorine vaizduote. Ką jau kalbėti apie darvino tipo ir darvino genotipo platonės, voltero tipo ir voltero genotipo linkolnės.. Voltero tipo atveju egzistuojantis moralės procesas dar labiau atitolina "bendralytinio vienodumo" idėją.
Taigi, smegenys yra tokios pačios (nors tam tikri charakterio skirtumai egzistuos ir prie tų pačių smegenų) tik tam tikrais atvejais; tai nėra joks absoliutinis reiškinys.

10
Įvairenybės / Serialo "Lost" analizė
« Įrašytas: Rugpjūčio 09, 2014, 11:22:01 pm »


Filmų, serialų, įvairių vaidybinių projektų analizė gali suteikti tikrai vertą dėmesio informacijos kiekį, ypatingai ten, kur yra daug pagrindinių veikėjų. Kino ir vaidybos projektuose galime pamatyti įvairių tipų išsidėstymą bei santykius personažuose.

„Dingę“ yra amerikiečių draminis televizijos serialas, pasakojantis apie lėktuvo katastrofą patyrusius žmones ir paslaptingą tropinę salą kažkur Ramiojo vandenyno pietuose, į kurią jie nukrenta. "Dingę" yra pripažįstamas kaip vienu iš geriausių visų laikų televizijos serialų. Tai yra pats brangiausias kada nors filmuotas Tv šou.

Ši lėktuvo katastrofa nebuvo tipinė, įprasta avarija. Lėktuvo keleiviai papuolė į mistikos bedugnę, pradedant nuo išgyvenusių avariją ir baigiant salos monstru - juodų dūmų debesiu, kuris gali spontaniškai atsirasti ir pražudyti. Kaip vėliau paaiškėja, pagrindiniai veikėjai lėktuvu skrido neatsitiktinai, viskas buvo "suvedžiota", kad ir kokią isteriją tai keltų.

"Dingę" yra nuostabus tuo, kad žiūrinčioje galvoje palieka visišką chaosą ir nesusipratimą. Svarbiausias serialo "arkliukas" yra mokslo ir  tikėjimo susidūrimas, kuris priverčia pagalvoti apie nusistovėjusias gamtos sampratos nuostatas.

Trumpi sezonų apibūdinimai.

Pirmas sezonas

Po „Oceanic Airlines“ skrydžio 815 lėktuvo katastrofos, išgyvenę keleiviai atsiduria, iš pirmo žvilgsnio, negyvenamoje tropikų saloje. Nelaimė suburia grupę nepažįstamųjų dirbti išvien. Jie susiduria su keisčiausiais dalykais, tokiais, kaip poliariniai lokiai, nematyta būtybe, besibastančia po džiungles ir piktavališka grupe salos gyventojų, žinomų kaip „Kiti“. Taip pat jie sutinka prancūzę, pavarde Ruso, vienintelę išsigelbėjusią po laivo sudužimo prieš šešiolika metų, ir suranda paslaptingą metalinį liuką, užkastą po žeme. Keli kiti išgyvenusieji plaustu išplaukia iš salos.

Antras sezonas

Serialo istorija tęsiasi, praėjus 45 dienoms po katastrofos, vis labiau aštrėjant santykiams tarp išgyvenusių lėktuvo keleivių ir „Kitų“. Sezone dažnai nagrinėjamos tikėjimo ir mokslo, kaip priepriešos, temos, teminiai epizodai skiriami tam tikriems, su veikėjais susijusiems, filosofiniams apmąstymams. Atskleidžiamos kai kurios paslaptys, tačiau užduodama ir naujų klausimų. Pristatomi nauji veikėjai, skridę lėktuvo uodegoje, ir kiti salos gyventojai. Vis labiau gilinamasi į salos paslaptis, išgyvenusių veikėjų praeitis. Pagrindiniai veikėjai ištyrinėja tai, ką suranda po liuku, atskleidžiamas DHARMA Iniciatyvos egzistavimas ir jos finansuotojas, Hanso Fondas. Kai pradeda atsiskleisti tiesa apie „Kitų“ grupę, vienas iš pagrindinių veikėjų išduoda kitus išgyvenusiuosius. Sezono pabaigoje sužinoma apie lėktuvo katastrofos priežastį.

Trečias sezonas

Istorija tęsiama, praėjus 67 dienoms po nukritimo į salą. Pristatomi nauji, po katastrofos išgyvenę veikėjai. Išgyvenusieji vis daugiau sužino apie „Kitus“ ir susipažįsta su jų gyvenimu saloje. Vienas iš „Kitų“ grupės ir naujas salos gyventojas, prisijungia prie išgyvenusiųjų, tuo tarpu vienas iš pagrindinių veikėjų prisideda prie „Kitų“. Įvyksta šiurpi konflikto atomazga tarp išgyvenusių ir „Kitų“, išgyvenusieji susisiekia su išoriniu pasauliu.

Ketvirtas sezonas

Sezone pasakojama apie išgyvenusių lėktuvo keleivių susidūrimą su krovininio laivo „Kahana“ įgula, kurie atvyksta į salą tariamai jų išgelbėti. Taip pat pirmą kartą seriale pristatomi ateities prisiminimų epizodai, kurie parodo apie šešių lėktuvo keleivių išsigelbėjimą iš salos.

Penktas sezonas

Šiame sezone pasakojama apie Bendžamino Lainuso (Michael Emerson), Danielės Ruso (Mira Furlan), Ričardo Alperto (Nestor Carbonell), Danielio Faradėjaus (Jeremy Davies) ir Mailso Straumo (Ken Leung), taip pat Libės (Cynthia Watros) praeitį. Ketinama atskleisti salos paslapčių bei kas įvyko tarp Beno ir tikrojo Henrio Geilo, oro baliono piloto.

