Autorius Tema: Migdomieji: skamba rimti perspėjimai dėl jų poveikio  (Skaityta 7133 kartus)

Neprisijungęs Leotaurus

  • Administrator
  • Forumo siela
  • *****
  • Įrašai: 3852
  • Karma: +0/-0
  • Lytis: Vyras
  • Darvinas
    • Žiūrėti profilį
    • Tipų teorija
Migdomieji: skamba rimti perspėjimai dėl jų poveikio
« Įrašytas: Rugsėjo 23, 2014, 03:42:45 pm »


Receptiniai migdomieji, kuriuos vartoja daugiau kaip 1 mln. britų, gali sukelti silpnaprotystę, rodo tyrimas.

Piliulės, priklausančios benzodiazepinų grupei, Alzheimerio ligos riziką padidina 50 proc., rašo dailymail.co.uk.

Pacientams, kurie vartoja šias piliules ilgiau kaip šešis mėnesius, šios ligos rizika padidėja net 80 proc.

Mokslininkai sako, kad šių vaistų vartojimą reikėtų nutraukti po trijų mėnesių.

Minėtai vaistų grupei priklauso temazepamas ir diazepamas, kurie paprastai išrašomi esant nervinei įtampai ir miego sutrikimams.

Šiuos preparatus vartoja apie 1,5 mln. britų, daugiausia vyresni kaip 65 metų.

Prancūzijos ir Kanados mokslininkai ištyrė 8 980 žmonių, sulaukusių 66 metų ir daugiau. 1796 iš jų sirgo Alzheimerio liga. Mokslininkai žiūrėjo, ar jie vartojo benzodiazepinus ir kaip dažnai.

Pacientai, kurie vartojo šiuos vaistus ilgą laiką, Alzheimerio liga susirgdavo 51 proc. dažniau negu tie žmonės, kurie jų niekada nevartojo.

Kuo ilgiau pacientai vartodavo šiuos preparatus, tuo Alzheimerio ligos rizika būdavo didesnė, rodo tyrimas, kuris skelbiamas žurnale BMJ.

Jei žmogus vartoja šiuos vaistus nuo trijų iki šešių mėnesių, rizika susirgti Alzheimerio liga siekia 32 proc., jei ilgiau kaip šešis mėnesius – rizika padidėja iki 84 proc.

Bordo ir Monrealio universitetų mokslininkai rašė: „Mūsų tyrimas sustiprino įtarimus dėl benzodiazepinų vartotojams padidėjusios Alzheimerio tipo silpnaprotystės rizikos“.

„Mūsų tyrimo rezultatai yra labai svarbūs visuomenės sveikatai, ypač turint galvoje, kiek daug vyresnio amžiaus žmonių vartoja benzodiazepinus, ir kaip plačiai išsivysčiusiose šalyse paplitusi silpnaprotystė“.

Benzodiazepinų grupės vaistus galima įsigyti tik su gydytojo receptu. Šie vaistai pakeičia būdą, kuriuo signalai perduodami smegenims, ir tai turi raminantį poveikį.

Tačiau mokslininkai įtaria, kad jie gali kenkti smegenų cheminėms medžiagoms, vadinamoms neuromediatoriais. Tai gali sukelti silpnaprotystę.

Naujausias tyrimas patvirtina 2012 metais paskelbtą Harvardo akademikų studiją, kuri taip pat nustatė, kad šios piliulės Alzheimerio ligos pavojų padidina iki 50 proc.

Kiti ekspertai pažymi, kad miego sutrikimai ir nervinė įtampa dažnai tampa ankstyvaisiais silpnaprotystės simptomais. Taigi Alzheimerio liga jiems išsivysto bet kokiu atveju, net jei jie nevartoja minėtų vaistų.

Daktaras Ericas Karranas iš organizacijos „Alzheimer’s Research UK“ sakė: „Vienas šios studijos ribotumų yra tas, kad benzodiazepinai gydo tokius simptomus kaip nervinė įtampa ir miego sutrikimai, kurie gali būti ankstyvieji Alzheimerio ligos ženklai“.

„Tarp šalutinio benzodiazepinų poveikio yra atminties problemos, taigi tokiuose tyrimuose kaip šis sudėtinga nustatyti tikrąsias priežastis ir pasekmes“.

Psichinės sveikatos labdaros fondo SANE vadovė Marjorie Wallace teigė: „Gydytojai jau žino potencialias grėsmes, taigi mums nereikia patekti į spąstus, įspėjant tuos pacientus, kuriems benzodiazepinai suteikia palengvėjimą nuo nepakeliamos įtampos, nemigos ir panikos priepuolių“.

„Labai svarbu, kad žmonės žinotų, jog staigiai nutraukus šių vaistų vartojimą, gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis. Visus, turinčius abejonių, raginame pasikalbėti su savo gydytoju“.



http://www.delfi.lt/news/daily/health/migdomieji-skamba-rimti-perspejimai-del-ju-poveikio.d?id=65804314#ixzz3E8sZimrb

« Paskutinį kartą keitė: Rugsėjo 23, 2014, 03:44:50 pm sukūrė Leotaurus »