Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Temos - Leotaurus

Puslapiai: [1] 2 3 ... 65
1
Platono tipas / Andrejus Belousovas
« Įrašytas: Gegužės 13, 2024, 06:44:11 pm »


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį netikėtai pakeitė savo ilgametį gynybos ministrą Sergejų Šoigu niekada reikalų su kariuomene neturėjusiu ekonomistu Andrejumi Belousovu.
| Visą straipsnį galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/uzsienis/stai-kas-keicia-12-metu-pareigas-ejusi-soigu-valstybininkas-apsuptas-priesu-n1337624

https://www.lrytas.lt/pasaulis/konfliktai-ir-saugumas/2024/05/13/news/del-v-putino-atleisto-s-soigu-analitiku-zodis-atskleide-tikrasias-priezastis-31857370


2

Oleksandras Stanislavovyčius Syrskyj (ukr. Олександр Станіславович Сирський; g. 1965 m. liepos 26 d.) yra Ukrainos karinis pareigūnas. Laikydamas generolo pulkininko laipsnį, nuo 2024 m. vasario 8 d. eina Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vado pareigas. Anksčiau, nuo 2019 iki 2024 m., jis buvo Ukrainos Sausumos pajėgų vadas ir Bendrųjų pajėgų operacijos vadas nuo 2019 m. gegužės iki rugpjūčio.

Rusijos invazijos į Ukrainą metu Syrskyj vadovavo Kyjivo gynybai. 2022 m. rugsėjį jis vadovavo Charkivo kontrpuolimui. Vėliau jis vadovavo Bachmuto gynybai įžengus į 2023 m.Su ramzio tipo Ukrainos prezidentu.

3


Aleksandras Vasilevičius Bortnikovas (rusų k.: Алекса́ндр Васи́льевич Бо́ртников; g. 1951 m. lapkričio 15 d.) yra Rusijos žvalgybos pareigūnas, nuo 2008 m. eina Federalinės saugumo tarnybos (FSB) direktoriaus pareigas. Jis yra vienas iš galingiausių prezidento Vladimiro Putino artimiausio rato silovikų frakcijos narių. Nuo 2019 m. yra Rusijos Federacijos Herojus, taip pat laiko Armijos generolo laipsnį, kuris yra antrasis pagal svarbą naudojamas Rusijos kariuomenėje. Kai kurių ekspertų teigimu, tikėtina, kad Bortnikovas atliko pagrindinį vaidmenį Putino sprendime įsiveržti į Ukrainą 2022 m.


4
Darvino tipas / Burrhus Frederic Skinner
« Įrašytas: Kovo 26, 2024, 10:42:12 pm »


https://communities.springernature.com/posts/social-media-as-a-modern-day-skinner-box
https://www.iflscience.com/how-social-media-makes-us-act-like-lab-rats-pressing-buttons-for-rewards-58983

Burrhus Frederic Skinneris (1904 m. kovo 20 d. – 1990 m. rugpjūčio 18 d.) buvo amerikiečių psichologas, elgesio tyrinėtojas, išradėjas ir socialinis filosofas. Jis buvo Edgaro Pierco Psichologijos profesorius Harvardo universitete nuo 1958 m. iki savo atsistatydinimo 1974 m.

Laikydamas laisvą valią iliuzija, Skinneris žmogaus veiksmus matė kaip priklausomus nuo ankstesnių veiksmų pasekmių, teoriją, kurią jis apibūdino kaip stiprinimo principą: jei veiksmo pasekmės yra blogos, didelė tikimybė, kad veiksmas nebus kartojamas; jei pasekmės yra geros, veiksmo kartojimo tikimybė tampa stipresnė.

Skinneris sukūrė elgesio analizę, ypač radikalaus elgesio filosofiją, ir įkūrė eksperimentinės elgesio analizės mokyklą, eksperimentinės tyrimų psichologijos šaką. Jis taip pat naudojo operantinį kondicionavimą elgesiui stiprinti, laikydamas atsako dažnumą efektyviausiu atsako stiprumo matu. Tyrinėdamas operantinį kondicionavimą, jis išrado operantinio kondicionavimo kamerą (žinomą kaip Skinnerio dėžė), o matuodamas dažnumą – sukūrė kumuliacinį įrašytuvą. Naudodamiesi šiais įrankiais, jis ir Charlesas Fersteris sukūrė Skinnerio įtakingiausią eksperimentinį darbą, išdėstytą jų 1957 m. knygoje "Reinforcement Tvarkaraščiai".

Skinneris buvo produktyvus autorius, paskelbęs 21 knygą ir 180 straipsnių. Jis įsivaizdavo savo idėjų taikymą žmonių bendruomenės dizainui savo 1948 m. utopiniame romane „Walden Two“, o jo žmogaus elgesio analizė kulminavo 1958 m. darbe „Verbalinis elgesys“.

Skinneris, Johnas B. Watsonas ir Ivanas Pavlovas laikomi modernaus elgesio mokslo pradininkais. Atitinkamai, 2002 m. birželio apklausoje Skinneris buvo pripažintas įtakingiausiu 20 amžiaus psichologu.

B. F. Skinnerio teorija, dažniausiai vadinama operantinio kondicionavimo teorija, yra elgesio psichologijos šaka, kuri tyrinėja, kaip pasekmės, sekančios po tam tikro elgesio, gali formuoti ir pakeisti šį elgesį ateityje. Pagrindinė šios teorijos idėja yra ta, kad elgesys yra stiprinamas arba silpninamas, priklausomai nuo jo pasekmių.

Operantinis kondicionavimas: Skinnerio teorijoje operantinis kondicionavimas apibrėžiamas kaip procesas, per kurį elgesio dažnumas ar forma keičiasi dėl elgesio sekusių pasekmių. Šis procesas remiasi trimis pagrindiniais elementais:

Stiprindama pasekmė (reinforcer): Teigiamas stiprindamas yra bet koks įvykis, kuris, sekdama tam tikrą elgesį, padidina to elgesio pasikartojimo tikimybę. Pavyzdžiui, vaikui duotas saldainis už gerą elgesį. Neigiamas stiprindamas yra nemalonus stimulas, kurio pašalinimas po tam tikro elgesio taip pat padidina to elgesio pasikartojimo tikimybę. Pavyzdžiui, automobilio signalo garso nutildymas užsidėjus saugos diržą.