Šeštas sezonas

2007-ųjų gegužės septintąją ABC Entertainment prezidentas Stephen McPherson paskelbė, kad "Dingę" pasibaigs 2009–2010 televizijos sezone su "labai laukiamu ir šokiruojančiu finalu". Prasidedant 2007–2008 televizijos sezonu, paskutiniai 48 epizodai būtų buvę rodomi dar tris sezonus po 16 serijų su serialo baigtimi šeštajame sezone. Dėl rašytojų streiko ketvirtas sezonas turėjo 14 serijų, todėl penktąjį ir šeštąjį sezonus buvo planuojama sudaryti po 17 epizodų. Tačiau, birželio 29-ąją buvo paskelbta kad paskutiniam sezonui pridėta papildoma valanda, padidinanti epizodų skaičių iki 18.

Taigi, visų pirma - serialo kūrėjai/scenarijaus rašytojai:

Carlton Cuse - darvino tipas.






Psichika stabili, nėra juokavimo sutrikimo, perdėtos ironijos ar sarkazmo.

Damon Lindelof - darvino tipas.



Turi pastebimo pasyvumo, gali būti lengva, pasyvi šizofrenija.
 
Edward Kitsis - darvino tipas.








Psichikoje dominuoja stiprus pasyvumas, žvilgnsyje pilna "saldumo", dažni juokeliai.

Adam Horowitz - voltero tipas.




Elizabeth Sarnoff - bronsono tipas.




Kaip matome, tarp scenarijaus rašytojų dominuoja darvino tipas. Įdomu tai, kad bent pora iš jų turi pastebimus psichikos pakitimus (darvino tipui rašymas nėra rekomenduojama sritis, dėl silpnos garsinės - žodinės atminties ir dėl intuicijos, kuri nėra suderinama su "vaizdingu" rašymu).

Toliau - serialo aktoriai.

Matthew Fox - voltero tipas.

 


Seriale atliko "vedlio" vaidmenį, sudužus lėktuvui tapo savotišku genties "vadu". Iš pradžių jo tikslas buvo padėti kuo greičiau padėti sau ir kitiems ištrūkti iš salos, tačiau vystantis siužetui, jis pradėjo matyti prasmę, likimą, savotišką misiją, paskirtą išbandymą, kurį jis turi būtinai atlikti. Toks scenarijus voltero tipui yra labai tinkamas, dėl moralės elemento ir didžiausios vaizduotės jis sugeba sukurti idėjinio, pasišventusio, atsidavusio žmogaus įspūdį, tam tikrų reiškinių sutaurinimą ir padidintą svarbą. Kitų atžvilgiu seriale elgėsi labai rūpestingai, imdavosi spręsti nesutarimus, malšindavo konfliktus.

Evangeline Lilly - bronsono tipas.








Vienintelė iš lėktuvo keleivių turinti ryškią kriminalinę praeitį. Seriale elgėsi "slidžiai", gudriai, dažnai naudodavosi kitais, kad pasiektų savo tikslus, dažnai ironizuodavo. Serialo personaže buvo daug stiprių, kokybiškų emocijų.

Jorge Garcia - bronsono tipas.



Labai stipraus ekstravertiško, linkusio į bendravimą, elgesio, pašaipų nėra, nekompleksuoja dėl savo stambaus sudėjimo. Asmenybėje pritrūkdavo ryžto ir valios, ganėtinai greitai pasiduodavo iššūkiams.

Josh Holloway - voltero tipas.
 
Akivaizdus semitinis sudėjimas.

Prieš lėktuvo avariją "užsiėmė" nešvariais darbais, įvairiomis piniginėmis aferomis, apgavystėmis, manipuliacijomis. Sudužus lėktuvui, pradžioje buvo visų labai nemėgstamas, niekuo nesidalino, buvo labai konfliktiškas, nesistengė padėti ir kooperuotis. Trumpai tariant, labai gerai atitiko "parazito" vaidmenį. Šis personažas pasižymėjo ypatingai spalvinga kalba, kuri turėjo stipriai sarkazmu dvelkiantį prieskonį, kaip ir pati asmenybė paremta sarkazmu ir ironija. Siužeto eigoje tapo rimtesniu, santūresniu, subrendusiu.

Geriausi pravardžiavimo momentai:



Naveen Andrews - ramzio tipas.

 

Su bronsonėmis.

Personažas buvo draugiškas, mėgdavo veikti vienas, ypatingai ten, kur nereikdavo kolektyvinės veiklos. Pasižymėjo kokybišku emocionalumu, didele valia, užsispyrimu. Buvo kerštingas, kas labai būdinga vaizduotės tipams. Psichikoje nedominavo patologiškos pašaipos ar perdėtas juokavimas.

Terry O'Quinn - bronsono tipas.

   

Pirmame sezone John Locke (Terry O'Quinn) yra pristatomas kaip mistinis, intelektualus ir stoiškas veikėjas su potraukiu gyventi laukinėje gamtoje, geriausiai mokančiu medžioti ir užsiimti pėdsekyste. Lėktuvo katastrofą veikėjas aiškina mistiniu ir dvasiniu atspalviu, visa tai kas atsitiko vadindamas "stebuklu". Jo stoicizmas ir mistiška pasaulėžiūra dominuoja jo charakteryje ir yra pagrindas visų jo santykių ir tarpasmeninių susidūrimų seriale.
Vertinat iš Tipų perspektyvos, psichikoje nėra pastebima padidintų patyčių ar juokavimo. Asmenybė labai subtiliai kuria juokavimus, kurie niekada nebūna žeminančio pobūdžio. Elgsena ir išraiška dvelkia stipriu optimizmu - neveltui jis atlieka medžiotojo vaidmenį, kuris įgauna vyriškai dvasišką pobūdį. Įdomus momentas tas, kad kaip bronsonas, seriale jis mėgsta būti vienišiumi, per daug nesikišdamas į kolektyvinę veiklą.

