Tipų teorija > Tipų santykiai

Tipų teorijos pliusai ir minusai

(1/2) > >>

feniksas:
Pastaruoju metu susipažinus su tipų teorija, iškilo daug pamąstymų susijusių su šios teorijos pritaikymu visuomenėje bei to pritaikymo teigiamas ir neigiamas galimas puses. Akivaizdu, kad tipų teorija turi gan stiprų teorinį pagrindą ir atskleidžia tam tikrus bendruosius atskirų tipų gabumus, sugebėjimus ir savybes. Tai labai padėtų spręsti mokymosi ir darbo aplinkos problemas formuojant mokinių ar darbuotojų grupes. Taip pat padėtų nukreipiant vaikus į savo talentų vystymą teisinga linkme. Pavyzdžiui bronsonus reiktų skatint užsiimti tokiomis sporto šakomis kaip kovos menai, sunkioji atletika ir pan., darvino tipo žmones kreipti į trumpų ir ilgų distancijų bėgimo šakas, krepšinį. Platono, Bronsono, Linkolno ir Ramzio tipai galėtų būti skatinami užsiimti muzika, kai tuo tarpu Voltero ir Darvino tipai galėtų būti kreipiami savo talentus atskleisti kitose šakose.

 Galimybių yra daug. Tačiau man iškyla ir ta pusė, kuri galbūt nebūtų tokia teigiama. Žmonės labai gerai žinodami savo tipus dar labiau skirtytųsi į tam tikras atskiras grupes, taip pat Ramzio tipas manau sulauktų tik dar labiau patyčių, kadangi šio tipo kaip skriaudžiamojo akcentavimas, manau turėtų tik sustiprintą efektą. Nortono tipas nukentėtų labiausiai. Darbdaviai žinodami tipų teoriją šį tipą tikrai ignoruotų priimdami į protinių įgūdžių reikalaujantį darbą. Taip pat apskritai darbdaviai galėtų pradėti formuoti darbuotojus sudarytus tik iš vieno tipo. Akivaizdu, kad daugumai protinių darbų Linkolno tipas būtų labiausiai pageidaujamas darbdavių. Platono tipas taip pat nukentėtų, nes tipų teorija išryškina šio tipo vyrų trūkumus, kurie visuomenėje nėra vertinami palankiai, tad manau darbdaviai platono tipo darbuotojų taip pat vengtų.

Vienas įrodymų kaip žmones veikia tipų teorija yra tipų teorijos puslapyje esanti apklausa apie tai kokiam tipui pats žmogus perskaitęs tą medžiagą save priskiria. Daugiausiai žmonių (22,5%) nurodė, kad jie save priskiria Linkolno tipui (vienam rečiausių tipų). Po to pagal žmonių pasirinkimus sekė bronsono ir darvino tipas (juos pasirinko 19% ir 16 % žmonių). Mažiausiai save identifikavo kaip ramzius, platonus ir nortonus. Nortono atsiradimas gale yra tikrai natūralus (dėl jo retumo), tačiau tai, kad ramzio ir platono tipas atsirado paskutinėje vietoje veda prie tam tikrų išvadų. Platono tipas yra vienas labiausiai paplitusių Lietuvoje, bet štai kažkodėl jis yra sąrašo gale. Kodėl? Mano manymu tai yra dėl elementarių priežasčių: žmonės persiskaitę šią teoriją padaro išvadą, kad platono tipas yra neigiamas tipas, vos ne "nusikaltėlių ir policininkų, bei menko intelekto gatvės mušeikų" tipas. Niekas nenori savęs priskirti tokiam tipui, net jeigu jis iš tikro ir yra platono tipo. Ramzio tipas pavaizduotas tipų teorijoje kaip pašaipų objektas ir juokingos išvaizdos tipas (pateiktos ir teigiamos savybės, bet žmonėms paprastai visų pirma akcentuojasi neigiamosios), todėl juo identifikavosi irgi visiška mažuma žmonių. Tuo tarpu Linkolno tipas, kuris yra toks retas ne tik Lietuvoje bet ir visame pasaulyje užėmė lyderio poziciją. Visi nori save identifikuoti Linkolnais, nes pagal aprašymą jis pateiktas kaip pažangiausias, daugiausiai intelektinių ir valios savybių turintis tipas, pats seksualiausias moterims, bei labiausiai gerbiamas. Akivaizdu, kad dauguma priskyrė sau tipą emociškai, nes nemokėjo patys jo tiksliai nusistatyti.