Baudos (punishment): Tai pasekmė, kuri mažina tam tikro elgesio pasikartojimo tikimybę. Teigiama bausmė yra nemalonaus stimulo pridėjimas (pvz., atliekant namų ruošos darbus už blogą elgesį), o neigiama bausmė – malonaus stimulo atėmimas (pvz., žaislų konfiskavimas).

Eksperimento dėžutė (Skinner box): Skinner sukūrė specialią eksperimento dėžutę, vadinamą Skinner box, kurioje galima tiksliai kontroliuoti sąlygas ir tirti elgesio keitimąsi atsakant į įvairias pasekmes. Šiose dėžutėse gyvūnams, dažniausiai balandžiams ar žiurkėms, būdavo mokoma atlikti tam tikrus veiksmus, pvz., spausti svirtį arba paspausti diską, kad gautų maisto.

Skinnerio teorija yra svarbi ne tik psichologijoje, bet ir švietime, terapijoje, versle ir kitose srityse, kurios siekia suprasti ir keisti elgesį. Jo darbai padėjo pagrindus elgesio terapijai ir elgesio modifikacijos strategijoms, kurios naudojamos įvairiose praktinėse srityse, įskaitant psichologinę pagalbą, švietimą ir organizacinį elgesį.


B. F. Skinnerio teorijos, ypač operantinio kondicionavimo principai, gali būti taikomi analizuojant elgesį socialiniuose tinkluose, nors Skinneris gyveno laikotarpiu, kai šie technologiniai įrankiai dar nebuvo sukurti. Jo idėjos apie elgesio stiprinimą ir bausmę suteikia įžvalgų, kaip skaitmeninės technologijos ir socialinės medijos veikia žmonių elgesį ir sąveikas. Čia yra keletas pagrindinių būdų, kaip Skinnerio teorijos taikomos šiuolaikiniame socialinių tinklų kontekste:

Teigiamas stiprinimas
Socialiniai tinklai veikia kaip teigiamo stiprinimo šaltiniai, pavyzdžiui, „patiktukai“, komentarai ir pasidalinimai veikia kaip atlygis už tam tikrą elgesį (pvz., įkėlus naują nuotrauką ar įrašą). Šie teigiami stiprinimai skatina vartotojus toliau dalyvauti platformose, kad gautų daugiau patvirtinimo ir dėmesio.

Neigiamas stiprinimas
Neigiamas stiprinimas socialiniuose tinkluose gali pasireikšti per įspėjimus ar pranešimus, kurie dingsta, kai vartotojas atlieka tam tikrą veiksmą. Pavyzdžiui, pranešimas apie neperskaitytą žinutę ar naują sekėją gali sukelti vartotojo veiksmą (atidaryti aplikaciją), kad šis pranešimas dingtų, taip mažinant vartotojo „nepatogumą“ ar smalsumą.

Bausmė
Nors bausmė socialiniuose tinkluose nėra taip akivaizdi kaip kitose Skinnerio teorijos srityse, ji gali pasireikšti mažesniu dėmesiu arba „patiktukų“ skaičiumi, jei turinys nesulaukia norimos reakcijos. Tai gali priversti vartotoją peržiūrėti ar keisti savo elgesį (pvz., keisti turinio tipą ar mažiau dažnai jį paskelbti).

Priklausomybė ir pakartotinis elgesys
Operantinio kondicionavimo teorija taip pat paaiškina, kaip formuojasi elgesio modeliai, kurie gali lemti priklausomybę nuo socialinių tinklų. Teigiami stiprinimai (pvz., socialinio patvirtinimo gavimas) ir neigiami stiprinimai (pvz., nepatogumo mažinimas, pašalinant pranešimo ženklelį) skatina vartotojus kartoti tam tikrus elgesius, pvz., reguliariai tikrinti savo socialinius tinklus.

Žinutės ir turinys kaip kontroliuojamos stimuliacijos
Skinnerio teorija apie diskriminacinę stimuliaciją ir kontekstinius ženklus gali būti pritaikyta suprantant, kaip tam tikri turinio tipai ar pranešimai socialiniuose tinkluose gali skatinti vartotojus veikti tam tikru būdu, pavyzdžiui, dalyvauti apklausose, reaguoti į skubias žinutes arba sekti nuorodas.

Nors Skinnerio teorijos nebuvo sukurtos su šiuolaikinėmis technologijomis mintyje, jos principai suteikia vertingų įžvalgų apie tai, kaip ir kodėl socialinės medijos veikia mūsų elgesį. Prieš tęsiant, verta paminėti, kad socialinių tinklų platformos yra sukuriamos taip, kad maksimaliai išnaudotų Skinnerio aprašytus elgesio stiprinimo principus, skatindamos vartotojus ilgiau išlikti jų aplinkoje ir skatinti tam tikrą elgesį.

Sisteminė paskatų integracija
Socialiniai tinklai integruoja įvairias paskatas (pvz., virtualius apdovanojimus, ženklelius, reitingus), kurie veikia kaip teigiamas stiprinimas už vartotojų įsitraukimą ir aktyvumą. Tai skatina vartotojus toliau dalyvauti ir konkuruoti dėl dėmesio bei pripažinimo, kartojant elgesį, kuris buvo anksčiau sustiprintas.

Pritaikymas ir personalizacija
Skinnerio principai taip pat gali būti matomi socialinių tinklų pritaikymo ir personalizacijos strategijose. Algoritmai mokosi iš vartotojų elgesio ir teikia turinį, kuris yra labiau tinkamas ir įdomus konkrečiam asmeniui, taip veikdami kaip teigiamas stiprinimas, kad vartotojas toliau veiktų norimais būdais.

Socialinis mokymasis ir modeliavimas
Nors tiesiogiai ne Skinnerio teorijos dalis, socialinis mokymasis, kuris vyksta stebint kitų elgesį socialiniuose tinkluose ir jo pasekmes, taip pat susijęs su elgesio psichologija. Matydami, kad tam tikras turinys ar elgesys sulaukia teigiamo stiprinimo (pvz., didelis „patiktukų“ skaičius, teigiami komentarai), vartotojai yra linkę imituoti šį elgesį, tikėdamiesi panašių rezultatų.