Šiek tiek emocijų. "Tai mano likimas":



Daniel Dae Kim - bronsono tipas.

 

Aktorius puikiai įamžino tradicinio, patriarchalinio azijiečio vyro vaidmenį. Pradžioje žmonos atžvilgiu pasižymėjo labai valdingu elgesiu, laikėsi nuo likusių išsigelbėjusių labai atokiai. Kalbant apie emocinį ekspresyvumą, charakteryje mažai racionalumo, kas emocijas ir padaro labai kokybiškas ir reiškiamas vaizdingai. Labai gerai matėsi regimųjų emocijų "maksimalizmas" - didelė neapykanta arba didelė meilė.

Yunjin Kim - bronsono tipas.



Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon) žmona. Atliko nuolankios ir paklusnios žmonos vaidmenį, tačiau serialo eigoje pasikeitus vyro požiūriui į ją, atitinkamai pasikeitė ir jos elgesys: ji išmoko labiau kritikuoti ir išsireikšti. Pašaipų, sarkazmo ar ironijos apraiškų vaizduotėje nėra, sudaro gero ir šilto žmogaus įspūdį. Psichologinė kokybė panaši į optimizmą.

Emilie de Ravin - bronsono tipas.

 

Puikiai atitinkanti depresyvios bronsonės įvaizdį, labai stichiškai reaguojanti į aplinkos reiškinius ir bendravimą. Akivaizdi depresija, tačiau pasireiškianti tam tikru sarkazmu, emociniu valdingumu/spaudimu, išreikštas juokavimas nepastebimas.

Dominic Monaghan - darvino tipas.

   

Veikėjas labai gerai atspindėjo šizofreniško pobūdžio darviną. Šiuo atveju, personažas turėjo pasyvią šizofreniją, užsiiminėjo muzika, buvo religingas, po to įniko į narkotikus. Trūko savarankiškumo, lyderiauti negalėjo. Labai gerai matoma žandikaulio asimetrija.

Michael Emerson - voltero tipas.



Seriale buvo labai spalvingas personažas, nors ir būdamas labai gerų manierų, turėjo nepriekaištingą savybę meluoti ir manipuliuoti žmonėmis aplink jį, netgi tada, kai jis būdavo fizinėje nenaudoje. Taip pat jis buvo "Kitų" lyderis. Jis dažnai kalbėdavo žemu, be emocijų, monotonišku, nesuprantamu balsu, papildydamas savo kalbą sarkazmu arba "sausais", nejuokingais juokeliais. Kitų salos gyventojų jis apibūdinamas kaip "ištikimas tik sau", tačiau dažnai užsimenama, kad jis gali  būti vedamas aukštesniųjų tikslų. Psichikoje pilna ironijos ir sarkazmo, pačio juoko - ne daug. Žvilgsnis pilnas šizofreniško spindesio.

Elizabeth Mitchell - bronsono tipas.


Ypatingai masyvus apatinis žandikaulis.

Asmenybė buvo nepatikima, išdavikiška. Iš pradžių atliko šnipo ir žvalgybos funkciją, lengvai pakabindama kitus ant "masalo". Charakteris ir elgsena primena solidžios bronsonės bruožus, minimali juoko depresija, kiek stipresnis ironizavimas ir sarkazmas.

Harold Perrineau - darvino tipas.

 

Personažas, kuris yra "savo vietoje". Darviniškas charakteris turintis specifinio, žavaus,  juodaodiško karštumo. Elgesys intravertiškas, nelinkęs į grupę, ypatingai išreikštai rūpinasi savo sūnumi. Humoras yra sveikos kokybės, nepatologiškas.

Henry Ian Cusick - voltero tipas.



Serialo personažų apibūdinamas kaip "linksmas, gyvo būdo" bei pasižymėjęs dėl savo įpročio kitus asmenis vadinti "Broliu". Asmenybėje dominavo idealai bei siekiai, kurie buvo su sveiko idealizmo atspalviu. Labai stipriai jautėsi intraverto apraiškos, mąstymas nuolatos paskendęs vidiniuose vertinimuose, projekcijoje, kuri buvo nukreipta ir į praeitį, ir į ateitį.

Ken Leung - darvino tipas.

 

Labai įdomus veikėjas tuo, kad kaip ir atitinka tipinius darvino tipo bruožus, tačiau pats matydavo visokius vidinius "pranašus", dvasias, dirbo kaip vaiduoklių užkalbėtojas ir "energijų" valytojas/išvarytojas. Pastebima daug sarkazmo, pašaipų, juoko mažai, matoma labai daug negatyvių reiškinių. Galima "diagnozuoti" vidutinę šizofreniją.

Malcolm David Kelley - darvino tipas.


Michael Dawson (Harold Perrineau) sūnus seriale. Darvino tipo vaikas su puikiai veikiančia intuicija, nuolatos klausia paaiškinimo apie bet kokį reiškinį, smalsumas ir klausimas "kodėl" - viena ryškiausių jo charakterių savybių. Turi specifinį, šaltą žvilgsnį.

Maggie Grace - bronsono tipas.



