Naujos kartos asmenybės tipų psichologija

Tipų teorija => Darvino tipas => Temą pradėjo: Blyksns Rugpjūčio 23, 2013, 05:13:11 pm

Antraštė: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugpjūčio 23, 2013, 05:13:11 pm
Ar atsirastu iš jūsų dar patarimų norint susitvarkyti su šizofrenija be jūsų minėto darbo vengimo, idealistiniu pažiuru ir muzikos kurimo, itariu kad turi vidutine forma, deja  gyvenime pasitaikydavo ir haliucinaciju.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Paulius Rugpjūčio 23, 2013, 08:36:52 pm
Aš ir turiu šizofreniją. Tik man haliucionuojasi muzika  o ne vaizdai. Todėl vengiu jos. Labai smarkiai vengiu ir humoro nes jis mane tarytum kuriam laikui atbukina ir pvz. būdamas visiškai vienas susijuoki(pamatęs\išgirdęs kokį nors veiksmą\garsą prisimeni anegdotą). Darvino tipas labai sunkiai atsigauna po visokių didelių traumų ir vienintelis patikimas jų gydytojas- laikas ir klaidų nekartojimas.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: filosofas Rugpjūčio 23, 2013, 08:57:37 pm
Darvino tipas labai sunkiai atsigauna po visokių didelių traumų ir vienintelis patikimas jų gydytojas- laikas ir klaidų nekartojimas.
Jei nepaslaptis kokio pobudžio trauma sukėlė tą šizofreniją?  :)
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Paulius Rugpjūčio 24, 2013, 04:02:29 pm
Smalsus žmogus.  :) Pirma tegu savo problemomis pasidalina šios temos autorius.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugpjūčio 28, 2013, 10:20:47 pm
Dideli vizijų antplūdžiai prieš užmiegant, kartais skaitant pranešima akademijoje sutrinka kalba ( užsiblokuoja mintis, nutrūksta ), jaučiu  padidejusi kvaištelejusi humora ( juokuoju budamas vienas, visai bergždžiai ) , išnykstančias socialinis moralines ribas, pastaruoju metu pradejau neatskirti kai kuriu dalyku nuo realybes, tiksliau kalbant abejoju ar jie iš ties vyko ar ne, šalia to pasitaiko neatskirimas sapnų nuo realybes. Kogero didžiausia mano problema tame kad vidine vizija, šiuo atveju vidine to patirtis man kur kas gyvesne ir tikresne iš išorine empirine realybe. Tarkime žiurėdamas i jūra aš nejaučiu tokio grožio ir tikrumo, koki matai matydamas tai savo viduje... bet čia jau filosofija matyt.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: feniksas Rugpjūčio 28, 2013, 10:32:32 pm
Tiesa sakant ilgai laiką buvau paskendes idealizme, bet jis man toks gražus, ne jau man reikia jo atsisakyti norint pasveikti ?

BŪTINAI. Nėra kito kelio. Reikia pažiūras paversti kairiosiomis. Pradėk skaitinėti Markso ar kitų kairiųjų veikalus (taip pat tinka ir liberalų veikalai, nors geriau tikrų kairiųjų autorių darbai). Ypač būtina išsianalizuoti "dialektinį materializmą", nes tada pradedi suvokti nuoseklius "materijos" vystymosi sąryšius. Nuoširdžiai analizuojantis kairiąsias teorijas pamažu pažiūros persivers iš idealizmo į materializmą, o mąstymas labai sustiprės. Darvino tipo žmonėms idealizmas yra tiesus kelias į psichiatrinę ligoninę.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: feniksas Rugpjūčio 28, 2013, 10:38:14 pm
Va čia galėtų būti geras įvadas į dialektinį materializmą (anglų k.):

http://www.marxist.com/what-is-dialectical-materialism.htm

"Materialistui sąmonė neegzistuoja atskirai nuo gyvų smegenų, kurios yra materialaus kūno dalis. Protas be kūno yra absurdas. Materija nėra proto produktas, bet pats protas yra pats aukščiausias materijos produktas. Idėjos yra paprasčiausiai mus supančio nepriklausomo materialaus pasaulio atspindys. Daiktų, kurie yra atspindėti veidrodyje, egzistavimas nepriklauso nuo jų atspindžio. "Visos idėjos, kurios atsiranda patirties metu, yra tikros ar iškraipytos realybės atspindžiai" teigia Engelsas. Arba tariant Markso žodžiais, "Gyvenimas nėra nulemiamas sąmonės, bet sąmonė yra nulemiama gyvenimo."

Marksistai neneigia, kad protas, sąmonė, mintis, valia, jausmai ar pojūčio yra tikri. Ką materialistai neigia yra tai, kad daiktas vadinamas "protu" egzistuoja atskirai nuo kūno. Protas nėra atskiras nuo kūno. Mąstymas yra smegenų, kuris yra minčių kūrimo organas, produktas.

Tačiau tai nereiškia, kad mūsų sąmonė yra bedvasis ir blankus aplinkos atspindys. Žmonės susisieja su jų aplinka, jie nutuokia jų supančią aplinką ir reaguoja atitinkamai; to pasekoje juos supanti aplinka atgal juos paveikia. Nors ir nulemti materialių sąlygų, žmonės generalizuoja ir mąsto kūrybingu būdu. To pasekoje jie keičia savo materialią aplinką."
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugpjūčio 29, 2013, 08:49:02 pm
Bet nejau vizijos yra nesveikos psichikos produktas ? nejau jos neturi jokios reikšmės ?
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Leotaurus Rugpjūčio 29, 2013, 08:57:01 pm
Tai haliucinacijos, o ne vizijos. Uzsidenges akis ar ausis tu jas matysi ir girdesi.
Pasveikti galima, viskas priklauso nuo taves.
Per ta laika man rase simtai zmoniu su depresiju ir sizofreniju problemomis.
Visuomet stengiausi padeti ir patarti. Liga kartais uzpuola silpna zmogaus vieta, pas tave silpna vieta smegenys. Pas kita zmogu sirdis.
Liga iveiksi jei pakeisi salygas, gyvenimo buda, paziuras.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugpjūčio 29, 2013, 09:13:59 pm
Ir sutinku ir nesutinku. Štai ka apie tai rašo Jungas.