Iššūkiai ir problemos
Nors Skinnerio teorijos suteikia supratimą apie tai, kaip veikia socialiniai tinklai, jos taip pat atskleidžia tam tikras problemas. Vartotojai gali tapti pernelyg priklausomi nuo teigiamo stiprinimo, kurį suteikia socialiniai tinklai, o tai gali lemti nuolatinės patvirtinimo paieškas, savivertės problemų atsiradimą ir netgi elgesio priklausomybę. Be to, nuolatinis dėmesio ir paskatinimo siekimas gali turėti neigiamų pasekmių asmenų savijautai ir psichologinei gerovei.
5
Platono tipas / Alicia Brännback
« Įrašytas: Kovo 10, 2024, 05:38:52 pm »


Alicia Brännback (gimusi 2000 m. rugpjūčio 28 d.) yra švedų taekvondo atletė ir 2023 m. Europos Pumsė čempionato bronzos medalistė.


Brännback pradėjo praktikuoti korėjiečių kovos meną taekvondo būdama penkerių metų ir dalyvavo savo pirmose tarptautinėse varžybose 2015 m. Jaunimo grupėje ji varžėsi Europos čempionatuose 2015 m. ir Pasaulio čempionatuose 2016 m. 2017 m. ji užėmė 6-ąją vietą Pasaulio čempionate porų varžybose (vienas berniukas ir viena mergaitė) tradiciniame pumsėje. 2018 m. ji pradėjo varžytis suaugusiųjų grupėje ir dalyvavo Pasaulio čempionate Taipėjuje.

2019 m. ji varžėsi Europos paplūdimio čempionatuose Antalijoje ir laimėjo sidabro medalį moterų tradiciniame pumsės varžybose. Ji dalyvavo 2020 m. Pasaulio čempionate ir 2021 m. Europos čempionatuose.

Brännback 2022 m. laimėjo sidabro medalį pirmajame Taekvondo Pumsės Europos taurės čempionate ir taip kvalifikavosi į 2023 m. Europos čempionatus. 2023 m., pralaimėjusi pusfinalyje Danijos atstovei Evai Sandersen, ji iškovojo bronzos medalį moterų Atskirtoje Pumsėje Europos čempionate Innsbruke.

6
Bronsono tipas / Šarūnas Stepukonis
« Įrašytas: Vasario 18, 2024, 09:07:30 pm »

Šarūnas Stepukonis – verslininkas, buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris, kaltinamas lėšų iššvaistymu.
Iš investicijų bendrovės „BaltCap“ infrastruktūros fondo, kuriam vadovavo buvęs jo partneris Šarūnas Stepukonis, galėjo dingti apie 40 mln. eurų, teigia bendrovės advokatas. Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/baltcap-advokatas-is-fondo-imoniu-galejo-dingti-apie-40-mln-euru-662-2191152?utm_medium=copied
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1452096354824589&id=263415177026052&_rdr


7
Ramzio tipas / Karolina Shiino
« Įrašytas: Vasario 07, 2024, 06:03:26 am »

Ukrainoje gimusi grožio konkurso „Mis Japonija 2024“ nugalėtoja Karolina Shiino atsisakė karūnos po to, kai bulvarinis laikraštis atskleidė jos romaną su vedusiu vyru.
Tačiau vasario 5-ąją organizatoriai teigė, kad Karolina prisipažino žinojusi apie vyro santuoką ir šeimą. Tituluota gražuolė atsiprašė už tai, kad suklaidino, o organizatoriai priėmė jos prašymą atsisakyti titulo, teigė grožio konkurso organizatoriai. K. Shiino taip pat atsiprašė savo gerbėjų ir visuomenės. „Nuoširdžiai atsiprašau už didžiulius nemalonumus, kuriuos sukėliau, ir už tai, kad išdaviau tuos, kurie mane palaikė“, – sakė ji.
Karolina gimė Ukrainoje, o kai jai buvo penkeri, kartu su motina persikėlė į Japoniją ir perėmė savo patėvio japonišką pavardę. Jauna moteris laisvai kalba ir rašo japoniškai, o 2022 m. tapo Japonijos piliete. Apgynusi gražiausios moters šalyje titulą, K. Shiino nugalėtojos kalboje sakė: „Daug kartų nebuvau pripažinta kaip japonė, tačiau esu kupina dėkingumo, kad šiandien buvau pripažinta kaip japonė.“ Dabar „Mis Japonija“ titulas iki metų pabaigos liks be savininkės, nors antrąją vietą konkurse užėmė kelios konkurso dalyvės.
| Visą straipsnį galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/zmones/ukrainoje-gimusi-mis-japonija-2024-atsisake-titulo-melavo-apie-romana-su-vedusiu-vyru-n1288422

@cnn

 

8
Nortono tipas / Dongria Kondh gentis
« Įrašytas: Sausio 31, 2024, 07:50:38 pm »

Dongria Kondh yra viena iš Kondh genties grupių, gyvenančių Indijos Odishos valstijoje, ypač Niyamgiri kalnuose. Ši gentis yra žinoma dėl savo glaudžių ryšių su Niyamgiri miškais, kurie yra jų gyvenimo ir kultūros šaltinis. Dongria Kondh išsiskiria savo unikalia gyvensena, kuri apima sodininkystę ir kintamąją žemdirbystę - jie auginasi maistą, pasitelkdami miško išteklius ir išlaikydami ekologinę pusiausvyrą su aplinka.

Dongria Kondh bendruomenė taip pat garsėja savo kova prieš tarptautines kasybos kompanijas, kurios siekė išnaudoti Niyamgiri kalnų boksitų išteklius, būtinus aliuminio gamybai. Ši kova iškėlė Dongria Kondh ir jų teises į savo žemes ir išteklius kaip svarbią žmogaus teisių ir aplinkosaugos problemą tarptautiniu mastu.