Filmavimo metu aktorė buvo prilyginta Paris Hilton, o "Dingę" prodiuseris apibūdino ją kaip:
"Kalė. Ji kaip tipinė sugadinta tėvelio dukra, kuri gauna bet ko, ko užsigeidžia ir niekada nėra už nieką atsakinga". Šis apibūdinimas įspūdingai puikiai apibūdina tipinės, depresyvios bronsonės elgesio šabloną. Serialo metu ji kaip tik taip ir elgėsi: nieko nedirbdavo, niekam nepadėdavo, kai kiti vargdavo kažką darydami, ji tiesiog leisdavo laiką degindamasi, gulėdama ant paplūdimio, skaitydama mados ir grožio žurnalus, o jeigu kažkas paprašydavo padėti, pradėdavo teisintis, ironizuoti ir tiesiog gindavosi emociniu spaudimu. Kažkas nuolatos turėdavo daryti viską už ją, o ji net nesugebėdavo padėkoti, tiesiog "numesdavo" kažkokią pašaipą ar vėl ironiją. Trumpai tariant, elgesys beveik niekuo nesiskiria nuo mažo vaiko, išskyrus sarkazmo, ironijos ir pašaipų kokybe. Nesugebėdavo susikaupti ties vienu dalyku, kantrybės/valios visiškai nebuvo. Asmenybė labai stichiška, bendravimas neracionalus, viskas pasiekiama užgaidomis, nurodinėjimais ir emociniu spaudimu.

Nestor Carbonell - darvino tipas.


Su voltero tipo Henry Ian Cusick, labai gerai matosi žandikaulių dydžių skirtumas bei nosies kaulo pakrypimai.

Vienas paslaptingiausių serialo personažų, turintis amžinos jaunystės "prakeiksmą". Psichika labai švari: jokio sarkazmo, pašaipų, didesnio negu vidutinio humoro. "Kitų" patarėjas.

Jeff Fahey - darvino tipas.

Akys "kursuoja" skirtingom kryptim.

Lėktuvo pilotas, kuris įsivėlė į serialo "mistiką". Mėgstantis dažnai ironizuot, kalba racionali, t.y. bet ko bet kada netauškia.



Ian Somerhalder - bronsono tipas.

Paskendęs regimosiose emocijose.

Viena karščiausių asmenybių seriale. Labai gerai veikiančios simpatijos - antipatijos ir regimosios emocijos. Tobulai išreiškiama tiek per veido raumenis, tiek per žvilgsnį. Asmenybė labai nekantri, nuolatos naudoja sarkazmą, šaiposi, bet nedaug, dažniausiai tik iš savo netikrosios sesės. Pastoviai akcentuoja, kad reikia "visiem" padėt, negalim būt "nereikaling", puikiai jaučiamas kolektyvinis suvokimas. Tipinis, holivudinis bronsono tipo gražuoliukas.

Sam Anderson - darvino tipas.
 
 
 
Nuolatos dėl visko abejojantis, neryžtingas, visur matantis nesėkmes, kliūtis. Žvilgsnis liudija apie tragišką dėmesio būklę. 

L. Scott Caldwell - darvino genotipo platonė.
 


Lėtoko būdo moteris, sąlygiškai pasyvi, žvilgsnis "užsisvajojęs".

Michelle Rodriguez - bronsono tipas.



Tipiniu bronsoniškumu dvelkianti moteris. Žvelgiant iš vyro akių - tai moteris "su kiaušais". Aktyvios depresijos personažas, nors ir patyčių nėra daug.

Jeremy Davies - bronsono (platono?) tipas.

 

Tipų kontekste labai įdomus atvejis. Kakta labai panaši į trečio laipsnio, platono atveju, tačiau žandikaulis yra bronsoniškas. Galbūt kakta genetiškai yra didesnę negu bronsono standarte..

Elgesys savotiškai įdomus, kalbėjimo maniera dažnai būdavo "išblaškyta", murmėdavo neaiškiai sau po nosim, tonas prislopintas. Elgdavosi reaktyviai, priminė neramaus veikėjo būdą.

Cynthia Watros - bronsono tipas.



Akivaizdžios depresijos veikėjas, labai vengdavo atsakinėti į klausimus susijusius su ja pačia. Psichika pasyvoka.

Elgesyje jokios koncentracijos, nuolatinis blevyzgojimas.

Adewale Akinnuoye-Agbaje - darvino tipas.



Veikėjas, kurio vardas seriale "Mr.Eko", saloje atrado Dievą, pašaukimą, prasmę ir už tai atsipirko savo mirtimi. Ištraukti žodį iš jo - didelis laimėjimas, asmenybė uždaro būdo. Žvilgsnyje matomas nuožmumas.



Atpirkimas.

Rebecca Mader - platono tipas.

 

Labai žavių veido bruožų platonė. Personažas mokėjo gerai meluoti, dažnai ironizuodavo.


Lengvos depresijos apraiškos. Labai puikiai valdoma kalba, pasižyminti ypatingu sklandumu.

John Terry - platono tipas.

Alkoholiko akys.

Jack Shephard (Matthew Fox) tėvas seriale. Dirbo profesionaliu chirurgu, buvo skyriaus "galva". Mirė tragiškai, dėl sūnaus poelgio paniro į alkoholizmą, pervartojo ir.. Po lėktuvo katastrofos, Jack'as pradėjo matyti savo vėlionį tėvą džiunglėse, kurį sekdamas atvedė visus prie gėlo vandens šaltinio.

Asmenybė labai rami, racionali, šilta. Elgsenoje nebuvo jokio šaipymosi, juoko, sarkazmo.. Dažnai bandydavo atkalbėti savo sūnų, Jack'a, nuo bandymo būti heroišku, argumentuodamas tuo, kad jis "neturi tai, ko reikia" (angl. He doesn't have what it takes).



François Chau - darvino tipas.



Stipriu sarkazmu dvelkiantis darvinas, mėgstantis kitus "pakratyti", skeptiškas, šaltai bendraujantis.

Zuleikha Robinson - bronsono tipas.

    Pas bronsones ypatingai daug asimetriško žvilgsnio..

Iš pažiūros - tipinė, bronsoniška mamytė. Elgesiu labai primena Michelle Rodriguez. Trumpai tariant - vyras moteryje.

