Paskutiniai įrašai

Puslapiai: [1] 2 3 ... 10
1
Tipų nustatymas / Ats: Giedrimas Jeglinskas
« Paskutinis įrašas sukūrė Leotaurus Įrašytas Gegužės 27, 2024, 08:52:02 pm »

Giedrimas Jeglinskas bronsono tipo
2
Tipų nustatymas / Giedrimas Jeglinskas
« Paskutinis įrašas sukūrė laukas Įrašytas Gegužės 15, 2024, 12:28:04 pm »
Sveiki,

koks Giedrimo Jeglinsko tipas?

3
Platono tipas / Andrejus Belousovas
« Paskutinis įrašas sukūrė Leotaurus Įrašytas Gegužės 13, 2024, 06:44:11 pm »


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį netikėtai pakeitė savo ilgametį gynybos ministrą Sergejų Šoigu niekada reikalų su kariuomene neturėjusiu ekonomistu Andrejumi Belousovu.
| Visą straipsnį galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/uzsienis/stai-kas-keicia-12-metu-pareigas-ejusi-soigu-valstybininkas-apsuptas-priesu-n1337624

https://www.lrytas.lt/pasaulis/konfliktai-ir-saugumas/2024/05/13/news/del-v-putino-atleisto-s-soigu-analitiku-zodis-atskleide-tikrasias-priezastis-31857370

4
Tipų nustatymas / Ats: A. Storovoitova
« Paskutinis įrašas sukūrė Leotaurus Įrašytas Gegužės 13, 2024, 06:15:38 pm »
Linkolno tipo Qna Starovoitova.

https://www.15min.lt/galerija/grizo-europos-bokso-cempionato-bronzos-medalininke-ana-starovoitova-337636#_

Linkolno tipo moteris gali būti psichopate, kaip Platono tipo moteris. Maža regimoji atmintis, kuri nuima jautrumą ir empatiją, ir kairiosios kaktinės srities išsijungimas.
Linkolno tipo moteris nėra silpna moteris, yra labai baisių ir agresyvių moterų, savo žiaurumu viršijančių valdingas Bronsones.
5
Tipų nustatymas / A. Storovoitova
« Paskutinis įrašas sukūrė todlas Įrašytas Gegužės 02, 2024, 03:24:26 pm »
Laba,

kokio tipo būtų?

6
Linkolno tipas / Ats: Vlada Musvydaitė-Baranauskienė
« Paskutinis įrašas sukūrė kazkas Įrašytas Balandžio 20, 2024, 09:01:59 am »
Vlada yra bronsonė.

7

Oleksandras Stanislavovyčius Syrskyj (ukr. Олександр Станіславович Сирський; g. 1965 m. liepos 26 d.) yra Ukrainos karinis pareigūnas. Laikydamas generolo pulkininko laipsnį, nuo 2024 m. vasario 8 d. eina Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vado pareigas. Anksčiau, nuo 2019 iki 2024 m., jis buvo Ukrainos Sausumos pajėgų vadas ir Bendrųjų pajėgų operacijos vadas nuo 2019 m. gegužės iki rugpjūčio.

Rusijos invazijos į Ukrainą metu Syrskyj vadovavo Kyjivo gynybai. 2022 m. rugsėjį jis vadovavo Charkivo kontrpuolimui. Vėliau jis vadovavo Bachmuto gynybai įžengus į 2023 m.Su ramzio tipo Ukrainos prezidentu.
8


Aleksandras Vasilevičius Bortnikovas (rusų k.: Алекса́ндр Васи́льевич Бо́ртников; g. 1951 m. lapkričio 15 d.) yra Rusijos žvalgybos pareigūnas, nuo 2008 m. eina Federalinės saugumo tarnybos (FSB) direktoriaus pareigas. Jis yra vienas iš galingiausių prezidento Vladimiro Putino artimiausio rato silovikų frakcijos narių. Nuo 2019 m. yra Rusijos Federacijos Herojus, taip pat laiko Armijos generolo laipsnį, kuris yra antrasis pagal svarbą naudojamas Rusijos kariuomenėje. Kai kurių ekspertų teigimu, tikėtina, kad Bortnikovas atliko pagrindinį vaidmenį Putino sprendime įsiveržti į Ukrainą 2022 m.