Jung said that a person in whom intuition was dominant, an "intuitive type", acted not on the basis of rational judgment but on sheer intensity of perception. An extraverted intuitive type, "the natural champion of all minorities with a future", orients to new and promising but unproven possibilities, often leaving to chase after a new possibility before old ventures have borne fruit, oblivious to his or her own welfare in the constant pursuit of change. An introverted intuitive type orients by images from the unconscious, ever exploring the psychic world of the archetypes, seeking to perceive the meaning of events, but often having no interest in playing a role in those events and not seeing any connection between the contents of the psychic world and him- or herself. Jung thought that extraverted intuitive types were likely entrepreneurs, speculators, cultural revolutionaries, often undone by a desire to escape every situation before it becomes settled and constraining—even repeatedly leaving lovers for the sake of new romantic possibilities. His introverted intuitive types were likely mystics, prophets, or cranks, struggling with a tension between protecting their visions from influence by others and making their ideas comprehensible and reasonably persuasive to others—a necessity for those visions to bear real fruit.[8]


Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: filosofas Rugpjūčio 29, 2013, 09:58:06 pm
Blyksni, Jungas buvo idealistas, mistikas,  voltero tipo žmogus, jis su savo vaizduote primaste visokiu idealizmų ir t.t Visos asmenybių tipų tipologijos ir t.t Yra horoskopų ir būrimų iš kortų lygio žaidimas neturintis jokio sąsajo su žmogaus biologija.  Buvo teisingai pastebėta Jungo dėl intravertų ir ekstravertų, tačiau psichologijoje intraversija-ekstraversija yra nustatoma pagal žmogaus elgėsį ir įpročius. Mbti, socionikos ir t.t Nepateikia jokio biologinio, antropologinio argumento ir remiasi subjektyvių tipų nustatymų, remiantis žmogaus įpročiais ir elgėsių.

Charizmatiški ir gerus bendravimo įgudžius turintys darvinai, volterai, linkolnai yra laikomi ekstravertais. Ramus,santūrus moderistas gali būti palaikytas intravertų, pasyvios psichikos depresyvus bronsonas, platonas bus laikomas intravertų.

Intuicijos asmenybės elementą turintys žmogus negali kažko tikėti, jis turi kažką žinoti, jei kažko neįmanoma ištirti ir patikrinti nuodugnia analize, tai tada nėra reikalo leistis į subjektyvias filosofines spekuliacijas. Intuicijos elementą turintys tipai yra "mokslinio metodo" žmonės kurie pirmenybę turi teikti faktam, įrodymam, logikai, o ne subjektyviem įsitikinimam, autoritetam, nepaaiškinamiem reiškiniam ir t.t

Kaip feniksas ir patarė išsianalizuok kairiųjų veikalus, skaityk biologijos, fizikos vadovėlius,i darbus suvoksi gamtos, materijos esmę.

Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Leotaurus Rugpjūčio 29, 2013, 10:04:11 pm
Zinai ka praranda dvasios sutrikimu turintys zmones? Praranda saika igauna uzsispirima. Vaizduote nebekontroliuoja ribu ir nebesuvokia saves pacios. Zmogus pradeda daryti sau bloga nebematydamas pasekmiu.
Galiausiai viskas baigiasi su komplikacijomis. Tokiems zmonems duodami medicininiai narkotikai kurie prislopina pati zmogu, tuomet jis neina neteisingu keliu nes jis buna uzslopinimas.
Jeigu realybe maisoma su sapnais tai normalaus miego isvis nera, iki pamisimo keli laipteliai.
Isivaizduok jei geri savaite ir nesustoji ir esi uzsispyres viska vedi iki galo tai nutinka tai kas nutinka dvasios ligoniui. Tavyje yra tai kas tave zlugdo tai gali buti idelizmas jei esi darvino tipo. Bet tu nenori tai pripazinti. Jei pripazintum galetum viska pakeisti.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugpjūčio 30, 2013, 11:01:01 am
Matyt prie to bus prisidėjusios mano filosofines studijos, bet juk ne visos filosofines disciplinos yra idealistiniu krypčiu, tarkime epistomologija ( Pažinimo Teorija, skepticizmas, racionalizmas ) , Logika  , fenomenologija ( Husserl fenomenlogija, o ne idealistine hegelio (sąmones turino analize ), absurdizmas, egzsistencializmas ( Ateistinis ).  Mane ypač pradejo traukti husserl'o fenomenologija, tirianti sąmone pasireiškiančius fenomenus. Trumpai iš wiki:

Sąmonė visada yra ko nors suvokimas: mąstydami suprantame, kad mintis „nurodo“ į kokį nors objektą. Mąstymo veiksmas ir minties objektas yra vidujai susiję bei priklausomi vienas nuo kito. Sąmonė ne tik pasyviai fiksuoja pasaulį, bet ir aktyviai jį formuoja ar „numato“. Tad, siekdami tikrumo pirmiausia turime ignoruoti ar „iškelti tarp skliaustų“ visa, kas yra anapus mūsų tiesioginio patyrimo; išorės pasaulis privalo išsitekti tik mūsų sąmonės ribose. Ši vadinamoji „fenomenologinė redukcija“ yra pirmas svarbus E. Huserlio žingsnis. Visa, kas nėra „imanentiška“ sąmonei, turi būti be dvejonių atmesta; visa tikrovė, kokia ji patenka į mūsų sąmonę, tėra gryni „fenomenai“, ir tai vienintelis absoliutus faktas, nuo kurio pradėjus galima eiti toliau. Tačiau, šito mūsų keliamiems klausimams išspręsti nepakanka. Nes bemaž visa, ką aptinkame žvalgydami savo sąmonės turinį, tėra atsitiktinių fenomenų kaita, chaotiškas sąmonės srautas, ir vargu ar rasime čia nors kiek tikrumo. Vis dėlto E. Huserlio „grynieji“ fenomenai yra daugiau nei atsitiktinės individualumo apraiškos. Jie sudaro universalių esmių sistemą, nes fenomenologija kiekvieną objektą rutulioja vaizduotėje tol, kol suranda jame tai, kas nekinta.

Fenomenologinis pažinimas fiksuoja ne pavydą ar raudonos spalvos potyrį, bet universalius šių dalykų tipus arba esmes, pavydą ir raudonumą kaip tokius. Suvokti kurį nors fenomeną iki galo, išgrynintu pavidalu – reiškia perprasti, kas jame esminga ir nekintama.

