Autorius Tema: Paul Rand - žymus korporacijų logotipų kūrėjas  (Skaityta 3398 kartus)

Neprisijungęs feniksas

  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 997
  • Karma: +0/-0
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
Paul Rand - žymus korporacijų logotipų kūrėjas
« Įrašytas: Rugsėjo 17, 2013, 09:22:28 pm »
Paul Rand (tikras vardas Peretz Rosenbaum) yra vienas žymiausių logotipų kūrėjų, kuris dirbo su stambiomis korporacijomis. Platono tipo.





Žymiausias jo darbas - IBM logo (atliko keitimus 1956 ir 1972 m.):



Paul Rand'o stiprioji pusė buvo ne tiek grafinis dizainas, kiek mokėjimas itin profesionaliai pateikti savo idėjas, aiškiai išdėstyti savo reikalavimus ((reikiamą darbo laiką, kainą). Aiškiai žinojo savo vertę ir buvo kategoriškas derybose.

Buvo labai brangus. Steve Jobs'as užsakė savo naujos įmonės NEXT logotipą pas Paul Rand'ą ir bandė derėtis dėl kainos ir papildomų logotipo variantų - P. Rand'as buvo neperkalbamas - 100 000 dolerių ir jokių variantų. Ištarė: aš išspręsiu tau problemą (sukursiu logotipą) ir tu man sumokėsi. Tu esi klientas, neprivalai jo naudoti, bet bet kokiu atveju man sumokėsi". Steve Jobsas sutiko. Rand'as užtruko 2 savaites.

Next logotipas (tiesa pasakius, ne pats geriausias logotipas pasaulyje):



Jo kurti logotipai (būdingas asketiškumas, minimalizmas, koncentruotumas. Dažnai jo logotipus sudaro beveik vien tipografija):

« Paskutinį kartą keitė: Spalio 29, 2013, 10:41:27 am sukūrė Leotaurus »