Dongria Kondh kultūra, papročiai ir tradicijos yra glaudžiai susiję su jų aplinka. Jie puoselėja gilią dvasinę sąsają su gamta, kurią laiko šventa ir gyvybinga. Jų tradicinės žinios apie augaliją, gyvūniją ir natūralias ekosistemas yra nepaprastai svarbios jų išlikimui ir tapatybei.
9
Voltero tipas / Jon Stewart
« Įrašytas: Sausio 25, 2024, 11:38:16 am »

Jonas Stewartas yra amerikiečių komikas, rašytojas, prodiuseris, režisierius, politikos apžvalgininkas, aktorius ir televizijos laidų vedėjas. 1999–2015 m. jis vedė satyrinę naujienų programą „The Daily Show“ per „Comedy Central“ ir „Apple TV+“ laidą „The Problem with Jon Stewart“

Su žmona Tracey McShane

10
Bronsono tipas / Oliver Mulherin
« Įrašytas: Sausio 15, 2024, 10:03:27 pm »


Samo Altmano sutuoktinis programuotojas Oliver Mulherin.

Gėjiškas Samo Atmano elgesys gerai matosi video. Jis aktyvus ir iš musės darantis dramblį žmogus.


11
Ramzio tipas / Džesika Šyvokaitė
« Įrašytas: Gruodžio 25, 2023, 10:28:13 pm »

Džesika Šyvokaitė (sceninis vardas Jessica Shy; g. 1996 m. gegužės 6 d. Birštone) – Lietuvos atlikėja, dainų autorė.

Matosi, kad gerai supranti tipų santykius bendrauja su ramzio tipo žmonėmis.

Jessica Shy – apie išsiskyrimą su britu, savęs paieškas ir ar jos širdis užimta: visiems reikia meilės
| Visą straipsnį galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/video/jessica-shy-apie-issiskyrima-su-britu-saves-paieskas-ir-ar-jos-sirdis-uzimta-visiems-reikia-meiles-n1135318


12
Nortono tipas / Evgenija Saženceva
« Įrašytas: Gruodžio 16, 2023, 10:52:31 pm »

13
Nortono tipas / Kelly Jane Caron
« Įrašytas: Gruodžio 16, 2023, 10:00:02 pm »

Nortono tipo gražuolė socialinių tinklų žvaigždė.
https://www.instagram.com/kjanecaron/

14
Platono tipas / Richard Sackler
« Įrašytas: Lapkričio 05, 2023, 09:35:06 pm »

JAV BigFarma nusikaltėlis kuris už medicininių narkotikų analgetinių opioidų pardavimą kasmet uždirbdavo po milijardą dolerių. 250 000 mirčių ir tūkstančiai padaryti narkomanais.
https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Sackler

15
Nortono tipas / Li shangfu
« Įrašytas: Spalio 19, 2023, 08:21:37 am »


Li Shangfu (kin. 李尚福; pinyin: Lǐ Shàngfú; g. 1958 m. vasario mėn.) yra Kinijos aviacijos ir kosmoso inžinierius ir Liaudies išlaisvinimo armijos generolas, eina Kinijos valstybės tarybos nario ir krašto apsaugos ministro pareigas nuo 2023 m. kovo mėn. Centrinės karinės komisijos narys nuo 2022 m.


Iš kairės darvino tipo, iš dešinės platono.


https://www.ndtv.com/world-news/li-shangfu-5-points-on-missing-chinese-defence-minister-who-was-once-sanctioned-by-us-4394763

Neilgai jis buvo ministru buvo nuimtas.
https://youtu.be/cmlUv8nx-cE?si=MJz5aHVQxxuKaMD-

16
Darvino tipas / Yoavas Galantas
« Įrašytas: Spalio 11, 2023, 08:12:49 pm »

Yoav Gallant (hebrajiškai: יוֹאָב גָּלַנְטְ‎; gimė 1958 m. lapkričio 8 d.) yra izraelietis politikas ir Kneseto narys iš Likud partijos, kuris nuo 2022 m. tarnauja kaip gynybos ministras. Anksčiau jis buvo Izraelio gynybos pajėgų pietų komandos vadovas. 2015 m. sausį jis įžengė į politiką, prisijungęs prie naujos Kulanu partijos. Po to, kai buvo išrinktas į Knesetą, jis buvo paskirtas statybos ministru. 2018 m. pabaigoje jis prisijungė prie Likud partijos. Anksčiau Gallant taip pat buvo Alijahos ir integracijos ministras bei švietimo ministras.

Ministrų pareigos:

2015–2019 - Statybos ministras

2019–2020 - Alijahos ir integracijos ministras

2020–2021 - Švietimo ministras

2022– - Gynybos ministras

Frakcija atstovaujama Knesete:

2015–2019 - Kulanu

2019– - Likud

Asmeninė informacija:

Gimimo data: 1958 m. lapkričio 8 d. (64 metai)

Gimimo vieta: Jaffa, Izraelis

Išsilavinimas: Haifos universitetas

Karinė tarnyba:

Priklausomybė: Izraelis

Šaka/paslauga: Karinė jūrų pajėga, Pietų komanda

Tarnybos metai: 1977–1982, 1984–2012

Laipsnis: Aluf (generolmajoras)

Mūšiai/karai: Antrasis Libano karas, Operacija „Cast Lead“, 2023 m. spalio Gazos-Izraelio konfliktas
https://www.bns.lt/topic/1912/news/69721953/
https://en.wikipedia.org/wiki/Yoav_Gallant
@aljazeeraenglish

 

18
Bronsono tipas / Nojus Degutis
« Įrašytas: Rugsėjo 27, 2023, 09:59:53 pm »

19
Linkolno tipas / Andrew Connell
« Įrašytas: Rugsėjo 23, 2023, 12:04:23 pm »

20
Ramzio tipas / Susanna Gibson
« Įrašytas: Rugsėjo 14, 2023, 08:27:07 am »

Susanna Gibson yra Demokratų politinė kandidatė, kuri dalyvauja 2023 m. rinkimuose į 57-ąjį Virginia Delegatų Rūmų apygardą. Ji varžosi prieš Respublikonų kandidatą Davidą Owenu. Gibson sulaukė plačios nacionalinės žiniasklaidos dėmesio po to, kai seksualinis skandalas atskleidė, kad ji transliavo pornografinius veiksmus internete.https://www.youtube.com/shorts/65-9vHy_LII