Ar tai nesikerta si intuicija ?
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Paulius Rugpjūčio 30, 2013, 12:50:02 pm
Manau kad darvino tipo žmogus tiesiog gali būti nepraktikuojantis krikščionis. Darvinui laiko patikrintų krikščioniškų vertybių išsaugojimas nekelia psichinių sutrikimų(greičiau nepatikrintų, neaiškių vertybių propagavimas kelia psichinius sutrikimus), šizofreniją jam sukelia tikėjimas pasakomis, šiuo atveju biblija- gražia pasaka, skirta ugdyti suaugusių dorovei. Galima pvz. tvirtai tikėti ir vaikiškomis pasakomis- kad miške, savo nameliuose, gyvena trys paršiukai.  Žmonės tada pasakytų kad šie gyviai nėra protingi ir namų nestato ir gyvena pas žmones fermuose... Tikintis šia pasaka atrėžtų kad ta trijulė yra kažkuo ypatinga ir gyvena kažkur giliai po žeme, dėl to jų negalima surasti. Visai tai darvinams sukeltų labai stiprius galvos sutrikimus, kuo toliau, tuo labiau išeitum iš gyvenimo. 8)
Darvino tipas, kaip ir visi tipai, taip pat turi moralę, pvz. jis sėkmingai gali priešintis/nepritarti purvinai JAV pasaulio globalizacijai, priešintis/nepritarti žmogų niekinančių įstatymų įvedimui ir išsigimusiam neoliberalizmui, kuris mažai kuo skiriasi nuo represinio, totalitarinio režimo.(iš esmės jis toks ir yra)
Psiaudo-psichologiniuose teiginiuose sakoma kad šizofrenija yra neišgydoma, tik sumažinama visokiais idijotiškais vaistais, bet tai netiesa- nuo sutrikimų susijusių su žmogaus vaizduote visuomet pasveikstama(tavo mąstymas bus tavo vaistai), sakau iš patirties, tai pirmyn, savo proto šeimininkas esi tik tu pats, ir niekas neturi teisės į jį kištis.  ;)
Darvino tipas gali būti ir filosofas http://lt.wikipedia.org/wiki/David_Hume (http://lt.wikipedia.org/wiki/David_Hume) ir filosofuoti. Jei nesuklydau dėl tipo- gali būti platono tipo žmogus, bet tai esmės nekeičia.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugpjūčio 30, 2013, 01:25:18 pm
David Hume Linkolno tipas.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugpjūčio 30, 2013, 02:14:52 pm
Aš šioje vietoje akademijoje visada nesutikdavau su Hume, jei gerai suprantu, jis suskirste proto suvokinius i dvi pagrindines grupes Idėjas ir Ispūdžius, Ispūdžiai esti empirinės realybes pagavos ir vidiniai saves suvokiniai, aistros, emocijos, jie visad yra didesnio Itensyvumo nei Idėjos. Idėjos šiu patirčiu refleksija ( mąstymas apie juos ), ir protas kurdamas  neišvengiamai jungia empirinė informacija ( įspūdžius ) pagal griežtus dėsnius: PANAŠUMĄ, GRETIMUMA laike ar erdvėje bei PRIEŽASTĮ ir PADARINĮ. Kitaip kalbant šie dėsniai kuria prote idėju asociacija, ir taip protas panašu keliauja pats per savo patirti pagal tam tikra tvarką. Bet visgi su kuo aš nesutikdavau ir nesutiksiu, jis teigė kad įspūdžiai visada esti gyvesni savo ruožtu už idėjas, neva idėjos tero blankus ispūdžių atspindys. Aš keliu hipoteze kad tai ką jūs vadinate haliucinacijomis, kas iš dalies, salyginai, yra tiesa, kartu yra ir visai kas kitka. Kodel tai negali būti abstrakčios minties transformacija i vizualią forma ? Juk tarkime vandens fizikinį modelį galime suprasti tik ivertine vandeni iš ivairių jos būsenų, argi negalima prielada teigti kad protas taipogi keičia savo mąstymo formas iš abstračios minties į vizualia, iš vizualios atgal i abstrakčią. Nenurimsiu Ponai, kol nerasiu atsakymų, žadu šį pusmėti akademijoje rimtai prie to pasedėti. Rezultatas, kad ir kokie jie bebūtų pateiksiu.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Leotaurus Rugpjūčio 30, 2013, 03:45:04 pm
Protas dirba pagal materijos ir gamtos dėsnius, bet jo sukuriamos mintys nėra materialios. Besmegenio proto dar niekas nematė.  Jeigu tavo smegenys nepritaikytos idealistinei filosofijai nes turi intuicijos elementą. Tu slopini intuicija silpnėja asmenybė galiausiai sutrinka vaizduotė. Volterai, platonai gali sau leisti būti sveikais idealistiniais filosofais, kurie atnešė naudą mokslui. Bet tu to sau leisti negali. Sveikos smegenys vizijų kitaip vadinamų haliucinacijų nekuria. Nesupyk bet atėjo laikas kritiškai tau save  vertinti. Esi filosofas todėl suvok gamtos ir materijos filosofija kuri nulemia tavo elgesį.
Geriau užsiimk kairiąja ar materialistine liberaliąja filosofija ir būk joje lyderis. Užsiimdamas idealizmo filosofija kuri netinka darvino tipui užbaigsi gyvenimą ligoninėse.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 02, 2013, 01:17:29 pm
Bet jie nosikaulis pasisukes i dešinė puse, tuomet tu neišvengiamai esi Voltero genotipo ? Pirmu nustatymu man nustate Voltero genotipa, Antru Darvinu. Pats jau nežinau.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: filosofas Rugsėjo 02, 2013, 01:25:15 pm
Nusiusk foto iš šono ir priekio leotaurui ar feniksui ir jie tau pasakys  :)
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 02, 2013, 01:27:55 pm
Reikalingas El.Pašto Adresas.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: filosofas Rugsėjo 02, 2013, 01:35:08 pm
Tipą gali nusistatyti ir pagal santykius su kitais žmonėmis, su kuriais geriausiai sekasi bendrauti ir panašiai. Kokie tavo tėvų tipai, senelių pagal tai ir bandai orientuotis. Veido proporcijos visgi gerokai skyriasi darvino ir voltero,
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 02, 2013, 01:51:32 pm
Nosies kaulas pasvires i dešine puse, apatinis žandikaulis mažas, smakras didelis, veidas smailus ( labai smailus ), pakaušis mažas, kakta tarp vidutines ir aukštos. Geriausias draugas vaikysteje buvo voltero genotipo, dabar bronsonas, neblogai sutariu ir su Ramziu. Tevas Volteras, Motina Darvino genotipo Platonė. Studijuojant filosofija, didžiaja dauguma sudare platonai, prastai su jais sutariau, nesuprasdavau nuolatinio atsipalaidavimo ir juokavimo.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 03, 2013, 05:15:27 pm
Tai tuomet volterui vaizdiniu antplūdžiai yra normalus reiškinys del dideles vaizduotės ?
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Leotaurus Rugsėjo 03, 2013, 05:22:16 pm
Esi darvino tipo, mačiau tavo nuotrauką matėsi nemažos problemos kurios netgi pakeitė tavo veidą ir akis.
Šis forumas yra skirtas tipams nustatyti, bet ne savo nesibaigiančių  problemų sprendimui kurių nenori taisyti ir kurios mažai susijusios su tipais.
Kai pas žmogų yra liga tai visos problemos sukasi apie ligą, nėra laiko pamąstyti apie kitus reiškinius.
Nesupyk, bet tavo klausimas yra atsakytas ne vieną kartą, prašau nekartoti jo daugybę kartų  >:( .
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 06, 2013, 01:57:57 pm
Aš meginu suprasti, o ne verkti apie savo problemas, kaip matote aš meginu objektyvizuoti savo patirti, o ne paversti tai asmenine problema kuria čia reikia spresti. Labai lengva yra nurašyti vidinius vaizdinius haliucinacijos kategorijai, visai nesigilinant i reiškinį. Juk tai leičia ne tik mane, bet ir daugeli žmonių. Jeigu Gerbiamieji nenorite apie tai kalbėtis, dalytis mintimis, tuomet tebūnie. Bet aš pastebėjau kad daugelis mano klausimų taip ir lieka neatsakyti, ar bent i dalį mano minčių iš vis yra nereguojama.
Pasakyti kad teorine vaizduote sutrinka, tuomet prasideda haliucinacijos yra labai paviršutiniška. Kas joje sutrinka ? Kokios funkcijos ? Kokie procesai ? Kodel protas taip elgiasi ? Gal pačios haliucinacijos ( jūsų puse palaikant )  yra informacija per kuria žmogaus patologija gali būti pažinta ir išspresta, juk labai tikėtina manyti kad jos turi simboline/metaforinė prasmė tiek asmenybes, tiek sutrikimo atžvilgiu. Bet man kyla itarimas kad aš ne į ta foruma papuoliau, arba reikalinga atskyra forumo skiltis kur būtų galima dalintis tokio pobūdžio informacija.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Leotaurus Rugsėjo 06, 2013, 02:41:30 pm
Aš meginu suprasti, o ne verkti apie savo problemas, kaip matote aš meginu objektyvizuoti savo patirti, o ne paversti tai asmenine problema kuria čia reikia spresti. Labai lengva yra nurašyti vidinius vaizdinius haliucinacijos kategorijai, visai nesigilinant i reiškinį. Juk tai leičia ne tik mane, bet ir daugeli žmonių. Jeigu Gerbiamieji nenorite apie tai kalbėtis, dalytis mintimis, tuomet tebūnie. Bet aš pastebėjau kad daugelis mano klausimų taip ir lieka neatsakyti, ar bent i dalį mano minčių iš vis yra nereguojama.
Pasakyti kad teorine vaizduote sutrinka, tuomet prasideda haliucinacijos yra labai paviršutiniška. Kas joje sutrinka ? Kokios funkcijos ? Kokie procesai ? Kodel protas taip elgiasi ? Gal pačios haliucinacijos ( jūsų puse palaikant )  yra informacija per kuria žmogaus patologija gali būti pažinta ir išspresta, juk labai tikėtina manyti kad jos turi simboline/metaforinė prasmė tiek asmenybes, tiek sutrikimo atžvilgiu. Bet man kyla itarimas kad aš ne į ta foruma papuoliau, arba reikalinga atskyra forumo skiltis kur būtų galima dalintis tokio pobūdžio informacija.