Dėl to dar nesu tikras ar tipų teorijos pritaikymas visuomenėje atneštų tik naudos, bet galėtų ir sustiprinti susiskaldymą, tačiau kita vertus tai yra puiki asmeninė priemonė stebėti žmones ir naudoti ją praktikoje savo reikmėms.

Leotaurus:
Žmonija nepribrendo prie šios teorijos, bet ji buvo atskleista tik todėl, kad mokslas turi būti atviras žmogui.
Žmogaus evoliucija nėra šventa ir graži, tipai kovėsi dėl savo vietos ir įtakos. Visa mūsų evoliucija yra paremta tipais ir naujomis žmonių modifikacijomis.
Bet ne vien tipas lemia padėtį visuomenėje ar valdžioje. Negalima vien tvirtinti, kad linkolno tipas yra intelektualų, bronsonu aktorių ir dainininkų, Platono žulikų.
Platono ir bronsono tipai būna garbiais politikais, prezidentais. Tarp žymių verslininkų platono tipas lyderiauja.

Valdas Adamkus - Platono tipo


Algirdas Mykolas - Brazauskas platono tipo


Dalia Grybauskaitė - Bronsono tipo

Rašydamas Tipų teorija negailėjau nei vienam tipui kritikos, neidealizavau nei vieno tipo. Apie Linkolno tipą žinojau mažiausiai. Nors šeimoje šio tipo buvo daug.  Savo tipui taip pat daviau nemažai kritikos, atskleidžiau tamsiąsias puses.

Gamta nėra tobula, žmogus yra netobulas. Linkolno tipas yra pilnas trūkumų kurie yra susiję su bendravimu, Platono tipas turi vizualių trūkumų, Darvino ir Voltero tipas turi trūkumu muzikai. Visi tipai yra netobuli ir kartu turi unikalių savybių.
Kartu tipai yra pasiskirstę savo veiklos sritis.
Linkolno, Darvino, Voltero tipai karaliauja mokslo kūrime.
Voltero ir Platono tipas filosofijoje.
Platono, Voltero, Ramzio tipai valdo ir kuria religijas.
Platono ir Voltero tipas politikoje.
Bronsono tipo moterys politikoje ir moterų valdžioje.
Muzikos kūryboje Platono tipas.
Tarp sprinterių karaliauja Darvino tipas.
Linkolno tipo vyriškasis variantas išvis neužsiima profesionaliu sportu.
Platono tipas o tikslaiu Platonas depresyvusis gali geriausiai  ištverti materialinį nepriteklių, psichologinį smurtą, fizines ir emocines kančias.
Aišku nereikia užmiršti tipų psichikos modifikacijų tokių kaip depresyvumas, optimizmas, natūralizmas.

Nortono tipo žmogus netgi nežinant Tipų teorijos prezidentu niekada  nebus. Nortono tipas karaliauja tarp juodadarbių, pardavėjų, statybininkų, menininkų t.t.
Nortono tipo era praėjo. Aišku būna retų issimciu.

Ši teorija galioja net jos nežinant. Pilna dėsnių kurie yra susiję su tipų dėsningumais ir tipų santykiais. Gamtoje vyko branduolinės reakcijos nors žmogus anksčiau nežinojo apie branduolio jungimąsi.

feniksas:
Nortono tipas prezidentu gal ir nebus, bet va Steponavičiaus pavyzdys rodo, kad jie taip pat gali iškopti į dideles visuomenines aukštumas ir užimti net svarbų postą. Žinant tipų teoriją, žmonės Steponavičių ignoruotų ir nuvertintų bei sustiprėtų įtarimai jo gebėjimui vadovauti (kurie nėra geri, jis prastas ministras išsilaikantis dėl susitarimų su skandinavų bankais bei Rubicon). Garantuoju 100%, kad visuomenei žinant tipų teoriją net politikos lyderiui platono tipui rinkimų laimėjimo šansai sumažėtų žymiai, žmonės stengtųsi rinkti voltero, darvino, bronsono ir linkolno tipus (Ramzio ir be tipų teorijos nėra mūsų visuomenėj populiarūs), o platoną nurašytų kaip didesnę tikimybę turintį kyšininkauti bei turėti ryšių su nusikalstamu pasauliu.

Leotaurus:

http://www.elta.lt/zinute_pr.php?inf_id=1261438
Platono tipas dažnai lenda į korupciją.