Sonya Walger - bronsono tipas.


Maloni šypsena.

Kaip ir pridera bronsonei, ypatingai depresyvesnei, būdingas greitas emocinis reagavimas, neproporcingas ašarų "leidimas", stichiškas isterikavimas.

Fionnula Flanagan - bronsono tipas.



Depresyvi bronsono tipo močiutė, kuri užsiiminėjo kažkokiais neaiškiais pseudo fizikos, keliavimo laiku, teleportacijos "mokslais". Buvo ypatingai valdinga.

Rodrigo Santoro - voltero tipas.



Mažai seriale gyvenęs personažas. Nelinkęs į kompanijas, ganėtinai karšto būdo, savotiškai "degantis". Lyg ir virilistas, tačiau labai neryžtingas. Turi mažas pašaipas.

Kiele Sanchez - bronsono tipas.



Apsukraus elgesio "paukštis".

Mark Pellegrino - darvino tipas.



Salos valdovas, joje gyvenęs 2 tūkstančius metų. Labiausiai į akis kritę jo bruožai yra visiškas atsipalaidavimas, ramybė, jokio emocionalumo, garantuotumas. Jis nematė įvykių kažkaip subjektyviai "skaudžiai", jis tiesiog viską priimdavo ramiai, be jokių investicijų į emocinius reikalus. Tą labai gerai pasako jo žvilgsnis - jis toks "primigęs", tačiau stabilus, neišsiblaškęs.


Reziumuojant: seriale dominuoja bronsono tipas, paskui jį seka darvino tipas. Santykiai išsidėsto dėsningai ir tvarkingai. Įdomu tai, kad yra pakankamas kiekis vaizduotės tipų, ir būtent voltero tipo, du ramziai. Serialo kūrėjai/rašytojai - darvino tipo, aktorių kolektyvas bronsonai/darvinai, kiek idomesnis pasirinkimas buvo volterų įtraukimas į aktorių ratą.

11
Įvairenybės / Apie vyrus.
« Įrašytas: Birželio 25, 2014, 08:24:29 pm »
Nuostabi rašliava:

Nebeliko vyrų...
2014 m. birželio 25 d., 12:15
Patekau aš netyčia į vieną populiarų moterų forumą, kuriame tuntas bobelkų kudakavo, kad vyrų nebeliko. Vieni bailiai ir šūdžiai. Kikenau, tiesą sakant, iš visos dūšios, o dabar noriu štai ką pasakyti. Brangios mamos, už šūdvyrius dėkokite savo forumo kolegėms ir uošvėms – visoms toms, kurios išauklėjo masę nežinia ko... Taip, taip, dabar galit sakyti: „o kur vyras?“... Prisiminkit japonų patarlę, kudakuoklės: „Meilėje gimęs negali būti silpnas!”. Pažiūrėkite, kiek išsiskyrusių... Vyras kaltas? Vyrai kalti? Bitch, please!
Dabar iš esmės! Buvau aš sode birželį, na, viskas, kaip ir turėtų būti: pilna vaikų, sūnėnų, mergaičių ir t.t. Pradėjau aš vaikams rodyti, kaip teisingai nešioti peilį. Kaip jį naudoti. Kaip iš parankinių priemonių pasigaminti parako, kaip pasigaminti kompasą, kaip orientuotis miške, kaip surasti vandens, kaip pernakvoti miške, jeigu nėra laužo ir šiltų rūbų. Kaip sėlinti prie gyvūnų ir mėsinėti juos, kad būtų ko pavalgyt. Kaip valgyti žalią mėsą. Kaip patrumpinti arba susisiūti rūbus. Kaip adata pradurti plieną na ir taip toliau. 11-mečius mokiau vairuoti automobilį. Aiškinau variklio veikimo principus. Ir ką aš išgirdau iš jaunų mamyčių, ištraukusių iš tarpdančių cigaretes ir pastačiusių alaus skardines ant suoliuko? Pats maloniausiai žodis: debilas.
„Mūsų vaikams nereikia tavo nakvynių prie laužo, automatų ir kito šūdo. Mūsų vaikai studijuos universitete, gros smuikais ir pūs dūdą. Jie gyvens mieste, dulkins gražias mergas. Ir niekada jie tavo šūdais neužsiiminės“ (o šalia stovi tėveliai, apimti gėdos dėl savo moterų, tačiau nieko negalintys padaryti ir tik linkčiojantys, kad po to jų "paukšteliai" smegenų jiems neišlestų)... Po to aš rinkau šitų smuikininkų ir mačo gabalus Čečenijoj. Tie snargliai, kurie išsisuko nuo kariuomenės – išgyveno ir tapo šių nepatenkintų bobų vyrais.
Vaikai mano, jūs pačios kaltos dėl to, kad jūsų berniukai tapo šūdais. Jūs pačios kaltos, kad dabar nėr ko ieškoti. Mūsų visuomenė subobėjo vi-siš-kai. Kiekviena boba laiko save nepriklausoma, protinga ir išmintinga, nors iš tikrųjų...
Savo berniukus jos auklėja kaip merginas. Tai kodėl gi jūs dabar stebitės, kad jūsų vyrai virto bobom? Jūs patys įvarėt kadaise vyru turėjusį tapti berniuką į rėmus: nesimušk, neskriausk, atsuk kitą žandą, atsiprašyk, padėkok, apsišik ir išsitepliok (atsiprašau).
Kam tau, durniau, mokytis naudotis peiliu, jeigu yra policija? Ji padės. Kam tau mokytis kariauti, elgtis su ginklais – yra specialiai apmokytų žmonių, kurie viską padarys už tave. O tu sėdėk ir pūsk dūdą ar tampyk smuiką (menininkai, neįsižeiskit, ne apie jus kalbu dabar).
Bobų šalis, kuria tapo mūsų valstybė, seniai ir sąmoningai išstūminėja vyrus iš jiems įprastos erdvės. O po to visos šios išsilavinusios damos, skaitančios narkomanus ir alkoholikus, tipo Murakami ir Koelho, stebisi: kur dingo vyrai. Jie jūsų pastangų dėka tapo p.....s, kiti – šūdžiais, o treti – jūs jų paprasčiausiai patebėti nenorite. Nes jie iš prigimties stipresni nei jūs, protingesni, praktiškesni, o jums reikia skudurų, kad galėtumėt padūsauti rūkyklose, kaip jums blogai be TIKRO VYRO... Namie skuduras...
Autorius nežinomas/tekstas verstas. Tekste kalbama apie Rusiją, ne apie Lietuvą, bet esmės tai nekeičia.