Mes taip pat norime padėti suvokti save, bet tu savo naujus sugebėjimus bandai paversti išskirtiniu reiškiniu. Jeigu aš pavartočiau LSD ir pradėčiau matyti vidines vizijas ir tai bandyčiau suvokti kaip išskirtinumą ar dvasingumą?
Iš tikro pavartojus LSD sutrinka vaizduotė, mano sutrikusios smegenys pamato tai ko nemato sveikos smegenys ir aš tai bandau pavaizduoti kaip mano asmenybės išskirtinumą.
Iš tikro sveikos smegenys dirba tokiu režimu, kad nėra jokių vidinių vizijų ir išskirtinių dalykų, kai sutrinka sistema, ji pradeda generuoti tai ko nėra iš tikro. Tie vaizdiniai yra pažeistų smegenų žemesnis antrinis  klaidos produktas.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 06, 2013, 03:36:41 pm
Išsiskirti ? Norečiau išsiskirti nusirengčiau nuogai gedemino prospekte ir užlipes ant stogo staugčiau vienišo vilko balsu, o ne rašyčiau i foruma kuriame apsilanko trys žmones per diena. Juolab aš puikiai žinau, kad šis reiškinis nera mano išskirtinumas, bet patyriamas ir kitų personų. Tad koks čia meginimas išsiskirti ? Aš kalbu apie fenomeną kuris puikiai žinomas daugeliui žmonių ir skirtingai nei jūs aš klausiu, domiuosi, diskutuoju. O jūs teigiate, kad neva žinote kaip sveikos smegenys dirba. Kad jos nekuria to ko nemato kiti. Čia gyli ir didele filosofine problema, o jūs viena brūkštelejimu atrežete kad žinote kaip yra iš tikrujų. Ir jeigu idėmiau isižiūri tai liečia ne tik gryna fenomeną matyti vidinius vaizdinius, bet ir procesa kaip tai ivyksta samones pagavoje, kaip tai susije su mastymu, su empirine realybe ir žinoma ju pačių prasme ( vaizdinių ). Aš nemeginu šio reiškinio susiaurinti, o kaip tik išplėsti. Jeigu trūksta fantazijos apsiribojant tik materialistine biologine teorija pažiurėti toliau, tuomet tai jūsų pasirinkimas. Esame laisvi žiurėti i realybe kaip patinka, bet norint pretenduoti i tiesą, reiketu atsargiau teigti ir daryti išvadas, nes dar kas nors ims ir pagalvos negražiai...   