21
Nortono tipas / Blanka Vlašič
« Įrašytas: Rugsėjo 13, 2023, 11:52:41 am »

Blanka Vlašić (g. 1983 m. lapkričio 8 d. Splite, Jugoslavijoje) – Kroatijos lengvosios atletikos sportininkė, kuri specializuojasi šuolio į aukštį rungtyje. Šalies atvirto stadiono ir uždarų patalpų nacionalinių rekordų savininkė. Kroatijos olimpinės rinktinės narė ir daugkartinė pasaulio čempionė.
https://lt.wikipedia.org/wiki/Blanka_Vla%C5%A1i%C4%87Jeigu įeisite į google vaizdai pamatysite daug emocijų.
https://www.google.com/search?q=Blanka+Vla%C5%A1i%C4%8D&client=firefox-b-d&sca_esv=564964246&tbm=isch&sxsrf=AB5stBjlgir7I-hwBd1HMgFjwO7bBhKJfg:1694595005548&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwjD4d-qmqeBAxVp1wIHHex3ApYQ_AUoAXoECAMQAw&biw=1920&bih=927&dpr=1#imgrc=r_HG2dfUGT2mwM&imgdii=kjqbIHsRDmt9YM

22

https://www.wsj.com/world/russia/russian-pilot-describes-defection-to-ukraine-urges-others-to-follow-8574d0f7
Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba (GUR) paskelbė, kad šis pilotas yra 28 metų Maksimas Kuzminovas, tarnavęs 319-ajame atskirajame sraigtasparnių pulke, įsikūrusiame Rusijos Tolimųjų Rytų Primorės krašte. Pranešime nurodoma, kaip žvalgyba vadovavo itin slaptai operacijai, iš pradžių užverbuodama pilotą – išsiaiškinusi, kad jis nepritaria Kremliaus invazijai.

Pilotui padėta atskristi į Ukrainą, sakoma pranešime. Nurodoma, kad du kiti sraigtasparnio įgulos nariai, nežinoję apie M. Kuzminovo planus perbėgti į Ukrainą, žuvo sraigtasparniui atskridus, atsisakę pasiduoti.
Skaitykite daugiau: https://www.alfa.lt/aktualijos/pasaulis/ukraina-ivardijo-perbegusi-rusu-sraigtasparnio-pilota/301498/

23
Ramzio tipas / Mindaugas Vilčinskas
« Įrašytas: Rugsėjo 02, 2023, 12:31:16 pm »
Suverenas savo vaikų pagrobėjas nenorintis gyventi pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2061757/teismas-nepaleido-is-suemimo-savo-vaiku-pargrobimu-itariamo-vilcinsko


24
Bronsono tipas / Okan Serbes
« Įrašytas: Rugpjūčio 22, 2023, 06:51:35 pm »
https://youtube.com/shorts/IKDfyhaS_zs?feature=share
https://www.facebook.com/reel/668157428100898?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v
Narcizui labai svarbu, kad juo žavėtusi. Bronsono tipo moterys atvirai mėgaujasi.

25
Platono tipas / Psichopatai
« Įrašytas: Liepos 19, 2023, 01:34:40 pm »

https://www.15min.lt/naujiena/prenumerata/ivykiai/i-operacija-santariskese-lekiancia-greitaja-sustabde-akla-pescioji-visuomene-nesupranta-svytureliu-1226-1274890

Psichopatai platono tipo susiformuoja vaikystėje. Įmonėse jie blogai kalba apie žmones, naudoja manipuliacijas, kitus daro neadekvačiais(naudoja gaslighting). Jų dauguma darbuotojų nemėgsta. Jiems paliekant įmonę darbuotojai pasidaro šventę.  Pradžioje jie labai malonūs ir geri, vėliau jie pradeda nuvertinti aplinkinius. Bendras bruožas yra empatijos nebuvimas, šaltumas, manipuliacijos, kenksmingumas, kalbėjimas apie kitus blogai. Dauguma jų kolektyvai nemėgsta, dažnai jie palieka darbus.
Jie yra arba išsiskyrę arba turi antras puses aukas iš kurių tyčiojasi, žemina menkina ir galiausiai utilizuoja. Visus juos sieja žiaurumas ir empatijos nebuvimas. Geriausias indikatorius yra kolektyvas jis visada parodo, kad su prisitaikėliu prie valdžios psichopatu nėra gerai. Šį sutrikimą nustato psichiatrai, bet žinant tipų teorija galima nesunkiai pamatyti. Svarbu žinoti visas manipuliacijų formas ir psichopato klasikinį elgesį. Įkalinimo įstaigose psichopatų yra 20 procentų todėl ten galioja aukos ir vercho taisyklės. Psichopatai žmonių empatiją ir nuoširdumą skaito kvailyste. Jie vaidina emocijas ir empatija nes jiems nesusiformuoja smegenų centrai atsakingi už emocijas ir empatija.
Psichopatai būna tik Platono ir Linkolno genotipo dėl mažos regimosios srities kuri atsispindi pakaušyje. Bronsono, Ramzio, Nortono ir  kitų mano neišvardintų tipų psichopatų nėra, voltero tipas turi moralios procesą todėl negali būti psichopatu, darvino tipas turi didelę regimąją atmintį.


Buvęs Kelių direkcijos vadovas kuris turi šį asmenybės sutrikimą.

26


Rikkie Valerie Kolle (22m.) laimėjo „Mis Nyderlandai 2023“ ir tapo pirmąja translyte moterimi gavusia šį titulą.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/stilius/karamele/2023/07/10/news/pirma-karta-istorijoje-mis-nyderlandai-2023-titula-laimejusi-translyte-noriu-buti-jums-pavyzdziu--27636038
27
Darvino tipas / Carlos Chagas
« Įrašytas: Liepos 10, 2023, 03:37:15 pm »


Carlos Chagas gimė 1879 m. liepos 9 d. – 1934 m. lapkričio 8 d. dirbo bakteriologas, brazilų mokslininkas, sanitaras ir gydytojas gydytojas 1909 m., dirbdamas Osvaldo Kruzo institute Rio de Žaneire, jis atrado Chago ligą, dar vadinamą amerikietiška trypanosomioze.