Darvino tipo Kauno meras nemažiau juokina Lietuvą.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q15NRLNh5wA[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dUSqdVYdDw8&feature=player_embedded[/youtube]
 Voltero tipo Buškevičiaus tautinis suvokimas ir dešinioji Lietuvos moralė.
Buškevičius turi gan progresyvių idėjų ir gan sveiką morlę, nors asmeniškai dešiniųjų pažiūrų politika nesižaviu.


Į politiką reikia rinkti stiprius asmenybes kurie negyvena šia diena. Dabartiniu metu tinginiai žulikai ir kitokie nevykėliai sulindo į politiką ir leidžia globalistams lupikautojams mus smaugti. http://www.laisveserdve.lt/Lupikautoju-eros-pabaiga-arba-kaip-surinkti-mokescius

Kas toki nevykėlį kaip Steponavičių sugalvojo pastatyti? Jis sugriovė švietimo sistemą savo reformomis.

feniksas:
Buškevičius yra paprasčiausias fašistinių pažiūrų smulkus ramybės drumstėjas (tokios pat kategorijos kaip A. Paleckis ar šiek tiek didesnę gyventojų paramą turintis R. Paksas). Tokie žmonės valdžiai netinkami, nors jų idėjos gali skambėti ir įtikinančiai. Reikia tvirtų ir nusistovėjusių asmenybių, deja jų paprastai yra mažuma ir jų dažnai politika nevilioja, politika labiausiai vilioja nesubrendusias asmenybes (ne amžiaus, bet vidine prasme), kurią jie panaudoja savo žemam pasitikėjimo jausmui pridengti ir pasijusti svarbiems.

Labai akivaizdus pasitikėjimo savimi problemų turinčio politiko pavyzdys yra A. Kubilius: iš jo kalbų galima pastebėti, kad šis žmogus serga nuo pat vaikystės žemu pasitikėjimu savimi bei blogu savo įvaizdžio supratimu (tai galbūt lėmė kiek juokingesnė jo išvaizda, smulkus sudėjimas bei žemas ūgis). Dėl to nuolat savo politikoje bando pabrėžti SAVO SVARBŲ vaidmenį gelbėjant Lietuvą (nors begelbėdamas jis ją įstūmė į didesnę bėdą ir jau dauguma ekonomistų tai pripažįsta), bando nuolat sudaryti ISTORINIO MOMENTO įspūdį, kad lyg tai ką daro bus rašoma vadovėliuose ir yra istorinės reikšmės. Naudodamas tam tikrą retoriką visur išpučia savo reikšmę, lyg mokesčių pakėlimas reikalauja labai daug "politinės valios", tačiau kai reikia parodyt, tikrą politinę valią ir bandyt pareguliuoti dujų kainas bei maisto kainas tepareiškia "nelabai žinau, kaip tai galima būtų padaryti". Jo paskutiniai "investicijų pritraukimai" (pav. su IBM) apskritai yra labai žalingi Lietuvai (nes tai ne investicijos, bet primokėjimas vadinamam "investuotojui kiekvienais metais po 42mln LT iš biudžeto, kai tuo tarpu IBM prastumia tik savo produkciją ir realiai nieko neinvestuoja) irgi buvo panaudoti Kubiliaus trimitavimui, kaip jis gerai tvarkosi ir kaip kitos valstybės turi nemiegoti pritraukiant investicijas. Visi jo veiksmai atrodo skirti tiesiog įrodyti tam, kad jis kažką sugeba (matyt turi gilų pasąmoningą įsitikinimą iš vaikystės, kad nieko nesugeba). Manau, kad tokiem politikam geriau būtų pirmiau išsispręsti savo psichologines problemas ir tik tada eiti spręsti valstybės problemų.

Aišku antros kategorijos politikai apspitę seimą ir vyriausybę tai tėra eiliniai veltėdžiai, tokie kaip L. Karalius, D. Meiželytė, Baukutė ir t.t. kurie naudojasi seimu kaip saugiu finansiniu prieglobsčiu ir galimybe nieko neveikti, gaunant neblogas pajamas. Reikia keisti rinkimų sistemą renkant pavienius asmenis, nes dabar tai suguži daugybė tokių nieko neveikiančių žmonių be jokio pasiruošimo politikai ir be jokių etinių ir moralinių nuostatų.

Navigacija

[0] Pranešimų sąrašas

[#] Kitas puslapis

Eiti į pilną versiją