LSD sutrikdo vaizduote ? Esu nemažai domėjasis šiuo narkotiku. Veike jis individus labai skirtingai. Vieni išprotėja, kiti teige kad dvasiškai nuskaidrėjo, meta alkoholi, pasikeičia daugelis požiurių, išpažysta religija. Amerikoje netgi yra viena ekspermentine klinika kur taikoma Meskalino seansai. Taikoma tik žmonems arti mirties, vežininkams, AIDS nešiotojams. Mačiau žmogaus interviu po seanso, jo akys, aiškiai matesi kad žmogus atrado viltį ir pamate gyvenimą iš kur kas gylesnes perspektyvos. Tad teiginys kad haliucigenai yra vaizduotes sutrikdymas, tad dvasios degradacijos produktas, kyla tik iš nežinojimu ir savo teisingumo isitikinimu. Iš vienos puses jie pavojingi, iš kitos ne.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Leotaurus Rugsėjo 06, 2013, 04:11:55 pm
Išsiskirti ? Norečiau išsiskirti nusirengčiau nuogai gedemino prospekte ir užlipes ant stogo staugčiau vienišo vilko balsu, o ne rašyčiau i foruma kuriame apsilanko trys žmones per diena. Juolab aš puikiai žinau, kad šis reiškinis nera mano išskirtinumas, bet patyriamas ir kitų personų. Tad koks čia meginimas išsiskirti ? Aš kalbu apie fenomeną kuris puikiai žinomas daugeliui žmonių ir skirtingai nei jūs aš klausiu, domiuosi, diskutuoju. O jūs teigiate, kad neva žinote kaip sveikos smegenys dirba. Kad jos nekuria to ko nemato kiti. Čia gyli ir didele filosofine problema, o jūs viena brūkštelejimu atrežete kad žinote kaip yra iš tikrujų. Ir jeigu idėmiau isižiūri tai liečia ne tik gryna fenomeną matyti vidinius vaizdinius, bet ir procesa kaip tai ivyksta samones pagavoje, kaip tai susije su mastymu, su empirine realybe ir žinoma ju pačių prasme ( vaizdinių ). Aš nemeginu šio reiškinio susiaurinti, o kaip tik išplėsti. Jeigu trūksta fantazijos apsiribojant tik materialistine biologine teorija pažiurėti toliau, tuomet tai jūsų pasirinkimas. Esame laisvi žiurėti i realybe kaip patinka, bet norint pretenduoti i tiesą, reiketu atsargiau teigti ir daryti išvadas, nes dar kas nors ims ir pagalvos negražiai...   

LSD sutrikdo vaizduote ? Esu nemažai domėjasis šiuo narkotiku. Veike jis individus labai skirtingai. Vieni išprotėja, kiti teige kad dvasiškai nuskaidrėjo, meta alkoholi, pasikeičia daugelis požiurių, išpažysta religija. Amerikoje netgi yra viena ekspermentine klinika kur taikoma Meskalino seansai. Taikoma tik žmonems arti mirties, vežininkams, AIDS nešiotojams. Mačiau žmogaus interviu po seanso, jo akys, aiškiai matesi kad žmogus atrado viltį ir pamate gyvenimą iš kur kas gylesnes perspektyvos. Tad teiginys kad haliucigenai yra vaizduotes sutrikdymas, tad dvasios degradacijos produktas, kyla tik iš nežinojimu ir savo teisingumo isitikinimu. Iš vienos puses jie pavojingi, iš kitos ne.

Aš nekalbu apie vulgarų išskirtinumą tokį kaip apsinuoginimą t.t. Forumą į dieną aplanko šimtai kartais nes tūkstančiai žmonių. Dauguma jų stebi, ir skaito.
LSD pateikiau kaip pavyzdį, galima prisiėsti grybų ar durnaropių.

Vidiniai vaizdiniai filosofine prasme? Haliucinacija filosofine prasme? Žiūrint iš kokios filosofinės krypties žiūrėsi. Jei tau vidiniai vaizdiniai neša naudą tu ateityje dėl jų kilsi kaip asmenybė ar atrasi naujus reiškinius tai labai gerai. Bet jei tu turėsi problemų ir greitai nebe suvoksi kas dedasi iš viso nes būsi gydomas ir numirsi nuo dvasinių kančių tai tad  kita kalba. 
Visuomet norint filosofuoti reikia žiūrėti į ateitį. Ar susimastai dėl  savo egzistencinės ateities? Ką tu naudingo atneši visuomenei su savo vidiniais vaizdiniais?
Pilnos ligoninės žmonių kurie mato haliucinacijas ir kurie miršta kančiose. Kiti stengiasi savo išskirtinius sugebėjimus atiduoti kažkam naudingą, bet visų šių žmonių ateitis vienoda. Jie gyvena kančioje.
Tu to nori? Nenori keistis ir būti laimingu paprastu žmogumi? 

Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Paulius Rugsėjo 06, 2013, 07:40:06 pm
Reikia nuolat keistis, judėti į priekį, tobulėti, kaip tu tai darysi turi nuspręsti pats, tada ir įveiksi ligą, leotaurus gi nėra asmeninis psichologas.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 09, 2013, 06:25:08 pm
Pasikartosiu, aš mėginu objektyvizuoti savo patirtį, o ne paversti tai subjektyvia byla kuria reikia sprėsti. Vidinius vaizdinius pasirinkau kadangi, tai patirtis kurią galima objektyvizuoti , del to ji gali būti empiriškai perduota, tad ir tapti moksliniu objektu, nors ji ir atsiranda subjekte. Filosofine prasmė šia kategorija tiria Epistemologija ( Pažinimo Teorija) , tai yra kaip pažystamas pasaulis ? kas yra tikra ir netikra ? Kiek žmogus gali pažinti ši pasaulį ? ir t.t.  Aš turiu paprasta prielaida, kad vidiniai vaizdiniai gali būti pažinimo šaltinis, jeigu mintis savo prigimtimi yra abstrakti, kodel ji negali keisti savo formos i vizualia ? Jeigu idėja negali atsiskleisti abstrakčioje formoje, argi negalima prielada, kad ji pakeičia forma ( galbūt taip išsplesdamą )  tapdama vizualia. Galbūt vidiniai vaizdiniai visiškai gali būti sveikas mastymo produktas, kuomet tai tampa vizualia mastymo prielada, arba to atspindžiu. Juk tai taptu pavojinga, jeigu tai veiktu žmogaus valia ( arba kitaip stumtu į destrukciją ), o jeigu tai pasireiške sąmonėje kaip mastymo atspindys, kodel gi taip negali tapti vienu iš pažinimo šaltiniu ? Negalima taip vienareikšmiškai nurašytį šios patirties, nesveiko proto produktams. Tad aš keliu tikėtina hipotezė, ir matyt nepirmas, kad vidiniai vaizdiniai yra intelekto ( grynojo intelekto, kuomet mastoma ne apie objekta, o apie pati mastymą ) atspindžiai, ir jie turėtu del savo itensyvumo ir turinio gylio sąmonėje susilaukti didesnes svarbos, nei dabar daugelis žmonių lengva ranka juos nurašydami patalogijai.

Mat pateks žmogus su tokiom savybem i psichiatrine ligoninė, papasakoks savo patirtį, "gydytojai" išklausys,tars eilinis atvejis, visiškai nesigilindami į dalyko gylį, duos antipsichotiku, užslopins, ir žlugdys asmenybė. Teko bendrauti, su pripažinta psichiatrines ligoninės gydytoja, valdinga bronsone, nepripažystanti visai kitų žmonių ižvalgų( Logine egoiste). Suprantama, ji taip elgiasi iš nežinojimo, del savo brandaus amžiaus, mat senyvi žmones dažnai nepripažysta naujų idėjų, bet baisu net pagalvoti kiek žmonių nuo jos dar nukentės.  Tad pripažysdami, kad pasaulyje yra daugybe neimintų paslapčių, busime kur kas atviresni patirčiai ir padidinsim tikimybe svarbių atradimų galimybiai.


Žinoma, Leotaurai, visi žmonės nori būti laimingi, neišimtis ir aš. Bet del laimės reikia sunkiai dirbti ir kentėti. Beje tu palietiai laiko klausimą, aš tai manau kad vienintele laikas kuris yra, tai yra dabartis. Juk kaip ateitis ir praeitis gali būti, jeigu ateities dar nėra, o praieties jau nėra ? Naudoju pačia paprasčiausia dialektiką. Šiuolaikinėse mokyklose netgi nemoka kaip būti laike, manau ateities pažangiose mokyklose netgi turėtu būti disciplina, mokanti pažinti laiką. Iš nemokėjimo būti laike, žmogus prisidaro daug problemų, per daug gyvena praityje noredamas prikelti mirususius malonumas, ir ateityje iš baimes kad taip nieko ir netaps. Mokyklose turėtų būti destoma  teorija apie laiką. 

Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: feniksas Rugsėjo 09, 2013, 07:01:30 pm
Neįmanoma "išsiintelektualizuoti" iš psichologinių problemų. Kuo daugiau bandysi intelektualiniu būdu jas išspręsti, tuo tik didės tavo psichologinės bėdos, nes intelektas vis daugiau apkraunamas bandymu pasiekti tai, ką gali pasiekti tik atsipalaidavęs, o ne apkrautas. Žodžiu, uždaras ratas.

Tau davė tik abstrakčius patarimus, nes konkretūs patarimai įmanomi, tik tave pažįstant. Geriausia, ką gali padaryti, tai užsiimti tikslingu sportavimu (siekiant tam tikrų išsikeltų tikslų, gerai maitinantis ir treniruojant visą kūną teisingais intervalais, išsiskiria laimės ir motyvacijos hormonai, daug žmonių taip įveikė depresiją), užsiimti kvėpavimo pratimais (labai padeda smegenims), mesk idealizmą, būk daug grynam ore, stenkis sveikai maitintis (priklausomai nuo finansinių išgalių). Psichologinės bėdos neišsprendžiamos prisikuriant dar daugiau teorijų (o ypač bandant paaiškint sutrikusios vaizduotės kliedėsius, kurie atsiranda dėl vaizduotės išsiderinimo). Būtinas atsitraukimas nuo bet kokio intelektualizavimo (viskam yra saikas), tai tik tiesus kelias į beprotyną arba visišką saviizoliaciją nuo visuomenės.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Paulius Rugsėjo 09, 2013, 10:46:53 pm
va, feniksas kaip pirštu į akį. Jaunam žmogui viską susidelioti iš naujo niekada nevėlu. :)
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 10, 2013, 01:08:51 pm
O kokie pagrindiniai sveikos mitybos principai ?
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Greddy Rugsėjo 10, 2013, 01:09:56 pm
O kokie pagrindiniai sveikos mitybos principai ?

Trumpai reziumuojant, tai pirminis rodiklis būtų biologinės individualybės principas, po to eina maisto apdorojimas bei valgymo dažnumas.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Justinas999 Rugsėjo 10, 2013, 08:18:37 pm
O kokie pagrindiniai sveikos mitybos principai ?
Gera mėsa(žolę ėdančių gyvūnų preferably), kaiušiniai, fermentuoti pieno produktai , žalios daržovės, ypač kryžmalapės,  geriausiai vietiniai vaisiai.
Išmok skaičiuot kalorijas ir makroelementus. Žinot savo tikslus, nori priaugti svorio - suvalgai daugiau kalorijų nei sudegini, mesti svorį - suvalgai mažiau kalorijų nei sudegini. Pasidomėk apie Flexible  Dieting.
Jei neturi jokių metabolinių sutrikimų (diabetas), kiek kartų per dieną valgai nesvarbu. Glikeminis indeksas taip pat yra bullshit jei nesergi diabetu ar nevartoji insulino raumenų auginimo tikslais.

Kad ant bullshit neužsirautum rekomenduoju šitą pasižiūrėti:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=510-WhuGl1w[/youtube]
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 11, 2013, 12:56:53 pm
Idomus straipsnis.