12
Įvairenybės / Prigimtinės savybės ir jų nykimas
« Įrašytas: Sausio 19, 2014, 03:36:06 pm »
Tuose kraštuose, kuriuose tipų su intuicija yra maksimali dauguma, priešingai negu turėtų būti, egzistuoja labai stipriai niveliuotos, hierarchizuotos kultūros ir visuomeninės struktūros. Tai būtent tolimieji rytai, bronsonų ir darvinų tankiausias paplitimo arealas. Pavyzdžiui, vien tik pažvelgus į japoniškos kultūros apraiškas, labiausiai iškyla nacionalistinis "karštumas", nuolatos akcentuojama pagarba ir paklusnumas, visur persmelkta hierarchija ir suskirstymas. .Japonai turi netgi atitinkamą, žeminantį išsireiškimą atėjūnams, ne vietiniams - Gaijin. O ką jau kalbėti apie Samurajaus kelio, arba Bushido fenomeną, kuris dvelkia labai stipriu idealizmu: visiškas paklusimas savo šeimininkui, Samurajaus kodekso laikymasis ir propagavimas, o tam tikrom situacijom - netgi žiauria savižudybe, sąmoningai sau persipjaunant pilvą. Koks savižudybės tikslas? Tam, kad būtų išvengta pažeminimo.
Dabar belieka tik įsivaizduoti, kaip stipriai turėjo būti užslopinta intuicija, kad galėtų pasireikšti tokio lygio fanatizmas. Kitas įsimintinas aspektas japonų kultūroje yra mafijos  stipriai išreikštas moralumas.
Pažvelgus į Indiją ir jos kaimynines valstybes, matome ganėtinai panašią situaciją, tik kiek kitaip "įvilktą": griežtos kastų sistemos, vienų labiausiai paplitusių religijų gimimo židiniai.. Bet kodėl?  Visai nekalbu apie kažkokias pašalines įtakas ar jėgas. Kodėl populiacija turėdama intuicijas elementą, "leido" susikurti tokiems reiškiniams? ir vėlgi, nekalbu, kad kažkas iš išorės "užslopino" tai. Kitas pavyzdys - Izraelis. Jis laikomas vienu iš tolerantiškiausių LGBT valstybių. Argi reiškia, kad prigimtinės žmonių savybės, šiuo atveju intuicija, nėra pakankamai stiprios, kad išlaikytų savo psichikos savybėms tinkamą kultūrą ir gyvenimo būdą?


Japonijos Samurajai.





Kastų piramidė. Viršuj - šventikai ir kunigai, apačioj, žemiausi - darbo žmonės ir darbininkai. Pažemintas darbo procesas. :D






Kastų sistema.

13
Platono tipas / Atlikėjas Mike Masse
« Įrašytas: Sausio 18, 2014, 07:56:29 pm »
Nuostabaus balso platono tipo atlikėjas.





[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NVvdjEb0QdA[/youtube]

Turi stulbinantį panašumą su voltero tipo komiku Louis C.K:


14
Tipų santykiai / The Unit (Būrys)
« Įrašytas: Sausio 16, 2014, 10:41:45 pm »

Būrys - amerikiečių veiksmo dramos televizijos serialas, kurio dėmesio centre - visiškai slaptas karinis būrys, sumodeliuotas pagal tikrą JAV Armijos specialiųjų pajėgų vienetą, žinomą kaip "Delta Būrys".

Kaip ir pridera specialiųjų pajėgų nariams, taip ir šio būrio vyrukai nepasižymi aukštu humoro jausmu, nors sarkazmo ir ironijos čia netrūksta. Iš tiesų net sunku įsivaizduoti žmogų su humoru iki padangių, esantį tokioje komandoje. Serialas pilnas ekstremalių situacijų, įtampos, pastangų išlaikyti šaltus nervus ir nesėkmių juos bandant, taktikos ir strategavimo, ir kaip pridera visuose serialuose, asmeninių siužetų. Šios serijos įdomios ne tik savo turiniu, bet ir tipų santykių analizavimo klausimais. Žvelgiant iš tipų perspektyvos, pagrindinė komanda yra sudėliota labai protingai.

Dennis Haysbert, "Gyvačių daktaras". Darvino tipo, mačo vyras, būrio "vedlys", seržantas majoras. Labai įdomus darvino tipo variantas: pakaušis daug mažesnis, negu pas įprastą darviną, kakta taip pat daug mažesnė negu "standarte".




Max Martini, "Purvo nardytojas". Platono tipo, visiškai atitinkantis "piktą platoną", pasižymi akivaizdžiu agresyvumu ir šaltumu, tačiau giliai savyje turi jautrią širdį.







Michael Irby, "Mėlynoji betė". Darvino tipo, gan tylus, ramus šturmuotojas, pirmos klasės seržantas.