9
Darvino tipas / Burrhus Frederic Skinner
« Paskutinis įrašas sukūrė Leotaurus Įrašytas Kovo 26, 2024, 10:42:12 pm »


https://communities.springernature.com/posts/social-media-as-a-modern-day-skinner-box
https://www.iflscience.com/how-social-media-makes-us-act-like-lab-rats-pressing-buttons-for-rewards-58983

Burrhus Frederic Skinneris (1904 m. kovo 20 d. – 1990 m. rugpjūčio 18 d.) buvo amerikiečių psichologas, elgesio tyrinėtojas, išradėjas ir socialinis filosofas. Jis buvo Edgaro Pierco Psichologijos profesorius Harvardo universitete nuo 1958 m. iki savo atsistatydinimo 1974 m.

Laikydamas laisvą valią iliuzija, Skinneris žmogaus veiksmus matė kaip priklausomus nuo ankstesnių veiksmų pasekmių, teoriją, kurią jis apibūdino kaip stiprinimo principą: jei veiksmo pasekmės yra blogos, didelė tikimybė, kad veiksmas nebus kartojamas; jei pasekmės yra geros, veiksmo kartojimo tikimybė tampa stipresnė.

Skinneris sukūrė elgesio analizę, ypač radikalaus elgesio filosofiją, ir įkūrė eksperimentinės elgesio analizės mokyklą, eksperimentinės tyrimų psichologijos šaką. Jis taip pat naudojo operantinį kondicionavimą elgesiui stiprinti, laikydamas atsako dažnumą efektyviausiu atsako stiprumo matu. Tyrinėdamas operantinį kondicionavimą, jis išrado operantinio kondicionavimo kamerą (žinomą kaip Skinnerio dėžė), o matuodamas dažnumą – sukūrė kumuliacinį įrašytuvą. Naudodamiesi šiais įrankiais, jis ir Charlesas Fersteris sukūrė Skinnerio įtakingiausią eksperimentinį darbą, išdėstytą jų 1957 m. knygoje "Reinforcement Tvarkaraščiai".

Skinneris buvo produktyvus autorius, paskelbęs 21 knygą ir 180 straipsnių. Jis įsivaizdavo savo idėjų taikymą žmonių bendruomenės dizainui savo 1948 m. utopiniame romane „Walden Two“, o jo žmogaus elgesio analizė kulminavo 1958 m. darbe „Verbalinis elgesys“.

Skinneris, Johnas B. Watsonas ir Ivanas Pavlovas laikomi modernaus elgesio mokslo pradininkais. Atitinkamai, 2002 m. birželio apklausoje Skinneris buvo pripažintas įtakingiausiu 20 amžiaus psichologu.

B. F. Skinnerio teorija, dažniausiai vadinama operantinio kondicionavimo teorija, yra elgesio psichologijos šaka, kuri tyrinėja, kaip pasekmės, sekančios po tam tikro elgesio, gali formuoti ir pakeisti šį elgesį ateityje. Pagrindinė šios teorijos idėja yra ta, kad elgesys yra stiprinamas arba silpninamas, priklausomai nuo jo pasekmių.

Operantinis kondicionavimas: Skinnerio teorijoje operantinis kondicionavimas apibrėžiamas kaip procesas, per kurį elgesio dažnumas ar forma keičiasi dėl elgesio sekusių pasekmių. Šis procesas remiasi trimis pagrindiniais elementais:

Stiprindama pasekmė (reinforcer): Teigiamas stiprindamas yra bet koks įvykis, kuris, sekdama tam tikrą elgesį, padidina to elgesio pasikartojimo tikimybę. Pavyzdžiui, vaikui duotas saldainis už gerą elgesį. Neigiamas stiprindamas yra nemalonus stimulas, kurio pašalinimas po tam tikro elgesio taip pat padidina to elgesio pasikartojimo tikimybę. Pavyzdžiui, automobilio signalo garso nutildymas užsidėjus saugos diržą.