2. Knowledge of the Disorder

In this, the Decade of the Brain, evidence continues to mount that viewed from an objective, or, scientific perspective, schizophrenia is a brain-based disorder. It can be best conceptualized as an imbalance in the biochemistry of the brain's neurotransmitting systems (Gershon & Rieder, 1992; Wong et. al., 1986). Studies are published with great frequency now, further establishing the neurophysiological correlates and consequences of serious mental illness. As articulated by one prominent psychiatrist, "Patients have to be taught to accept the fact that they are ill, that this is not a mystical experience but a disease - an illness that needs treatment." (Cancro, 1992).

From the viewpoint of the person with the disorder, however, the phenomenon can be very much like a mystical experience. The young psychiatrist, Carol North (1987), describes herself as being in a parallel reality or at a cosmic juncture. I (Frese, 1993a) have referred to one of my breakdowns as "cruising the cosmos." David Zelt (1981) describes himself as being "constantly in touch with the infinite and the eternal."

The nature of the disorder is that it affects the brain's thought and belief systems, it affects a person's confidence in what is truthful. Therefore, to the person who is experiencing the disorder it very much can be a mystical journey where poetic relationships and metaphorical associations dictate truth. To the person who is experiencing the disorder, these subjective experiences are very real indeed.

Therefore, while one should try to understand as much as possible about how the disorder is accompanied by biochemical irregularities, one should also understand that for the person who has the schizophrenia, it indeed can be a mystical or even a religious experience.

Often these mystical experiences can be most seductive. One has the feeling that he is having special insights and even special powers. One is no longer restricted by the rigid control of rationality. One begins engaging in what experts have called paleologic (Arieti & Brody, 1974) or parataxic thinking (Sullivan, 1953). Many consumer/survivors prefer the term, "poetic" logic.



Aš vis svarstau, kodel sizofrenija taip dažnai yra susijusi su Dievu.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: filosofas Rugsėjo 11, 2013, 04:29:46 pm
Aš vis svarstau, kodel sizofrenija taip dažnai yra susijusi su Dievu.
Nėra jokio empirinio įrodymo patvirtinančio "Dievo" egzistavimą, nėra net galimybių atlikti nors kokius mokslinius tyrimus šiuo klausimų. Leotaurus patvirtino, kad esi darvinas, tad reiškias turi baigtis visos kalbos ir nesąmones su idealizmų. Elgiesi kaip mažas vaikas kuris nenori gerti nuo kosulio vaistų, nors stipriai serga. Užteks sau pataikauti, ieškotis atmazų ir toliau leisti ligai progresuoti. Pabaig visus reikalus su idealistinėm iliuzijom ir pereik/sugrižk į realų pasaulį kol nevelu. Išsinagrinėk materialistinę filosofija, esminius gamtos mokslo darbus. Suvok, kad tik pats sau kenki tokiais išsidirbinėjimais.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 12, 2013, 01:52:35 pm
O kaip darvinas ir matematika ? Juk tai matyt pati gryniausia dialektika iš visų formų. Neturinti savyje kokiu religiniu/idealistiniu priemaišų. Šioje teorije teigiame kad skaičiavimas atliekamas žodines garsine atminties būdu, tad darvinas turėdamas maža šia sriti, atlieka tą regimosios atminties būdu ? 
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Leotaurus Rugsėjo 12, 2013, 03:18:31 pm
Filosofas yra 120 procentų teisus. Užsispyrimas ar domėjimasis vien tik savo problemomis tau kenkia. Esi suaugęs žmogus kuris nėra mažas vaikas kuris "kakoja" į kelnes ir kuriam "kakojimas" yra didžiausias pasiekimas.
 Skirk minimaliai sau laiko, bet būk tvarkingas išore ir vidumi. Keisk save ir nebijok kritiškas sau, atrask žmonių pasaulį. Mes gyvename ne sau o dėl kitų žmonių.

