Autorius Tema: Martynas Girulis  (Skaityta 3119 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3854
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Martynas Girulis
« Įrašytas: Balandžio 15, 2014, 08:39:39 am »

Pirmasis lietuvis, kuriam teks ištverti sudėtingą ir brangią operaciją Austrijoje ir atsibusti turint išskirtinį bioninį rankos protezą, prie savo svajonės priartės balandžio mėnesį. Tai bus vienuoliktoji operacija, akylai stebima ne tik medikų, bet ir apie medicinos pasiekimus rašančių žurnalistų. Mociškių kaime gyvenantį Martyną Girulį, kuris pats internete susirado šią naujovę, neramina tik tai, kad bioninei rankai turėti dar trūksta 200 tūkst. litų.

Abiejų rankų nuo gimimo nevaldantis dvidešimt vienerių jaunuolis nesibaimina, kad dešinę ranką teks amputuoti iki alkūnės – protezas leis atlikti net ir didelio kruopštumo reikalaujančius darbus. Įgimta liga, artogripoze, kuri pažeidė pečių, alkūnių, riešų, čiurnų raumenis, paralyžiavo ir beveik užkirto galimybę vaikščioti, sergantis lietuvis ištvėrė jau vienuolika operacijų, trukusių po septynias ar daugiau valandų. Jo ranka rengiama protezuoti, jei sudėtingos operacijos pavyks, M. Girulis taps trečiuoju žmogumi pasaulyje, kuris turės nuimamą rankos protezą, įkraunamą prijungus prie energijos šaltinio, valdomą smegenų impulsais.

Kai turės ranką, kurią galės valdyti, jis ketina baigti mokslus ir susirasti darbą.

„Teko matyti Austrijoje bioninę ranką turintį žmogų, kuris sugrįžo į normalų gyvenimą, – Alfa.lt pasakojo vaikinas, ir pats norintis grįžti į savimi sugebančių pasirūpinti žmonių gretas. – Nors likimas mane paženklino, nenuleidžiu rankų, nors dideli pinigai labai baugina.“

Balandžio mėnesį įvyksianti operacija bus išskirtinė modernių technologijų pritaikymu. Vaikiną operavęs profesorius Oskaras Aszmannas neslėpė, kad mažai kas pasiryžta tokioms operacijoms, šios prieinamos tik sukaupusiems nemenkas lėšas ir nepristingantiems kantrybės. M. Giruliui tenka nemažai ištverti, bet jis tam pasiryžęs.

„Pirmiausia, turėdamas bioninę ranką, norėčiau savimi pasirūpinti, būti nepriklausomas, svajoju, turbūt kaip ir kiekvienas iš mūsų, būti savarankiškas. Svajoju pasijusti naudingas visuomenei. Norėčiau įsteigti neįgaliųjų klubą, padėti panašaus likimo žmonėms.

Mano atvejis išskirtinis tuo, kad ranka nuo gimimo neįgali, dėl to ir rankos protezas žymiai brangesnis. O jeigu žmogus praranda ranką avarijoje, bioninę ranką jam nusipirkti būtų tikrai pigiau“, – savo planus ir protezų kainų skirtumus aiškino vaikinas.

Nuo gimimo retą negalią turintis M. Girulis vaikystėje nuolat buvo sugipsuotas, rankos sutvirtintos langetėmis. Rankų vaikas nevaldė, o vaikščiojo išoriniais į vidų persuktų kojų pėdų kraštais. Bet atkaklumo jam nestigo: būdamas ketverių jau mokėjo apsitarnauti – koja sau prie veido pakeldavo ir pyragaitį, ir porciją ledų. Nors gydytojai tvirtino, kad vaikas tikriausiai nevaikščios, padedant švedų ir lietuvių labdaros organizacijai „Tikėjimas, viltis, meilė“, po kelių operacijų jis jau galėjo žengti pirmuosius žingsnius. Augino ir kitą svajonę – turėti bent vieną ranką, pats išmoko dirbti kompiuteriu: koją pasidėdavo ant kėdės, ja pakeldavo kairę ranką ir pirštais valdė kompiuterį.

Iki šiol bioninės rankos buvo transplantuotos keletui žmonių po rankų traumų. Lietuvis bus pirmasis žmogus pasaulyje, kuriam bioninė ranka bus transplantuota amputavus neįgalią ranką – jam teks išmokti ją valdyti nuo pradžių.

M. Girulio tėvai, siekdami padėti vaikui, pardavė savo ūkį, tačiau lėšų operacijai trūko, todėl buvo įkurtas paramos fondas. Martynas kreipėsi pagalbos į visus geros valios žmones, prašydamas paramos – atsiliepė šimtai geros valios žmonių Lietuvoje, pora labdaros fondų Lietuvoje ir Švedijoje. Šis rankos protezas kainuoja apie 70 tūkst. eurų (apie 240 tūkst. litų).

Skaitykite daugiau: Bioninę ranką turėsiantis lietuvis svajoja susirasti darbą | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/15620178/bionine-ranka-turesiantis-lietuvis-svajoja-susirasti-darba#.U0zGBVcsF-8#ixzz2yvlhziwU



« Paskutinį kartą keitė: Balandžio 15, 2014, 08:41:12 am sukūrė Leotaurus »