Baudos (punishment): Tai pasekmė, kuri mažina tam tikro elgesio pasikartojimo tikimybę. Teigiama bausmė yra nemalonaus stimulo pridėjimas (pvz., atliekant namų ruošos darbus už blogą elgesį), o neigiama bausmė – malonaus stimulo atėmimas (pvz., žaislų konfiskavimas).

Eksperimento dėžutė (Skinner box): Skinner sukūrė specialią eksperimento dėžutę, vadinamą Skinner box, kurioje galima tiksliai kontroliuoti sąlygas ir tirti elgesio keitimąsi atsakant į įvairias pasekmes. Šiose dėžutėse gyvūnams, dažniausiai balandžiams ar žiurkėms, būdavo mokoma atlikti tam tikrus veiksmus, pvz., spausti svirtį arba paspausti diską, kad gautų maisto.

Skinnerio teorija yra svarbi ne tik psichologijoje, bet ir švietime, terapijoje, versle ir kitose srityse, kurios siekia suprasti ir keisti elgesį. Jo darbai padėjo pagrindus elgesio terapijai ir elgesio modifikacijos strategijoms, kurios naudojamos įvairiose praktinėse srityse, įskaitant psichologinę pagalbą, švietimą ir organizacinį elgesį.


B. F. Skinnerio teorijos, ypač operantinio kondicionavimo principai, gali būti taikomi analizuojant elgesį socialiniuose tinkluose, nors Skinneris gyveno laikotarpiu, kai šie technologiniai įrankiai dar nebuvo sukurti. Jo idėjos apie elgesio stiprinimą ir bausmę suteikia įžvalgų, kaip skaitmeninės technologijos ir socialinės medijos veikia žmonių elgesį ir sąveikas. Čia yra keletas pagrindinių būdų, kaip Skinnerio teorijos taikomos šiuolaikiniame socialinių tinklų kontekste:

Teigiamas stiprinimas
Socialiniai tinklai veikia kaip teigiamo stiprinimo šaltiniai, pavyzdžiui, „patiktukai“, komentarai ir pasidalinimai veikia kaip atlygis už tam tikrą elgesį (pvz., įkėlus naują nuotrauką ar įrašą). Šie teigiami stiprinimai skatina vartotojus toliau dalyvauti platformose, kad gautų daugiau patvirtinimo ir dėmesio.

Neigiamas stiprinimas
Neigiamas stiprinimas socialiniuose tinkluose gali pasireikšti per įspėjimus ar pranešimus, kurie dingsta, kai vartotojas atlieka tam tikrą veiksmą. Pavyzdžiui, pranešimas apie neperskaitytą žinutę ar naują sekėją gali sukelti vartotojo veiksmą (atidaryti aplikaciją), kad šis pranešimas dingtų, taip mažinant vartotojo „nepatogumą“ ar smalsumą.

Bausmė
Nors bausmė socialiniuose tinkluose nėra taip akivaizdi kaip kitose Skinnerio teorijos srityse, ji gali pasireikšti mažesniu dėmesiu arba „patiktukų“ skaičiumi, jei turinys nesulaukia norimos reakcijos. Tai gali priversti vartotoją peržiūrėti ar keisti savo elgesį (pvz., keisti turinio tipą ar mažiau dažnai jį paskelbti).

Priklausomybė ir pakartotinis elgesys
Operantinio kondicionavimo teorija taip pat paaiškina, kaip formuojasi elgesio modeliai, kurie gali lemti priklausomybę nuo socialinių tinklų. Teigiami stiprinimai (pvz., socialinio patvirtinimo gavimas) ir neigiami stiprinimai (pvz., nepatogumo mažinimas, pašalinant pranešimo ženklelį) skatina vartotojus kartoti tam tikrus elgesius, pvz., reguliariai tikrinti savo socialinius tinklus.

Žinutės ir turinys kaip kontroliuojamos stimuliacijos
Skinnerio teorija apie diskriminacinę stimuliaciją ir kontekstinius ženklus gali būti pritaikyta suprantant, kaip tam tikri turinio tipai ar pranešimai socialiniuose tinkluose gali skatinti vartotojus veikti tam tikru būdu, pavyzdžiui, dalyvauti apklausose, reaguoti į skubias žinutes arba sekti nuorodas.