Darvino tipui matematinė kalba nekenkia, nes intelektas naudoja intuicija ir vaizduotę. Muzikinė profesonali veikla  kenkia volterui ir darvinui nes muzika nėra susijusi su vaizduote tiesiogiai kaip sudėtingos matematinęs sąvokos, sudėtingos sąvokos turi būti  žodinėje atmintyje bet ne muzikiniai garsai kurie traumuoja vaizduotę.  Todėl profesionalūs muzikantai darvino ir voltero tipų sveika vaizduote nespindi. Nes Darvino ir Voltero klausos sritis talpina dvigubai mažiau informacijos negu bronsono ir platono tipams. Voltero tipas pusę savo klausos zonos skiria moralės elementui.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 15, 2013, 10:24:35 am
aš vistiek tikėsiu Dievu, net jei ir visas mokslas irodytų jo nebuvima, aš vistiek juo tikėčiau. Ir man visiškai nesvarbu ką ši teoriją teigė.
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: filosofas Rugsėjo 15, 2013, 10:27:36 am
Good for you  ;)
 :D :D :D
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: Blyksns Rugsėjo 15, 2013, 10:33:32 am
kas čia juokingo ?
Antraštė: Ats: Klausimas
Parašė: filosofas Rugsėjo 15, 2013, 10:41:42 am
Tu it aklas ir kurčias naikini save ir savo psichika ir niekaip nenori pripažinti, kad tau reikai pagalbos. Čia kaip ir bet kas, kas turi priklausomybę ir vistiek spiriojasi ir aiškina, kad viskas gerai nors akivaizdu, kad ne. Nuo narkomanijos narkotikais nepagysi, kaip ir nuo betkokios priklausomybčs nepagysi, jei ir toliau vartosi ją sukėlusias priežastys.
Susitaikyk su realybe tokia, kokia ji bebūtu. Pats save pasmerski gyvenimą baigt atitinkamuose įstaiguose, jei ir toliau elgsies taip, kaip dabar. Prieš gamtą, evoliuciją nepašokinėsi, esi toks, koks esi tad ir susitaiky. Žinodamas šią galngą teoriją gali pasikeisti, susikurti pilnavertį ir prasmingą gyvenimą ir nugyventi jį puikiai.
Antraštė: Del Vaizduotės.
Parašė: Blyksns Spalio 01, 2013, 07:21:54 pm
Ši teorija sukelė man labai idomiu apmastymų. Ypatingai vienas iš teiginių kad šizofrenija yra specifines momens skilteles, teorines vaizduotės sutrikimas. Jeigu vaizduote susistemina empirinė informacija i modelį, pagal kuria individas supranta realybe, taip išeina kad realybė tera mūsų vaizduotes produktas, tad čia paliečiame viena gyliausia I.Kanto minčiu, kad daiktai, del igimtų prote laiko ir erdvės idėjų negali atsiskleisti tokie kokie yra, arba kitaip Daiktas pats savaime yra "nepaliečiamas" proto. Amžinas negalėjimas suvienyti  objekta ir subjektą. Bet šioje vietoje idomiausia tai, kad šizofreniška vaizduotė sukuria empirinėje realybe tai kas objektyviai kitiems neegzistuoja, taip išeina kad vaizduote yra tokia galinga, kad yra pajegi sukurti tokia iliuzija. Tai mane labai stebina. Bet idomiau ir tai kad I.Kantas irodė, kad tiek laikas, tiek erdvė objektyviai negzistuoja. Ar galima sakyti, kad šizofrenikai patenka į šįa transcedencinį pasaulį, kur išsitryna visi igimti vaizduotės dėsniai, formuojantis matoma realybe pagal savo dėsnius ? Ir galbūt, šizofrenikai savo vaizduotes svyravimo dėka, prisiliečia arčiau visų daiktu, nepaisant visų pasekmių ?
Antraštė: Ats: Del Vaizduotės.
Parašė: filosofas Spalio 01, 2013, 07:27:26 pm
Kiek gali ta pati per ta pati klausinėti ir teršti forumą floodindamas pasikartojančiomis temomis   >:(
Antraštė: Ats: Del Vaizduotės.
Parašė: Blyksns Spalio 01, 2013, 07:33:12 pm
Aš tiesog meginu suprasti. Man idomus jūsų apmastymai.
Antraštė: Ats: Del Vaizduotės.
Parašė: filosofas Spalio 01, 2013, 07:36:59 pm
 turi savo temą: http://forumas.tiputeorija.lt/index.php?topic=3764.0
Tad nekurk pasikartojančių temų.
Antraštė: Ats: Del Vaizduotės.
Parašė: feniksas Spalio 01, 2013, 07:39:23 pm
Ši teorija sukelė man labai idomiu apmastymų. Ypatingai vienas iš teiginių kad šizofrenija yra specifines momens skilteles, teorines vaizduotės sutrikimas. Jeigu vaizduote susistemina empirinė informacija i modelį, pagal kuria individas supranta realybe, taip išeina kad realybė tera mūsų vaizduotes produktas, tad čia paliečiame viena gyliausia I.Kanto minčiu, kad daiktai, del igimtų prote laiko ir erdvės idėjų negali atsiskleisti tokie kokie yra, arba kitaip Daiktas pats savaime yra "nepaliečiamas" proto. Amžinas negalėjimas suvienyti  objekta ir subjektą. Bet šioje vietoje idomiausia tai, kad šizofreniška vaizduotė sukuria empirinėje realybe tai kas objektyviai kitiems neegzistuoja, taip išeina kad vaizduote yra tokia galinga, kad yra pajegi sukurti tokia iliuzija. Tai mane labai stebina. Bet idomiau ir tai kad I.Kantas irodė, kad tiek laikas, tiek erdvė objektyviai negzistuoja. Ar galima sakyti, kad šizofrenikai patenka į šįa transcedencinį pasaulį, kur išsitryna visi igimti vaizduotės dėsniai, formuojantis matoma realybe pagal savo dėsnius ? Ir galbūt, šizofrenikai savo vaizduotes svyravimo dėka, prisiliečia arčiau visų daiktu, nepaisant visų pasekmių ?
Skirk filosofiją nuo mokslo. Filosofijos paskirtis tiesiog "žygiuoti" simbolių ratais, taip pat filosofija gali padėti žvelgti į tam tikrus reiškinius iš vieno ar kito kampo, bet moksle filosofijos koncepcijas (įskaitant Kantą, Hėgelį ir t.t.) tiesmukai taikyti nevalia. Šizofrenija yra vaizduotės sutrikimas, kuo labiau ji sutrikusi, tuo labiau yra su ja susijusios funkcijos sutrinka (įskaitant kalbos gamybos funkcijas, asociatyvines funkcijas ir t.t.). Akivaizdu, kad kuo labiau sutrikę aplinkos pažinimo organai, tuo prastesnis suvokimas gaunasi. Šizofrenija neduoda raktų į "gilesnį suvokimą", bet tikrai suteikia unikalią galimybę pabuvoti psichiatrinėje ligoninėje, jeigu nėra nieko daroma, kad situacija pagerėtų.
Antraštė: Ats: Del Vaizduotės.
Parašė: Blyksns Spalio 01, 2013, 07:44:05 pm
Mokslas negali gyventi be filosofinių impulsų.
Antraštė: Ats: Del Vaizduotės.
Parašė: Greddy Spalio 02, 2013, 04:11:52 pm
Ši teorija sukelė man labai idomiu apmastymų. Ypatingai vienas iš teiginių kad šizofrenija yra specifines momens skilteles, teorines vaizduotės sutrikimas. Jeigu vaizduote susistemina empirinė informacija i modelį, pagal kuria individas supranta realybe, taip išeina kad realybė tera mūsų vaizduotes produktas, tad čia paliečiame viena gyliausia I.Kanto minčiu, kad daiktai, del igimtų prote laiko ir erdvės idėjų negali atsiskleisti tokie kokie yra, arba kitaip Daiktas pats savaime yra "nepaliečiamas" proto. Amžinas negalėjimas suvienyti  objekta ir subjektą. Bet šioje vietoje idomiausia tai, kad šizofreniška vaizduotė sukuria empirinėje realybe tai kas objektyviai kitiems neegzistuoja, taip išeina kad vaizduote yra tokia galinga, kad yra pajegi sukurti tokia iliuzija. Tai mane labai stebina. Bet idomiau ir tai kad I.Kantas irodė, kad tiek laikas, tiek erdvė objektyviai negzistuoja. Ar galima sakyti, kad šizofrenikai patenka į šįa transcedencinį pasaulį, kur išsitryna visi igimti vaizduotės dėsniai, formuojantis matoma realybe pagal savo dėsnius ? Ir galbūt, šizofrenikai savo vaizduotes svyravimo dėka, prisiliečia arčiau visų daiktu, nepaisant visų pasekmių ?

Labai įdomus pastebėjimas.