Autorius Tema: David Nutt  (Skaityta 2688 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3852
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
David Nutt
« Įrašytas: Gruodžio 26, 2017, 09:41:15 pm »
lkoholio poveikį ir žalą daugiau nei 20 metų tyrinėjantis D. Nuttas tvirtina galintis išspręsti šią prieštarą – pasiūlyti gėrimą, suteikiantį problemas atitolinantį malonų linksmumo jausmą, tačiau nedarantį tokios žalos ir nesukeliantį priklausomybės, kaip tikras alkoholis. Jis nežalos kepenų, kraujotakos sistemos, širdies, smegenų ir kitų organų. 2013 metais tyrėjas papasakojo, kad išskyrė cheminius junginius, veikiančius panašiai kaip alkoholis, tačiau kurių neįmanoma perdozuoti. Šie junginiai, kaip ir etanolis, veikia GABA receptorius, dėl ko galvos smegenyse gaminama daugiau dopamino ir serotonino, – taip randasi malonumas dėl alkoholio vartojimo. Tačiau „sintetinio alkoholio“ poveikis bus selektyvus ir dėl to bus galima išvengti koordinacijos sutrikimo ir pagirių, teigiama Imperinio Londono koledžo svetainėje.

„Sintetinio alkoholio“ poveikis bus selektyvus ir dėl to bus galima išvengti koordinacijos sutrikimo ir pagirių
Nuttas paaiškino Guardian, kad jo sintetinis alkoholis – kaip jis pats vadina, „alkosintas“ – yra benzodiazepinų darinys – medžiagų, pasižyminčių raminančiu (sedatyviniu) poveikiu, dabar naudojamų, gydant nerimą, nemigą ir taip – narkotikų ir alkoholių vartojimo nutraukimo (abstinencijos) sindromą. Neurofarmokologas tvirtina, kad „alkosintas“ nėra raminamųjų vaistų analogas.Be to, jis tikina, kad junginio poveikį bus galima „išjungti“, tai yra, kaip mat išblaivinti žmogų.

Sintetinio alkoholio atradėjas.
Kad galėtų pardavinėti „alkosintą“, 2016 metais Nuttas įkūrė kompaniją Alcarelle, kurioje dabar dirba keli gydytoja ir farmokologai. Mokslininkai, kaip ir anksčiau, nesutinka paskelbti savo preparato sudėties. Dar žinoma, kad tyrėjai, ieškodami tinkamo, patikrino beveik šimtą junginių, ir kad yra tam tikri apribojimai: pavyzdžiui, junginio negalima naudoti vyne ar aluje, nes jis keičia gėrimų skonį. Dėl to Alcarelle preparatą planuoja pardavinėti kaip atskirą gėrimą. Kaip sako Nuttas, malonus apsvaigimo efektas su trimis pirmosiomis „alkosinto“ porcijomis (tai atitinka maždaug dviejų alkoholio kokteilių poveikiui) auga, tačiau paskui išsilygina, o tai reiškia, kad žmogus negalės „prisigerti“. Dėl šių sintetinio alkoholio savybių žmogus bus sveikesnis, sumažės krūvis socialinės tarnyboms, padidės darbingumas, o gali būti, ir sustiprins šeimas: girtuoklystė – viena iš labiausiai paplitusių skyrybų priežasčių.

Dauguma žmonių geria ne siekdami apsinuodyti ir „atsijungti“, o todėl, kad jiems patinka lengvumo pojūtis
Nuttas pabrėžia, kad dauguma žmonių geria ne siekdami apsinuodyti ir „atsijungti“, o todėl, kad jiems patinka lengvumo pojūtis. „Alkosintas“ gali jį suteikti, nesukeldamas neigiamų pasekmių. „Kodėl vienintelis suaugusiesiems vakarėliuose prieinamas gėriams privalo būti kenksmingas? – sako Alcarelle CEO Davidas Orrenas. – Taip neteisinga, ypač, kai mokslas siūlo puikią alternatyvą“.
http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/redakcijos_akiratis/S-65833/straipsnis/Sventes-be-pagiriu-kada-pasirodys-sintetinis-alkoholis