Chagos darbai medicinos istorijoje užima unikalią vietą. Dirbdamas primityviomis sąlygomis, Chagas išsamiai aprašė anksčiau nežinomą infekcinę ligą, jos sukėlėją, vektorių (Triatominae), šeimininką, klinikines apraiškas ir epidemiologiją. Chagas taip pat pirmasis atrado ir iliustravo parazitinių grybelių gentį Pneumocystis, kuri vėliau išgarsėjo dėl siejimo su AIDS sergančių pacientų pneumocystis pneumonija.

https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/ligu-aprasai/c-2/cagaso-liga-arba-amerikine-tripanosomozehttps://en.wikipedia.org/wiki/Carlos_Chagas

28
Darvino tipas / Jevgenijus Prigožinas
« Įrašytas: Birželio 27, 2023, 09:26:15 pm »


J. Prigožinas gimė 1961m. birželio 1 dieną Leningrade (dabar Sankt Peterburgas). Mama dirbo ligoninėje, tėvas anksti mirė ir jį auklėjo patėvis, slidinėjimo instruktorius.

1977 m. J.Progožinas baigė Leningrado sporto mokyklą – internatą ir įstojo į Chemijos – farmacijos institutą. Specialybė – vaistininkas. Viename iš interviu jis prisipažino, kad instituto nebaigė.
Kalintas už vagystes

Agentūros „Rosbalt“ duomenimis, 1979 m. J. Prigožinas už vagystę buvo nuteistas 2,5 metų laisvės atėmimo bausme. 1981m. „Forbes“ duomenimis, J. Prigožinas nuteistas 13 metų laisvės atėmimo bausme dėl naujų kaltinimų vagyste, sukčiavimu, nepilnamečio įtraukimu į nusikalstamą veiklą ir apiplėšimu. 1988 m. jam suteikta malonė.

1990 m. jis ėmėsi verslo, pradėjo prekiauti mėsainiais. Pasak „Forbes“, verslą jis pradėjo kartu su patėviu, o dalis gamybos vyko Prigožinų bute.

Vėliau jis vadovavo maisto prekių parduotuvių tinklui , ėmėsi restoranų ir greito maisto kavinių verslo, įkūrė kompaniją „Concorde Catering“. Plėtojo statybų verslą: statė daugiabučius, privatizavo nekilnojamąjį turtą, teikė maitinimo ir valymo paslaugas karinėms struktūroms. Prekybos ir nekilnojamojo turto verslu užsiėmė ir sutuoktinė.

1998 m. už 50.000 USD nusipirktame naudotame motorlaivyje „Maskva-177“ jis atidarė restoraną „New  Island“, kuris tapo populiaria Sankt Peterburgo vieta.

2001 m. Vladimiras Putinas jame pietavo su Jacquesu Chiracu, tuometiniu Prancūzijos prezidentu,  o po metų – su George Bushu, JAV prezidentu. Žiniasklaidos duomenimis, 2003 m. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ten šventė savo gimtadienį. Kadangi verslininkas asmeniškai aptarnavo prezidentą, jis buvo pramintas „Putino virėju“.

2018 m. Vladimiras Putinas viename interviu Vakarų žiniasklaidai sakė: „Jis nėra mano draugas. Pažįstu tokį žmogų, bet jo nėra mano draugų sąraše“.

Nuo 2009 m. J. Prigožino įmonė pradėjo uždaryti turimus restoranus, iš kurių paskutinis baigė darbą 2012 m. Tada, kaip rašo rbc.ru, jis „faktiškai tapo Maskvos mokyklų maitinimo rinkos monopolininku“.

J. Prigožino vardas siejamas su 2013 m. vasarą įkurta „Interneto tyrimų agentūra“, kuri buvo vadinama „trolių fabriku“. Ilgą laiką jis neigė kokias nors sąsajas.

„Aš ją sukūriau, ilgai jai vadovavau. Ji buvo sukurta tam, kad apsaugotų Rusijos informacinę erdvę nuo chamiškos agresyvios antirusiškų tezių propagandos iš Vakarų“, – prasidėjus karui Ukrainoje pareiškė J. Prigožinas.

2017 m. paaiškėjo, kad „trolių fabriko“ steigėjui priklausančios struktūros įsteigė ir „žiniasklaidos fabriką“, kuriam priklausė naujienų agentūra, leidiniai „Politika segodnia“, „Ekonomika segodnia“ ir „Narodnye novosti“. Pavyzdžiui, rbc.ru tyrimo duomenimis, 2017 m. vasario mėnesį mėnesinė „žiniasklaidos fabriko“ auditoriją sudarė 36 mln. žmonių.

J. Prigožinas yra vedęs, turi tris vaikus. 2003 m. jis su vaikais parašė ir išleido pasakų knygą „Indraguzik“, kurioje aprašoma Indraguzijos pasakų šalis.

2022 m. rugsėjį P. Prigožinas savo socialinio tinklo „VKontakte“ puslapyje teigė, kad jo sūnus, būdamas 18 metų, tarnavo ginkluotosiose pajėgose, o praėjus mėnesiui po armijos „išvyko į karą Sirijoje“.

„Nuo to laiko jis buvo ir yra nuolat karštuose taškuose su „Wagner“ grupuote, apdovanotas Juoduoju kryžiumi“ („Wagner“ apdovanojimas – vz.lt), – buvo rašoma pranešime.
Samdiniai

Privačią karinę struktūrą (beje, tokios Rusijoje buvo uždraustos) J. Prigožinas sukūrė, spėjama, 2014 m. 2015 m. spalio mėnesį fontanka.ru pranešė apie savanorių verbavimą į privačias karines pajėgas ir jos kovotojų dalyvavimą sausumos operacijose Sirijoje, taip pat konflikte Luhansko ir Donecko liaudies respublikų teritorijoje. Grupuotė buvo pavadinta „Wagner“ pagal pirmojo padalinio vado šaukinį.