Nors Skinnerio teorijos nebuvo sukurtos su šiuolaikinėmis technologijomis mintyje, jos principai suteikia vertingų įžvalgų apie tai, kaip ir kodėl socialinės medijos veikia mūsų elgesį. Prieš tęsiant, verta paminėti, kad socialinių tinklų platformos yra sukuriamos taip, kad maksimaliai išnaudotų Skinnerio aprašytus elgesio stiprinimo principus, skatindamos vartotojus ilgiau išlikti jų aplinkoje ir skatinti tam tikrą elgesį.

Sisteminė paskatų integracija
Socialiniai tinklai integruoja įvairias paskatas (pvz., virtualius apdovanojimus, ženklelius, reitingus), kurie veikia kaip teigiamas stiprinimas už vartotojų įsitraukimą ir aktyvumą. Tai skatina vartotojus toliau dalyvauti ir konkuruoti dėl dėmesio bei pripažinimo, kartojant elgesį, kuris buvo anksčiau sustiprintas.

Pritaikymas ir personalizacija
Skinnerio principai taip pat gali būti matomi socialinių tinklų pritaikymo ir personalizacijos strategijose. Algoritmai mokosi iš vartotojų elgesio ir teikia turinį, kuris yra labiau tinkamas ir įdomus konkrečiam asmeniui, taip veikdami kaip teigiamas stiprinimas, kad vartotojas toliau veiktų norimais būdais.

Socialinis mokymasis ir modeliavimas
Nors tiesiogiai ne Skinnerio teorijos dalis, socialinis mokymasis, kuris vyksta stebint kitų elgesį socialiniuose tinkluose ir jo pasekmes, taip pat susijęs su elgesio psichologija. Matydami, kad tam tikras turinys ar elgesys sulaukia teigiamo stiprinimo (pvz., didelis „patiktukų“ skaičius, teigiami komentarai), vartotojai yra linkę imituoti šį elgesį, tikėdamiesi panašių rezultatų.

Iššūkiai ir problemos
Nors Skinnerio teorijos suteikia supratimą apie tai, kaip veikia socialiniai tinklai, jos taip pat atskleidžia tam tikras problemas. Vartotojai gali tapti pernelyg priklausomi nuo teigiamo stiprinimo, kurį suteikia socialiniai tinklai, o tai gali lemti nuolatinės patvirtinimo paieškas, savivertės problemų atsiradimą ir netgi elgesio priklausomybę. Be to, nuolatinis dėmesio ir paskatinimo siekimas gali turėti neigiamų pasekmių asmenų savijautai ir psichologinei gerovei.10
Platono tipas / Alicia Brännback
« Paskutinis įrašas sukūrė Leotaurus Įrašytas Kovo 10, 2024, 05:38:52 pm »


Alicia Brännback (gimusi 2000 m. rugpjūčio 28 d.) yra švedų taekvondo atletė ir 2023 m. Europos Pumsė čempionato bronzos medalistė.


Brännback pradėjo praktikuoti korėjiečių kovos meną taekvondo būdama penkerių metų ir dalyvavo savo pirmose tarptautinėse varžybose 2015 m. Jaunimo grupėje ji varžėsi Europos čempionatuose 2015 m. ir Pasaulio čempionatuose 2016 m. 2017 m. ji užėmė 6-ąją vietą Pasaulio čempionate porų varžybose (vienas berniukas ir viena mergaitė) tradiciniame pumsėje. 2018 m. ji pradėjo varžytis suaugusiųjų grupėje ir dalyvavo Pasaulio čempionate Taipėjuje.

2019 m. ji varžėsi Europos paplūdimio čempionatuose Antalijoje ir laimėjo sidabro medalį moterų tradiciniame pumsės varžybose. Ji dalyvavo 2020 m. Pasaulio čempionate ir 2021 m. Europos čempionatuose.

Brännback 2022 m. laimėjo sidabro medalį pirmajame Taekvondo Pumsės Europos taurės čempionate ir taip kvalifikavosi į 2023 m. Europos čempionatus. 2023 m., pralaimėjusi pusfinalyje Danijos atstovei Evai Sandersen, ji iškovojo bronzos medalį moterų Atskirtoje Pumsėje Europos čempionate Innsbruke.
Puslapiai: [1] 2 3 ... 10