Scott Foley, "Šaltasis vėjelis". Bronsono tipo, kiek karštokas, tarp optimisto ir moderisto, pirmos klasės seržantas. Plaukų augimo linija kiek aukštesnė, todėl kakta suduoda aukštesnės negu yra įspūdį.








Pakaušių skirtumai.

Robert Patrick, "Šuns dėmė". Linkolno tipo, labai valdingas ir nuožmus, atsidavęs savo pareigoms, tikrai sudaro kieto ir moralaus vado įspūdį. Brigados generolas, jam yra pavaldus visas Būrys.









Demore Barnes, "Kūjagalvis". Darvino tipo, ramaus, šaltoko būdo. Pirmos klasės seržantas.







Kaip matome, serialo aktorių išsidėstymas pagal tipus yra visai neblogas ir tinkamas. Egzistuoja tiek teigiami, vidutiniai ir pagarbos santykiai.

Teigiamų santykių apsuptyje.


Visa chebra.

15
Darvino tipas / CT Fletcher
« Įrašytas: Lapkričio 28, 2013, 05:05:22 pm »
"Bodybuilding'o" ir apskritai jėgos treniruočių pasaulyje labai gerai žinoma persona, CT Fletcheris. Jėgos sportu pradėjo užsiiminėti nuo 22 metų. Dabar jam 54 metai, ir iki šiol jis dirba su įspūdingais svoriais. Asmenybėje dominuoja labai stiprus valingumas, nepasidavimas sunkumams, atkaklumas ir nuoseklus darbas(turbūt darbo proceso išdava). Buvo patyręs kritines situacijas, porą kartų vos nemirė greitosios automobilyje. Didžiąją savo karjeros dalį nekreipė dėmesio į mitybą, ko pasekoje ištiko kritinė situacija. Buvo atlikta atvira širdies operacija. Po viso to pasimokė, ir pradėjo praktikuoti sveiką mitybą (prieš tai suvalgydavo po 8-10 "Maku" per dieną).




Elgesyje ir žvilgsnyje jaučiama pakankamai šizofreniškumo, tačiau nuo to jis tampa tik žavesniu.


Įspūdingas reljefas.

Su darvino tipo A.Schwarzenegger.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x5xXsdWRaFw[/youtube]
"Jeigu aš mirsiu, tai mirsiu.  Štai taip buvau motyvuotas ir užsibrėžęs savo sportui."

16
Voltero tipas / Luigino Celestino Di Agostino
« Įrašytas: Lapkričio 27, 2013, 08:27:22 pm »
Legendinis italų DJ, voltero tipo. Turi bent jau minimalią šizofreniją.







[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9DXMDzqA-UI&list=RDSzT0dvNrFc4[/youtube]
Auksinis gabalas. :)

17
Darvino tipas / Marcus Johnson
« Įrašytas: Lapkričio 27, 2013, 07:57:10 pm »

Mėgstamiausias mano džiazo atlikėjuas. Darvino tipo.



Džiazu susidomėjo būdamas 13 metų, kai patėvis nupirko pirmąją klaviatūrą(sintezatorių). Pradėjo derinti repo ir R&B elementus. Apsigynė bakalaurą muzikoje, Howardo universitete. Pats, nepriklausomai, išleido savo pirmąjį džiazo albumą "Lessons in Love", kuris sulaukė net 40 000 pardavimų.

Pasirodymai:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ubVp6Ym4dhg[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rEsN4lAVCs0[/youtube]

Keista, bet kaip profesionalaus muzikanto, ir dar darvino tipo, veido mimikos ir žvilgsnis atrodo sveikas, ramus ir be šizofreniško "blizgesio".

18
Darvino tipas / Robert Lanza ir jo teorija apie biocentrizmą
« Įrašytas: Lapkričio 27, 2013, 07:30:36 pm »
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2503370/Quantum-physics-proves-IS-afterlife-claims-scientist.html

Mokslininkas tikina, jog kvantinė fizika įrodo pomirtinio gyvenimo galimybę

"Profesorius Robertas Lanza ir jo biocentrizmo teorija tikina, kad mirtis tėra iliuzija, sukurta mūsų sąmonės. "

"Mes galvojame, kad gyvenimas tėra anglies ir molekulių mišinio aktyvumas - mes kurį laiką gyvename ir tada žemėje supūvame.
..Mes, kaip žmonės, tikime mirtimi, nes "mes buvome taip išmokyti", kitais žodžiais tariant, mūsų sąmonė asocijuoja gyvenimą su kūnu, ir mes žinome, kad mūsų kūnas miršta. "

"Žvelgiant į visatą iš biocentristinės pasaulėžiūros, tampa aišku, kad erdvė ir laikas neegzistuoja taip, kaip mūsų sąmonė mums sako."
"Kai mes mirštame, mūsų gyvenimas tampa amžina gėle, kuri grįžta žydėti į multivisatą"






Su bronsone.

Labai įdomu, nes garsiojo tipo, kuriam labai būdingos anti-idealistinės pažiūros, žmogus išvystė savitą ir visai ne "lempinę" teoriją, kuri nėra "juodai ant balto" materialistiška, o kažkuriu laipsniu linkusi į idealizmą.

P.s. užbėgant už akių. Norėčiau paprašyti, kad nepradėtų piltis "mistika, nesąmonė, ezoterika.." arba "jis serga šizofrenija, dėl to geba kurti tokias teorijas" lozungai. Tik nereikia. Žėkim draugiškai, atvirai ir kritiškai.

