Autorius Tema: Daiva Čepauskaitė  (Skaityta 3180 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3852
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Daiva Čepauskaitė
« Įrašytas: Sausio 09, 2014, 08:52:18 am »




Daiva Čepauskaitė (gimė 1967 m. balandžio 24 d. Marijampolėje) – poetė, dramaturgė. Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvos teatro sąjungos narė. Kauno medicinos akademijoje įgijo gydytojos specialybę, tačiau pagal specialybę nedirbo. Taip pat mokėsi scenos meno tuometinėje Kauno jaunimo muzikinėje studijoje. Nuo 1990 m. dirba etatine Kauno jaunimo kamerinio teatro aktore.
Išleido poezijos knygas Bevardžiai (1992), Suvalgiau vieną spanguolę (1998) ir Nereikia tikriausiai būtina (2004), už pastarąją 2005 m. paskelbta 41-ojo „Poezijos pavasario“ laureate. D. Čepauskaitės pjesės vaikams buvo pastatytos Lietuvos teatruose: „Pimpės gimtadienis“ (1990), „Šaltoji širdis“ (pagal V. Haufo pasaką, 1997) ir „Lakštingala“ (pagal H. K. Anderseno pasaką, 1998) – Kauno jaunimo kameriniame teatre; o „Sniego gniūžtės paslaptis“ (1999), „Kai krenta žvaigždės“ (pagal H. K. Anderseno pasaką, 2001) ir „Bulvinė pasaka“ (2001) – Kauno lėlių teatre. 2006 m. kino režisierė Giedrė Beinoriūtė pagal D. Čepauskaitės eilėrašius sukūrė spektaklį „Meilė iš paskutinio žvilgsnio“ („Keistuolių teatras“). D. Čepauskaitės poezijos yra išversta į anglų, švedų, suomių, rusų, italų ir kitas kalbas.
Šiuo metu poetė gyvena ir dirba Kaune.
Rašytojas apie save:

Rašiau nuo pat vaikystės, kažkaip viskas atėjo nejučia. Negaliu apie tai pasakyti nieko reikšmingo. Aš turėjau normalią, laimingą vaikystę, normalius, paprastus tėvus... Jokių perversmų ar įvykių, kurie būtų mano kūrybiniam keliui darę tam tikrą ypatingą įtaką... Ir apskritai man kalbėti apie savo poeziją labai sudėtinga. Aš negaliu racionalizuoti jos ir aiškinti. Jei aš galėčiau nusakyti kitais žodžiais, turbūt nerašyčiau poezijos. Galiu tai pasakyti tiktai taip, kaip pasakau, o dar ką nors paaiškinti – tiesiog neįmanoma.

Ištrauka iš Elvyros Kučinskaitės interviu su Daiva Čepauskaite
Bibliografija:

Bevardžiai: [eilėraščiai]. Kaunas: Keturi vėjai, 1992.
Suvalgiau vieną spanguolę: [eilėraščiai]. Kaunas: Nemunas, 1998.
Nereikia tikriausiai būtina: [eilėraščiai]. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2004.
Daiva Čepauskaitė: eilėraščiai. Kaunas : Naujasis lankas: Kauno meno kūrėjų asociacija, 2010.
Žanrai:

    Drama
    Poezija
    Vaikų literatūra

http://www.booksfromlithuania.lt/lt/node/211


« Paskutinį kartą keitė: Vasario 17, 2019, 12:33:41 pm sukūrė Leotaurus »