Autorius Tema: Andrejus Sacharovas  (Skaityta 4333 kartus)

Neprisijungęs filosofas

  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 1303
  • Karma: +1/-0
    • Žiūrėti profilį
Andrejus Sacharovas
« Įrašytas: Lapkričio 17, 2013, 12:47:03 pm »
Andrejus Dmitrijevičius Sacharovas (rus. Андрей Дмитриевич Сахаров, 1921 m. gegužės 21 d. – 1989 m. gruodžio 14 d.) – sovietų branduolinės fizikos atstovas, disidentas ir žmogaus teisių aktyvistas. Sacharovas buvo civilinių teisių ir reformų Sovietų Sąjungoje šalininkas. 1975 m. gavo Nobelio premiją.
plačiau: http://en.wikipedia.org/wiki/Andrei_Sakharov http://lt.wikipedia.org/wiki/Andrejus_Sacharovas

Darvino tipo žmogus




Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3852
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Ats: Andrejus Sacharovas
« Atsakymas #1 Įrašytas: Lapkričio 17, 2013, 01:00:51 pm »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=16cewjeqNdw[/youtube]
Vandenilinė bomba Ivanas.
Vienas bombos autorių, Andrejus Sacharovas, buvo tiek sukrėstas šio sprogimo galios, jog vėliau tapo disidentu.
http://www.technologijos.lt/n/technologijos/karyba/S-25239/

Andrejus Sacharovas, bebaimis tiesos ir žmogaus teisių gynėjas


Šiemet minime 20-ąsias Andrejaus Sacharovo mirties metines. Supratęs branduolinio ginklo žmonijai keliamą grėsmę, atominės ir vandenilinės bombos kūrėjas tapo žymiu sovietiniam režimui neparankiu žmogaus teisių gynėju ir disidentu. 1988 m. įsteigta šio Nobelio taikos premijos laureato vardu pavadinta Europos Parlamento premija kasmet teikiama kovotojams už minties laisvę.
Pažvelkime į svarbiausias moralinę žmogaus teisių viršenybę ir tiesos politiką ginusio akademiko Andrejaus Sacharovo (1921-1989 m.) gyvenimo datas.
 
Maskvoje fizikos mokytojo šeimoje 1921 m. gimęs A. Sacharovas tampa fizikos mokslų daktaru. 1948 m. jis įsitraukia į sovietinės atominės bombos kūrimo projektą, vėliau vadovauja vandenilinės bombos kūrimui.
 
6-ojo dešimtmečio pabaigoje Sacharovas vis aiškiau suvokia branduolinio ginklo grėsmę žmonijai. Jis ragina uždrausti šio ginklo bandymus ir sustabdyti jo arsenalų didinimą.
 
1967-ieji – posūkis garsaus rusų mokslininko gyvenime. Akademikas ragina sovietinę vadovybę sutikti su amerikiečių siūlymu atsisakyti priešraketinės gynybos sistemų kūrimo planų, galinčių paskatinti ginklavimosi varžybas ir didinsiančių branduolinio karo kilimo galimybę. A.Sacharovas priešinasi bandymams reabilituoti Staliną ir pasisako už informacijos laisvės įtvirtinimą.
 
„Žmonių visuomenei būtina intelektualinė laisvė“, – rašo akademikas 1968 m. užsienyje paskelbtuose, o Sovietų Sąjungoje nelegaliai platinamuose „Samprotavimuose apie pažangą, taikų sugyvenimą ir intelektualinę laisvę“. Disidentu tapusį mokslininką bandoma izoliuoti, jis pašalinamas iš slaptų mokslinių tyrimų projektų.
 
Citation

    „Žmonių visuomenei būtina intelektualinė laisvė“

Andrejus Sacharovas
1970 m. A. Sacharovas dalyvauja kuriant Maskvos žmogaus teisių komitetą, gina politinių kalinių ir represuotų žmonių teises. 1975-aisiais A. Sacharovui paskirtą Nobelio taikos premiją atsiima jo žmona Jelena Bonner, kadangi disidentui neleidžiama išvykti iš Sovietų Sąjungos.
 
1980 m. sovietų invaziją į Afganistaną pasmerkęs vienas iš Maskvos Helsinkio grupės steigėjų perpildo nomenklatūros kantrybės taurę – jis ištremiamas į Gorkį (dabar Nižnyj Novgorodas), iš kur jam leidžiama grįžti tik 1986 m., prasidėjus Gorbačiovo „perestrokai“.
 
1989-aisiais už reformas pasisakantis Sacharovas išrenkamas į Sąjunginį deputatų kongresą. Pagerbti tų pačių metų gruodžio mėnesį pabaigoje mirusio disidento susirinko 300 tūkst. žmonių.
 
1988 m. įsteigta Sacharovo premija kasmet teikiama už demokratijos ir laisvės įtvirtinimą kovojantiems žmogaus teisių gynėjams. Asmenys ir organizacijos, EP frakcijų ir europarlamentarų nominuoti 2009 m. Sacharovo premijai už minties laisvę gauti, bus oficialiai pristatyti rugsėjo 30 d. Tiesioginę kandidatūrų pristatymo transliaciją stebėkite 10.00–11.30 Lietuvos laiku.
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+IM-PRESS+20090925STO61210+0+DOC+XML+V0//LT

Nikola Tesla elgėsi dar gudriau jis suprato, kad karų nebūtų jeigu būtų karinė lygybė tarp šalių, todėl jis slapta bendradarbiavo Amerikiečiais, Vokiečių fašistais ir Tarybų sąjungos komunistais. Jei visi turi vienodus masinio naikinimo ginklus ir yra lygūs karinėje srityje  tai pasaulyje yra garantuota taika.
« Paskutinį kartą keitė: Lapkričio 17, 2013, 01:10:03 pm sukūrė Leotaurus »

Blyksns

  • Svečias
Ats: Andrejus Sacharovas
« Atsakymas #2 Įrašytas: Lapkričio 17, 2013, 01:27:44 pm »
Žmogaus vaizduotė gali sukurti gėri, pakelti žmoniją į visai kitą lygi. Vaizduotė gali sukurti ir blogį, šiuo atveju ne absoliučiai, branduoline fizika atvere naujus pasaulius, bet žmogus  iš savo neribotos valdžios noro, panaudojo tai blogiems tikslams. Žmones net sau yra priešai, stovėdami ant tos pačios žemės. Šis mechanizmas taip užšsisuko, kad ateitis gali tapti liudna.
Žmogus galvoja kad jis valdo ši pasauli, ir gali elgtis kaip tinkamas, bet ar jis kada saves paklause kas valdo ji ? ar jis laisvas pats nuo savo tamsos?