Tipų teorija > Įvairenybės

Vaikų susilaukti negalinti vegetarė pradėjusi valgyti mėsą pagimdė trynukus

<< < (11/11)

mendoza:
nu zinok bandziau cia kuria vasara menesi but veganu tai galvojau kad uzsileksiu, temperatura kildavo nezmoniskai, sirdi musdavo. reikia atsimint kas tinka vienam, tas netinka kitam. be to patys vegetarai rasydami tokius argumentus kazi ar patys tiki kad zmones gali be mesos gyvent.

filosofas:
Dėkui, už pasidalinta info Greddy.
--
Aš pats pagrindę maitinuosi paukštiena, žuvies ir jūrų produktais, kiaulienai ir jautienai didelio potraukio nejaučiu. Taip pat dažnai į racioną įeina "balti" ir nesaldinti pieno produktai. Įvairios daržovės (tik cukinijas, morkas, kalafijorus dažnai patroškinu). Saikingai suvalgau vaisių. Stengiuosi minimaliai naudoti grudinius, konditeriją ir t.t. Patebėjau, kad nuo batono, duonos ir pnš. maisto dažnai jaučiasi pilnumo jausmas, bloga savijauta ir pnš. Taip pat iš ankščiau būdavo, kad suvalgius daugiau saldumynų ar suvartojus kakavos/arbatos  su cukrumį, skaudėdavo galvą ir pnš. Tad stengiuosi gerti tik vandenį. Alkoholio ar kitokių svaigalų nenaudojų.
--
Iškilę klausimai:
Kiaušinius virdavau iki 3 min, o šiaip įprastai valgydavau žalius, plaktus, kartu su gliukoze.
Jei nepaslaptis tu tuos kaiušinius su gliukoze ruoši panašiu principu, kaip "kogel mogel"  :D , t.y. įmuši į puodelį kiaušinį su viskuo(trynys, baltymas) tada įdedi kelis šaukštus gliukozes ir viską suplaki? Kokios rūšies gliukozę naudoji?

Laikas tikrai duoda savo patirtį, ir kažko laikantis, nesvarbu, ar tai būtų mitybą, ar kokios kvėpavimo metodikos, tu paprasčiausiai suvoki, kad gali maitintis dar kitaip.
kokias kvepavimo metodikas naudoji? Jos labiau orientuotos į diafragmos, plaučių, pilvo raumenų stiprinimą ar nervų sisemos stiprinimą.

 Semitinis kūno sudėjimas, priešingai negu mongolinis ar afrikinis, turi polinkį į katabolinį/ketogeninį disbalansą. Tai reiškia, kad organizmas nėra linkęs kaupti maisto medžiagų, atitinkamai tas pasireiškia sunkiau priaugančiu svoriu ir greitesniu jo kritimu.
Gal vėlgi viskas priklauso nuo biologinės individualybės, t.y esu pastebėjas tu pačių semitinio sudėjimo žmonių kuriu (fenotipine prasme) kūno tipai savotiškai "endomorfiniai", t.y. gan lengvai kaupia antsvorį. Aš pats jei tik daugiau pavalgau ir mažiau pajudu, kaip mat priaugu papildomų kg.

Leotaurus:
Gyvūnai turi racionalią mitybą dėl nesugebėjimo "pagerinti" maisto ir gebėjimo jo neturėti perteklių.
Mitybosa tikslas yra:
1) Gauti medžiagų kurios aprūpina organizmą ir jo organus.
2) Maitintis taip, kad būtų maži senėjimo procesai.
3) Maistas turi suteikti jėgų.
4) Maistas neturi sukelti ligų.
5) Mitybos efektas turi būti ilgalaikis.

Maistas yra sunkus išbandymas organizmo ypatingai imuninei sistemai, nes naudoja imuninę sistemą, todėl esant uždegimui geriausias maistas yra vanduo iki to momento kai uždegimas praeina ir atsiranda didelis apetitas.

Mityba reikia derinti su aktyvia veikla, tuomet gerėja maisto įsisavinimas, savijauta. Sportas ir sveikas maistas didina ištvermę tą reiškinį praktiškai išbandžiau.