JAV ir Europos Sąjunga yra įvardijusios, kad „Wagner“ veikė Libijoje, PAR, Sudane, Mozambike ir Malyje. Už žmogaus teisių pažeidimus Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje grupuotei pritaikytos sankcijos, kurios sugriežtintos Rusijai pradėjus karą Ukrainoje. Sankcijos taikomos ir pačiam J.Prigožinui.

Penktadienį J. Prigožinas apkaltino Rusijos gynybos ministeriją, kad ši, naudodama artileriją ir atakos sraigtasparnius, raketomis atakavo „Wagner“ užnugario stovyklas Ukrainoje. Po smūgių nuspręsta, kad Rusijos karinės vadovybės „blogis turi būti sustabdytas“.

„Tie, kurie sunaikino mūsų vaikinus, kurie sugriovė daugelio dešimčių tūkstančių Rusijos karių gyvybes, bus nubausti. Prašau, kad niekas nesipriešintų“, – sakė J. Prigožinas, pabrėždamas, kad imasi kovos prieš „nusikaltėlius“ – Rusijos gynybos ministrą Sergejų Šoigu ir Generalinio štabo viršininką Valerijų Gerasimovą.

Anot jo, tai „ne karinis perversmas“, o „teisingumo žygis“.

Jis teigė turintis 25.000 kovotojų, ir paragino visus norinčius rusus, įskaitant reguliariosios kariuomenės karius, prisijungti prie grupės. Jis pažadėjo, kad „atkūrus teisingumą“ „Wagner“ grįš į Ukrainos frontą.

Penktadienį buvo paskelbtas ilgas interviu su V. Prigožinu, kuriame jis kritikavo ne tik Rusijos gynybos ministrą Sergejų Šoigu, bet ir pačią idėją pradėti karą Ukrainoje.

Plačiau: https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2023/06/24/jevgenijus-prigozinas-kalintas-parases-pasaku-knyga-ikures-troliu-fabrika-ir-wagner#ixzz85rPyVzRm


https://en.wikipedia.org/wiki/Yevgeny_Prigozhinhttps://ve.lt/pasaulis/ziniasklaida-privatus-lektuvai-jachtos-ir-vilos-prigozinas-maudosi-prabangoje

29
Nortono tipas / Sam Altman
« Įrašytas: Gegužės 20, 2023, 03:30:15 pm »

Samuelis Harrisas Altmanas  1985 m.yra amerikiečių verslininkas, investuotojas ir programuotojas. Jis buvo „Loopt“ įkūrėjas ir dabartinis „OpenAI“ generalinis direktorius.Jis buvo „Y Combinator“ prezidentas ir trumpai buvo „Reddit“ generalinis direktorius.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sam_Altman
30
Platono tipas / Irma Grese psichopatė
« Įrašytas: Kovo 24, 2023, 11:50:20 pm »

Irma Grese žymiausia Nacistinės Vokietijos psichopatė kuri buvo skaitoma Arijų rasės. Didelė kakta, skandinaviški platono bruožai buvo skaitomi tobulybe.   
Psichopatai vaikystėje patiria siaubą, jiems išnyksta empatijos jausmas iš aukos nuskriaustojo jie pavirsta smurtautojais. Jie veikia pagal principą sužavėki, nuvertinki ir utilizuoki žmogų. Psichopatija vystosi pas genotipus kurie turi mažą regimąją sritį Platono ir Linkolno tipus, Voltero tipui ji neįmanoma dėl moralės proceso. Vaikai turintys šį sutrikimą yra siaubas namuose todėl jis dažnai palieka tėvus, pagal statistiką 14 metų yra ta riba kai jie palieka namus.
Seksualinis gyvenimas jų yra labai padrikas ir susijęs su sadizmu žmonių niekinimu ir iškrypimais, jie pasiekia seksualinį malonumą per kitų kančias.
Psichopatai renkasi žmones turinčius psichinius sutrikimus(šizofrenija ar sunkią depresija turinčius asmenis) taip vadinamus nuskriaustuosius ir juos utilizuoja, utilizuoja net savo vaikus jeigu jie yra panašūs į auką.https://ww2gravestone.com/irma-grese-as-the-beautiful-beast/

