Autorius Tema: Apie tipų teoriją  (Skaityta 7961 kartus)

Neprisijungęs Thomas

 • Pradedantis narys
 • *
 • Įrašai: 1
 • Karma: +0/-0
  • Žiūrėti profilį
Apie tipų teoriją
« Įrašytas: Rugsėjo 20, 2014, 07:30:30 pm »
Sveiki. Tipų teorija domiuosi kokias pora savaičių, atrodo įdomu, pagrįsta, bet skaitant pagrindiniame puslapyje esančią informaciją vistiek neįkertu iki galo, todėl turiu keletą klausimų.

1. Kuo skiriasi TIPAS ir GENOTIPAS?
2. Nežinau ar pražioplinau, bet nelabai suprantu, KODĖL nėra grynų Darvino ir Voltero tipų moterų? Kodėl Darvinės priskiriamos Platono tipui, kodėl Volterės priskiriamos Linkolno tipui?
3. Rašote, kad Voltero tipo vyrai teigiamus santykius sukuria tik su kitais Volterais.  Ar Voltero tipo vyrai gali sukurti teigiamus santykius su Linkolno tipo Voltero moterimis?
4. Iš kur žinoti kada humoro jausmas yra žemas, kada vidutinis, kada aukštas?
5.Ar teorija nors kiek paplitusi už Lietuvos ribų/yra informacijos anglų k.?

Čia kol kas, dar klausimų bus, jeigu sulauksiu atsakymų.
« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjo 20, 2014, 09:01:15 pm sukūrė Thomas »

Neprisijungęs filosofas

 • Forumo siela
 • *****
 • Įrašai: 1303
 • Karma: +1/-0
  • Žiūrėti profilį
Ats: Apie tipų teoriją
« Atsakymas #1 Įrašytas: Rugsėjo 20, 2014, 08:21:30 pm »
Pasistengsiu atsakyti į iškilusius klausimus.
--

1. Trumpai tariant, teorija susideda iš genotipinės (t.y. vizualinės) ir psichologinės (tipinės) dalių. Tipas įdentifikuoja žmoguas smegenų išsivystimo sandarą, kuri determinuoja žmogaus psichologinį elgėsį, asmenybę ir t.t Genotipas nurodo žmogaus išorinius, fenotipinius bruožus. Genotipas yra paveldimas ir tiesiogiai įtakoja "tipo" smegenų išsivystimą.

2. Voltero ir darvino tipo smegenys yra išskirtinai vyriškos, moterys paveldi tik išorinius, fenotipinius bruožus (genotipą), tačiau psichologiškai, intelektine prasme yra darvino genotipo platonė arba voltero genotipo linkolnė. Kitais atvėjais genotipas ir tipas sutampa, pavyzdžiui: bronsonai atvėju tarp tipo ir genotipo egzistuoja bendrybė, platono, ramzio, nortono ir linkolno atvėju taip pat. Tačiau darvino ir voltero genotipo vyrai turi skirtingą 'tipą"(psichologinį, intelektinį smegenų išsivystymą), moterims tokia smegenų sandara yra negalima, todėl darvino getotipo moterys turi platono "tipo" smegenys, o voltero genotipo linkolnės turi grynojo linkolno "tipo" smegenys. Tai yra tiesiog gamtos, evoliucijos sukūrtas reiškinys, fenomenas.

Ši iliustracija labai tiksliai parodo genotipo paveldimumą ir galima tipo išsivystymą.


3. Teigiami santykiai tai reiškinys, kada tarp dviejų "tipų" egzistuoja idealus, "teigiamas" abipusis suvokimas, kitaip tariant tarpusavio supratimas iš pusės žodžio. Tipų santykių reiškinys yra nulemiamas, determinuojamas asmenybės elementų sutapim ir kontaktavime.

Čia plačiau aprašomi visi niuansai ir skirtumai, kas susiję su "tipų santykiais"
http://tiputeorija.lt/tipu-santykiai

Voltero tipo vyrai ir grynojo linkolno tipo ar voltero genotipo linkonės gali turėti draugiškus santykius ar artimus-romantinius santykius, tik tarpusavio suvokimas, susikalbėjimas bus "vidutinis", kitaip tariant žemesnis už teigiamą suvokimą.

4.  Visa informacija apie humoro jausmą, jo didžio skirtumus ir t.t galima pasiskaityti šiame teorijos puslapi:
http://www.tiputeorija.lt/humoro-jausmas

5. Teorija savo paplitimo prasme dar tik yra startinėje pozicijoje arba kitaip tariant kudikystės, vaikystės stadijoje, tad kol kas ji yra pateikta tik į internetinę erdvę, kituose lygmenyse, sluoksniuose jį dar nebuvo pristatyta. Teorijos puslapis anglų kalba egzistavo prieš metus, pusantrų metų, tačiau šiuo metu jis nėra aktyvus.
« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjo 20, 2014, 09:45:33 pm sukūrė filosofas »