19
Darvino tipas / Airinas
« Įrašytas: Spalio 11, 2013, 02:15:00 pm »
Darvino tipo klounas. "Alfa patinas", greičiau zeta patelė :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YDY9JyNg6Vw[/youtube]


20
Antrosios pusės paieškos, pažintys / Paanalizuokime: Volteras + Linkolnė
« Įrašytas: Rugsėjo 14, 2013, 09:15:31 pm »
Pabandykime paanalizuoti šį derinį. Kokios kliūtys galėtų egzistuoti, kas kaip tik sutvirtintų santykį, kokios galimos prognozės? Pabandom pamodeliuot situaciją.

21
Tipų teorijos kritika / Teorijos Kritika
« Įrašytas: Birželio 29, 2013, 03:25:46 pm »
Šioje skiltyje diskutuojame ir rašome savo pastebėjimus dėl pačios teorijos savistovumo, tvirtumo ir ieškome įvairių spragų.

Esminės gairės kritikai:

1. Kritika turi būti aiški, nuosekli, tvirtai suformuluota ir atitikti teorijos turinį;
2. Kažką atmetant, būtų labai naudinga kažką pasiūlyti;
3. Kritika turi būti neagresyvi, ir tarnauti abipusiam supratimo gilinimui.

22
Lenktyniavimo sporto šakos / Drifto korifėjai
« Įrašytas: Birželio 27, 2013, 10:50:20 pm »
Tie, kas yra domėjęsi auto sportu, turbūt negali nežinoti drifto. Trumpai tariant, driftas - tai kontroliuojamas automobilio slydimas, apimantis daugybę iniciacijos (slydimo išprovokavimo) ir  kontrolės technikų: rankinio stabdžio naudojimas, slydimo sukėlimas specialiai išmušant automobilio svorio balansą (švytuoklės efektas), stabdymas atitinkamu momentu, greitas pavarų žeminimas, to pasekoje imami stabdyti galiniai varomieji ratai, ir paprasčiausias būdas - tai slydimo sukėlimas "dugnuojant" taip pat žemuose bėgiuose. Tai trumpai apie patį driftą.

Žymiausia drifto asmenybė - Keiichi Tsuchyia - Darvino tipas


Turi labai gerą humoro jausmą, šmaikštokas, bet visiškai neagresyvus. Davė pradžią "touge" lenktynėms. Taip pat labai stipriai išpopuliarino Toyota AE 86, kuri tapo absoliučia drifto klasika.
Toyota AE 86




Keiichi's turi nuostabią vairavimo techniką, gali vairuoti praktiškai visais stiliais ir įvairiomis sąlygomis, tai auksarankis lenktyninkas.

Jo važiavimas legendinėje Gunsai "touge":
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WKi_GVJbieg[/youtube]
Corvet'ės testavimas. Kritikuoja prastą, nenuspėjamą, nestabilią važiuoklę, ko visad netrūko amerikiečių automobiliuose.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1hH7TVT3U0E[/youtube]
Honda NSX ZERO važiavimas touge. NSX pasižymi labai aukštu galios ir valdymo santykiu.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HE1QVGodqDQ[/youtube]

Artimas Keiichi'o kolega, Manabu Orido. Bronsono tipas. Dažniausiai kartu su Keiich'iu testuoja automobilius. Greičiausiai tai bronsonas su lengva depresija arba optimizmu. Ramesnis negu Keiichi's, tačiau nėra neutralus, linksmokas.



Kartu su Keiichi'u išbando jau gamyboj nutrauktus Nissan Skyline R34 GTR ir Toyota Supra monstrus:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B4xFx_O7ux4[/youtube]
Nuosava Manab'o Supra:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L_IS6ZzBIq0[/youtube]

Taip pat dar vienas "fruktas" iš šios drifterių chebros, Ken Nomura. Darvino tipas, mimikų ir humoro profesionalas.






Vairuoja pasirodymuose legenda tapusį "Blitz" Nissan Skyline R34 GTR:

23
Pasiūlymai / Pasiūlymai
« Įrašytas: Birželio 24, 2013, 11:30:12 am »
Sveiki visi,

TT forumą skaitau jau tikrai ilgą laiką, ir bestebint diskusijas bei nagrinėjant pačią teoriją, iškilo tokių pasiūlymų:

1. Ar nebūtų įmanoma praplėsti "paskutiniai įrašai" skilties? Dabar ji talpina iki 10 puslapių, būtų labai patogu, jeigu geba leistų daugiau.

2. Tipų šablonai. Diskusijose pastebėjau, kad buvo užsiminta, jog volteras gali būti su vidutiniu žandikauliu, bronsono tipas vidutinę nosį ir nebūtinai mažą kaktą turėti, darvino tipas gali turėti labai mažą, mažą arba vidutinį smakrą.. Šitas įneša nemažai painumo tipų nustatyme ir apskritai teorijos savistovume, todėl, mano manymu būtų gera idėja TT pagrindiam puslapy modifikuoti esamų šablonų kaukolės proporcijas, kartu pažymint tam tikras deviacijas, pvz: x tipo nosis svyruoja nuo tokio iki tokio laipsnio, ir pan.

3. Taip pat Voltero ir Linkolno tipas neturi savųjų "rekomendacijų", angliškoje puslapio versijoje tas jos egzistuoja. Manau, būtų gerai, kad įmestumėt ir į lietuviškąją versiją.

4. Paieška puslapyje bei forume. Forume esanti paieška veikia gan silpnokai, nesuranda pranešimų įvedus vien tik vieną arba pusės reikšmės. ČIa turbūt dėl to, kad "pranešimų skiltis" tėra 10 puslapių ir tik joje ieško, taip?
Kitas pasiūlymas būtų įvesti paiešką pagrindiniame TT puslapyje, tai būtų labai naudinga

Nepykite, jeigu parašiau ne toje skiltyje pranešimą, bet kitos tinkamos neužmačiau. Jeigu tokios nėra, tada būtų galima sukurti atskirą pasiūlymų temą/skiltį.

Puslapiai: [1]