Žiaurūs nusikaltimai, kuriuos nacių mirties stovyklose vykdė „Schutzstaffel“, arba SS sargybiniai, yra gerai dokumentuoti. Tokie vyrai kaip Josefas Vogelis, Gottfriedas Weise ir Hermanas Wagneris, paprasti vokiečiai, kurie prieš įstodami į nacių partiją dirbo dažytojais ir saldainių gamintojais, tapę SS sargybiniais išmoko sadizmo ir žiaurumo. Tačiau kur kas mažiau žinoma, kad SS tarnavusios moterys galėjo būti netgi žiauresnės už sargybinius vyrus. Viena tokių sargybinių – Irma Grese – pagarsėjo savo sadistiškumu. Irma Grese Irma Grese  Sulaukusi vos 20 metų, ji jau buvo virtusi didžiausią baimę kėlusia nacių mirties stovyklos prižiūrėtoja, rašo warhistoryonline.com. Jauna, mėlynakė šviesiaplaukė buvo tikras Adolfo Hitlerio arijų rasės idealas. Anot daktarės Gisellos Perl, Aušvice kalėjusios gydytojos, „ji buvo viena dailiausių moterų, kokią kada nors regėjau. Kiekviena jos kūno linija buvo tobula, jos veidas buvo tyras ir angeliškas, o jos mėlynos akys... pačios nekalčiausios akys, kokias tik galima įsivaizduoti. Nepaisant to, Irma Grese buvo pati žiauriausia, lakią vaizduotę turinti iškrypėlė, kokią tik teko sutikti“.  Trečiojo Reicho viešnamiai: kūniški malonumai ir Vermachto kariams, ir lagerių kaliniams  I.Grese gimė 1923 metais Šiaurės Vokietijos Meklenburgo regione. Jos tėvai Alfredas Antonas Albertas Grese ir Bertha Welhelmine Winter – Grese buvo ūkininkai, turėję iš viso penkis vaikus. 1936 metais jos motina nusižudė, todėl vaikus augino tėvas – uolus krikščionis, dažnai savo atžalas auklėjęs fiziniu smurtu. Mokykloje Irma, kaip ir kiti vokiečių vaikai, susipažino su nacizmu: 1933 metų kovo 23 dieną priimtas Įgalinimo aktas įpareigojo nacių doktriną diegti jau pradinių klasių mokiniams. Irma Grese  Irma labai žavėjosi nacių siekiais, ir nors jos tėvas draudė savo vaikams jungtis prie kokių nors nacistinių organizacijų, Irma savo noru įstojo į Vokietijos merginų lygą, kai būdama 14 metų, paliko savo namus. Irma svajojo tapti slauge ir 1939 metais pradėjo dirbti SS sveikstančiųjų ligoninėje Hohenlychene. Jos mokytoju tapo ortopedijos chirurgas Karlas Gebhardtas, su kaliniais daręs siaubingus medicininius eksperimentus. Tačiau tapti slauge jai nepavyko ir kol sukako 18 metų, ji buvo paskirta dirbti mašiniste. Sulaukusi pilnametystės, ji nedelsiant prisijungė prie SS ir pradėjo saugoti moterų bei vaikų sulaikymo centrus. Daugiau kaip 2 tūkst. moterų, prisijungusių prie SS, buvo žadamas gerai apmokamas darbas ir tokie patogumai kaip kambarys ir maistas. Išlaikiusi griežtą patikrinimą ir praėjusi medicininę apžiūrą, Irma buvo išsiųsta praktikai į Ravensbriuką, kur dažnai be jokios priežasties mušdavo kalinius. Ji taip pat pradėjo žengti paleistuvysčių keliu su šios stovyklos karininkais. 1943 metais ji buvo perkelta į Aušvicą – Birkenau, kur pagarsėjo savo įpročiu avėti sunkiais botais ir nešiotis pistoletą bei botagą, susuktą iš vielos. Iki kitų metų ji buvo pakylėta iki antrojo aukščiausio rango, kurį galėjo pasiekti SS pareigūnė moteris, ir tapo atsakinga už stovyklą, kurioje buvo laikoma 30 tūkst. moterų. Irma Grese Ji įsigijo du didelius šunis, kurie buvo ištreniruoti žudyti. Ji tyčia jų nešerdavo, kad jie būtų alkani bei agresyvūs ir puldinėtų žmones. Ji plakdavo kalines botagu vien už tai, kad jos turėdavo didesnes krūtis, ir stebėdavo operacijas, kurios būdavo atliekamos kilus infekcijai nuo plakimo – ji mėgaudavosi riksmais tų pacienčių, kurios turėdavo kęsti operacijas be jokio nuskausminimo. Liudininkai pasakodavo, kad jei moteris nepakankamai garsiai aimanuodavo, ji pradėdavo spardyti ją savo botais. Manoma, kad ji patirdavo seksualinį pasitenkinimą, žiūrėdama, kaip kenčia jos aukos. Kai ji lydėdavo kalines į darbą, ant atsilikusių moterų ji užsiundydavo savo šunis ir su piktdžiugišku malonumu stebėdavo, kaip jie sudrasko žmogų. Anot išgyvenusių liudininkių, kiekvieną dieną ji mirtinai sumušdavo mažiausiai 30 kalinių. Digital Matter icon Irma Grese Teigiama, kad Irma turėjo nepasotinamą seksualinį apetitą. Ji buvo užmezgusi romanus su sargybiniais vyrais, daktaru Josefu Mengele ir Birkenau komendantu Josefu Krameriu. Už tai jai teko garbė atrinkti kalines, kurios dalyvaus J. Mengele eksperimentuose, o kurios bus pasiųstos į dujų kameras. Kai J. Mengele sužinojo, kad ji turi lytinių santykių su kalinėmis, jis nedelsiant nutraukė jų romaną. Kai Irmai atsibosdavo seksualinė partnerė, ji ją sumušdavo ir pasmerkdavo myriop. Ji taip pat kankindavo ir mušdavo kiekvieną kalinę ar kalinį, kuris atsisakydavo ją patenkinti. Kai 1945 metais rusai apsupo Aušvicą, ji buvo grąžinta atgal į Ravensbriuką, o tada išsiųsta į Bergeno – Belseno koncentracijos stovyklą, kur po kelių mėnesių buvo nužudyta Anne Frank ir jos sesuo. Tai tik sustiprino Irmos žiaurumą. Ji versdavo moteris kartais net po šešias valandas stovėti šaltyje ir lietuje, o jei kalinės atsisėsdavo ar pasvirdavo, ji mirtinai jas sumušdavo. Būtent čia ji pelnė savo pravardę „Belseno žvėris“. Digital Matter icon 1945 metų balandį šią stovyklą išlaisvino britų kariai. Jie pamėgino suimti Irmą. Ji išsitraukė savo sidabrinį revolverį ir bandė paleisti šūvį brigadininkui Bobui Danieliui į nugarą. Tačiau dar nespėjus nuspausti gaiduko, B. Danielis atsisuko ir ji pabėgo. Irma Grese Irma Grese © Wikimedia Commons Po sulaikymo I. Grese buvo paklausta, kodėl ji elgėsi taip žiauriai ir žudė žmones. Irma atsakė: „Tai buvo mūsų pareiga naikinti antisocialinius elementus, kad būtų užtikrinta Vokietijos ateitis“. Britai tai interpretavo kaip prisipažinimą ir I. Grese dėl savo nusikaltimų buvo pasiųsta teisman. Teismo metu ji toliau elgėsi įžūliai ir nuolat tvirtino, kad vykdė savo pareigą. 1945 metų gruodžio 13 dieną 22 metų „Aušvico hienai“ buvo įvykdyta mirties bausmė. Ji tapo jauniausia nacių nusikaltėle, kuri buvo nuteista mirties bausme. Į kartuves ji žengė su šypsena veide.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/gyvenimas/istorijos/angeliskas-veidas-slepe-sadistiskiausia-naciu-mirties-stovyklos-priziuretoja.d?id=78293971
Puslapiai: [1] 2 3 ... 65