Autorius Tema: Pilates ir Kalanetika  (Skaityta 17751 kartus)

Neprisijungęs Zoja

  • Pradedantis narys
  • *
  • Įrašai: 82
  • Karma: +0/-0
  • Platonė
    • Žiūrėti profilį
Pilates ir Kalanetika
« Įrašytas: Spalio 11, 2013, 03:19:38 pm »
Kalanetika

Metodo autorė – amerikietė Callan Pinckney. Kalanetika gimė apie 1980 m. JAV. Ko gero, pagrindinė šios mankštos išpopuliarėjimo priežastis – pačios Callan pavyzdys: 47 m. ji atrodė taip, kaip daugelis 18-mečių galėtų tik pavydėti! Kentusi įgimtas nugaros išvaržos ir kojų deformacijos problemas, Callan sprendimą atrado vaikystėje pamėgtoje baleto salėje. Kalanetika – tai lyg šokėjų mankšta. Joje rasime jėgos treniruočių, jogos, baleto pratimų. Tai žemo intensyvumo, lėto tempo mankšta. Treniruotės paskirtis – stiprinti raumenis, ugdyti lankstumą, taisyklingą laikyseną.

Callan Pinckney:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vNqe6o1nzPY&feature=player_embedded[/youtube]

Pilates

„Pilates” treniruotes 1920 m. Vokietijoje sukūrė Joseph Pilates. Populiarumo priežastis – Joseph’o pavyzdys: net būdamas 70 metų jis pozuodavo dailininkams, stebindamas visus savo jaunatvišku kūnu! Vaikystėje sirgęs astma, kaulų deformacijomis ir raumenų distrofija, negalavimus ėmėsi gydyti psichologija ir raumenų treniruotėmis. Jogos, ZEN meditacijos, kovos menų ir Josepho gimnastikos, nardymo ir net bokso žinių pagrindu gimė unikali mankštos pratimų serija, darniai apjungusi protą ir kūną.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1g3dPWBuOQ8[/youtube]
Joseph Pilates:Galima sakyti "minko"  :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oAKf77cbYu8[/youtube]

Iš patirties galiu pasakyti, kad tai puikios treniruotės pradedantiesiems sporte, jos padeda pažinti kūną, su juo "susidraugauti". Treniruotės nevargina ir nealina, ypač tinka tiems, kas turi fizinių sutrikimų ar negalavimų ir galvojantiems, kad dėl to "negali užsiimti sportu".