Asmeniškai stengiuosi valgyti daug nevirtų vaisių ir daržovių gerti daug vandens.


Greddy:
Sorry už didelį "lag'ą" :)


--- Citata ---Jei nepaslaptis tu tuos kaiušinius su gliukoze ruoši panašiu principu, kaip "kogel mogel"  :D , t.y. įmuši į puodelį kiaušinį su viskuo(trynys, baltymas) tada įdedi kelis šaukštus gliukozes ir viską suplaki? Kokios rūšies gliukozę naudoji?
--- Baigti citatą ---

Šiaip dažniausiai naudodavau tik trynį. Į dubenėlį arba puodelį įmesdavau 3-4 trynius, įberdavau gliukozės, grietinėlės, jei turiu - glicerolio, drožlių ir su mikseriu tiesiog suplakdavau. Naudodavau paprastą maistinė gliukozę, "Skanėja" firmos.


--- Citata ---kokias kvepavimo metodikas naudoji? Jos labiau orientuotos į diafragmos, plaučių, pilvo raumenų stiprinimą ar nervų sisemos stiprinimą.

--- Baigti citatą ---


Aš ten turėjau minty, kad apskritai kažką darant įgauni tam tikros patirties ir į viską ką darei, pradedi žėti vėl kiek kitaip. Nebūtina daryti kažko pagal kažką, nebūtina daryti visko griežtai (bet esant stipriems organizmo disbalansams - griežtumas, struktūra ir discplinuotas tam tikro rėžimo laikymasis yra būtina sąlyga pageidaujamų pokyčių atsiradimui). Su kvėpavimo pratimais nėra viskas taip paprasta. Visų pirma, reikia žinoti savo CO2 ir O2 santykį, kvėpavimo dažnumą bei šarmų-rūgščių balansą. Kitu atveju, "profilaktiškas" kvėpavimo retinimas arba kvapo sulaikymas gali pridaryti nelabai malonių "naujienų".


--- Citata ---Gal vėlgi viskas priklauso nuo biologinės individualybės, t.y esu pastebėjas tu pačių semitinio sudėjimo žmonių kuriu (fenotipine prasme) kūno tipai savotiškai "endomorfiniai", t.y. gan lengvai kaupia antsvorį. Aš pats jei tik daugiau pavalgau ir mažiau pajudu, kaip mat priaugu papildomų kg.
--- Baigti citatą ---

Be abejo, kad biologinė individualybė yra svarbiausias kantas, tačiau ji irgi yra suformuota tam tikros aplinkos įtakos ir spaudimo. Labai svarbu, kaip žmogus gyveno vaikystėje: susiformuoja nervų sistemos polinkiai, kurie gali būt slopinimo ir aktyvinimo. Pavyzdžiui, tas pats semitinis sudėjimas, vienas individas gali būti augęs aplinkoje, kuri stimuliavo parasimpatinę(anabolinę/kaupimo/prisotinimo) nervų sistemą, todėl ateityje taip ir gaunasi, kad svoris auga labai greitai, neįdedant jokių pastangų. Bet imant plačiuoju populiacijos lyginimu, semitiniai sudėjimai yra labai aiškiai linkę į ketogeninius disbalansus. Pavyzdys iš mano šeimos: trys volterai(aš, tėtis ir mano brolis), visi esam iš prigimties liesi, o motina bronsonė - linkusi į greitą svorio kaupimą. Tai vat. :)

filosofas:
Dėkui, už pasidalinta info.

"profilaktiškas" kvėpavimo retinimas arba kvapo sulaikymas gali pridaryti nelabai malonių "naujienų".
Būtu smagu, jei kada kai turėsi daugiau laisvo laiko pasidalintum daugiau info apie tokius biologinius, žmogaus organizmo "hack'us" ir šiaip info. Tai yra ko reikėtu vengt ir atvirkščiai kokia veikia yra naudinga palaikant bent jau optimalia sveikatą ir t.t

Navigacija

[0] Pranešimų sąrašas

[*] Ankstesnis puslapis

Eiti į pilną versiją