Viskas apie smegenis > Smegenys

Japonų mokslininkai sukūrė čirškiančią kaip paukštis pelę

(1/2) > >>

feniksas:

Japonų mokslininkai atliko pirmuosius žingsnius evoliucinių mutacijų stebėjimo linkme. Kaip praneša Gruodžio 21 d. naujienų tinklalapiai, japonų Osakos universiteto mokslininkams pavyko sukurti panašiai kaip paukštis čirškiančią pelę. Jie genetiškai modifikavo peles, kurios turi didesnę tikimybę įvykti DNR klaidingoms kopijoms ir genetinėms mutacijoms. Tuomet sukryžmino šias peles norėdami stebėti iš šių pelių gimusių naujų kartų mutacijas ir kas iš to išeis. Jie tikrino vieną po kitos gimusias naujas peles ir rado panašiai kaip paukštis čirškiančią pelę.

Taip pat kai kurios pelės gimė mažesnėmis galūnėmis ir pakitusiomis uodegomis. Kaip mokslinio projekto vadovas Arikuni Uchimura pabrėždamas, kad mutacijos yra pagrindinė evoliucijos vedamoji jėga, sakė, jog jie tikėjosi gauti naujų formų gyvūnus, tačiau ši "dainuojanti" pelė iš išvaizdos nesiskiria nuo normalių pelių. Šiuo metu jie išvedė jau 100 "dainuojančių" pelių tolimesniam tyrimum, bandydami stebėti kalbos vystymosi mechanizmus.

Daugiau galima pasiskaityti čia: dailymail.co.uk


Vadovaujantis projektui bronsono tipo mokslininkas Arikuni Uchimura. Kiek žiūrėjau visi likę projekte dalyvavę mokslininkai irgi bronsono tipo.

ČIa galima pamatyti šių mokslininkų išvestą "dainuojančią" pelę:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yLu37VvCozw[/youtube]

Leotaurus:
Panašu, kad darė eksperimentus su genais ir sukūrė balso mutacijas. Tik klausymas, ar tos pelės išgyventų natūralioje aplinkoje? Pagal Č. Darvino dėsnius išlieka tik tos formos kurios geriausiai prisitaiko. Gyvūnai turi primityvius garsus kurie išreiškia kažkokią būseną. Ar tos naujai išvestos pelės galės perduoti šią būseną? Gali būti, kad evoliucijos eigoje praloš savo gentainiams.

feniksas:
Taip, tai eksperimentas su genais, bet ne tiesioginis, nes jie nekontroliavo visiškai mutacijų proceso (ir net nežinojo kokie pakitimai įvyks pelėms), tiesiog labai padidino genetiškai mutacijų tikimybę. Na tokios pelės žinoma, kad natūralioje aplinkoje (pvz. laukymėje) niekaip negalėtų pritaikyti šio naujo "sugebėjimo" ir tai tik paverstų jas lengvu grobiu plėšrūnams, nes tas čirškimas labai garsus. Evoliucija dėl to ir yra ilgas procesas, nes kol atsisijoja rūšys su naujais mutaciniais pakitimais, kurie iš tikro padeda prisitaikyti geriau prie aplinkos, o ne kenkia, praeina labai daug laiko..

Leotaurus:
Būna atradimų per atsitiktinumą. Jodo skystį atrado katinas praėjęs per chemiko tirpalus. Bronsono tipo atradimai nėra tokie kaip Linkolno. Atsitiktinis ieškojimas yra burimas, kurio rezultatai yra neaiškūs. Teoretikas pirma teorija sukuria galvoje paskui ją tiksliai atkartoja praktikoje.
Mažai mes kalbame apie smegenis reikėtų daugiau  ;D

feniksas:
Na tiek Lietuvoje (dar Lietuvoj labai daug platonų mokslininkų) tiek kitur bronsonai sėkmingai darbuojasi moksle, tik galbūt turi mažesnį sugebėjimą atrasti visiškai naujus dalykus, o ne tobulinti jau esančius. Manau, kad bronsonas gali turėti lygiai tokius pat sugebėjimus sisteminti teorijas galvoje (labai tokie dalykai dar priklauso nuo individualaus vaizduotės lavinimo), manau esminis trūkumas bronsono tėra nesugėjimas daryti atradimų visiškai naujose srityse. Nes būtent "teoriniai" tipai lenkia naujų patentų bei atradimų srityje, bet kiti tipai labai daug prisideda prie tų išradimų vystymo, kartais net geriau negu teoriniai tipai (pvz.: dauguma japonų mokslininkų robotikoje ir t.t.).

Navigacija

[0] Pranešimų sąrašas

[#] Kitas puslapis

Eiti į pilną versiją