Autorius Tema: Ivaras Kalvinis(Ivars Kalvinsh)  (Skaityta 1135 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3509
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Ivaras Kalvinis(Ivars Kalvinsh)
« Įrašytas: Kovo 18, 2016, 11:29:53 pm »

http://it.lrytas.lt/laboratorija/biochemijos-geniju-is-latvijos-apmulkino-vaistu-gamintojai.htm
Biochemijos profesorius Ivaras Kalvinis iš Latvijos per savo karjerą sukūrė daugybę vaistų, bet garsiausią jo kūrinį – širdies ligoms gydyti skirtą mildronatą – gaubia nemalonūs prisiminimai.

Už viso gyvenimo laimėjimus medicinos srityje I.Kalvinis buvo nominuotas Europos išradėjo apdovanojimui. Iškilminga ceremonija vyko Paryžiuje.

Ir nors šis prizas atiteko kitam mokslininkui, latvis dėl to nagų nesigraužia. Jam kur kas skaudžiau prisiminti, kaip paniekinamai buvo pasielgta su vienu pirmųjų ir itin perspektyviu jo išradimu.

 Mildronatą sukūręs latvių mokslininkas Ivaras Kalvinis šio preparato nelaiko dopingu ir mano, kad tai tėra apsidraudimas nuo išemijos atsiradimo aukščiausios klasės sportininkams, todėl Pasaulinės kovos su dopingu agentūros draudimas vartoti šį preparatą esąs nusikalstamas.
Daugiau 15min.lt sporto naujienų ir diskusijų – mūsų Facebook puslapyje!

„Aš, kaip mokslininkas, turiu pasakyti, kad labai gerai žinau, jog mildronatas nėra dopingas, ir jį į tą sąrašą įtraukė be pagrindo“, – pareiškė I.Kalvinis interviu televizijai „Rossija 24“.

Jis paaiškino, kad mildronatas „yra širdies ir kraujagyslių ligų bei kitų ligų, susijusių su nepakankama kraujotaka kokiame nors organe, gydymo priemonė“.
Taip pat skaitykite:
Šokiruojantys rezultatai: tik šiais metais uždraustą mildronatą vartojo kas penktas Rusijos sportininkas
M.Šarapovą paskandinęs mildronatas sukėlė nerimą ir Lietuvos sportininkams
WADA atstovas: mildronatu „susitepę“ beveik šimtas sportininkų

Pasak I.Kalvinio, išemija sportininkams atsiranda tada, kai jie „peržengia leistiną ribą“, tai yra, kai aukščiausios klasės sportininkai treniruojasi ir varžosi prie žmogaus galimybių ribos, kuri kartais yra ir peržengiama.

„Jeigu jie peržengė šią ribą, tada jų širdyje prasideda labai nemalonūs įvykiai, ląstelės, kurios deramai neaprūpinamos deguonimi, pradeda žūti. Iš pradžių tai nedidelis infarktas, paskui jis gali peraugti į didelį infarktą, o paskui – staigi mirtis“, – sakė I.Kalvinis.